افراد مبتلا به دیابت اینگونه کاهش وزن سریع داشته باشند!

ارسال شده در ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ توسط با موضوع سلامت و پزشکی

افراد مبتلا به دیابت اینگونه کاهش وزن سریع داشته باشند!

کاهش وزن در افراد مبتلا به دیابت

مطلب زیر اختصاص دارد به کاهش وزن ولی این کاهش وزن را باید افراد مبتلا به دیابت انجام دهند بطوریکه این کاهش وزن مقداری مشکل است زیرا این افراد مبتلا به دیابت هستند.

تصحیح عادات غذایی و ورزش منظم از کلیدهای کاهش وزن افراد مبتلا به دیابت است، اما گاهی تبدیل این امور به عادات روزانه، بسیار چالش برانگیز است. این ترفندهای ساده را به‌ کار ببندید تا به وزن ایده‌ال خود دست یابید.

کاهش وزن

تغییرات کوچک، نتایج بزرگی در پی دارد

اضافه وزن نه تنها عامل فوق‌العاده خطرناکی در ابتلا به دیابت نوع ۲ است، بلکه آن چند کیلو وزن اضافه، روش‌های کنترل دیابت را نیز بغرنج‌تر می‌سازد. دکتر واندانا شیث، متخصص دیابت و تغذیه و سخنگوی انجمن تغذیه و دیابت معتقد است که کنترل وزن از بسیاری جهات بر کنترل افراد مبتلا به دیابت تاثیرگذار است.

اضافه وزن منجر به مقاومت در برابر انسولین شده و روند کار انسولین طبیعی بدن را با مشکل مواجه می‌کند. به عبارت دیگر، کاهش وزن حتی به مقدار بسیار اندک مزایای فراوانی را در بر خواهد داشت. به عنوان نمونه طبق مطالعات منتشر شده در مجله‌ی مراقبت‌های کنترل شده و داروسازی تخصصی در سال ۲۰۱۴، A1C از مهم‌ترین شاخص‌های کنترل قند خون به شمار می‌رود و کاهش وزن به پایین آمدن میزان این شاخص تا عدد ۷، یعنی میزان معمول و متعادل قند خون کمک شایانی می‌نماید. با ایجاد تغییراتی هر چند کوچک در برنامه‌ی غذایی و فعالیت‌های خود، در راستای هدف کاهش وزن قدم بردارید.

بشقاب‌های کوچکتر را جایگزین بشقاب‌های بزرگ نمائید

بشقاب‌های کوچکتر را جایگزین بشقاب‌های بزرگ نمائید

طبق نتایج مطالعات منتشر شده در مجله‌ی پژوهش در آگوست ۲۰۱۲، تعدادی افراد را مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند شرکت‌کنندگانی که در بشقاب‌های بزرگ غذا میخوردند، اغلب با وجود اینکه غذای زیادی هم می‌خوردند، تصور می‌کردند که کمتر از حد معمول غذا خورده‌اند اما هنگامی که در بشقاب‌های کوچک همان حجم غذا را می‌خوردند، اینطور تصور می‌کردند که بیش از نیازشان غذا خورده‌اند. شیث می‌گوید، افراد مبتلا به دیابت برای کاهش وزن از بشقاب و کاسه‌ی کوچک‌تر استفاده نمایند تا غذای کمتری خورده اما حس سیری بیشتری داشته باشند. چنانچه غذای شما چندان زیاد نیست، بهتر است با یک متخصص دیابت یا تغذیه گفتگو کنید تا وی آموزش‌هایی را درباره‌ی حجم غذا و سلامت غذای مصرفی که ممکن است کمتر از تصور شما باشد، در اختیارتان قرار دهد.

پیش از غذا آب بنوشید

پیش از غذا آب بنوشید

پیش از برداشتن قاشق و چنگال، لیوان آب را بردارید. نوشیدن آب پیش از صرف غذا موجب کاهش وزن افراد دیابتی شده و از اضافه وزن جلوگیری می‌کند. نوشیدن آب باعث می‌شود به سرعت احساس سیری نمائید، بعلاوه اینکه به بدنتان آبرسانی کرده‌اید. شیث می‌گوید، این یک استراتژی بسیار ساده و همچنین آگاهانه است. آیا تمایل دارید با کالری‌های کمتر، سیری بیشتر را تجربه کنید؟ شام یا ناهار خود را یک بشقاب سالاد مغذی یا یک کاسه سوپ کم‌چرب و کم‌سدیم آغاز کنید.

آنچه می‌خورید را یادداشت نمائید

آنچه می‌خورید را یادداشت نمائید

یادداشت برداری از آنچه خورده‌اید، محاسبه و کنترل آنچه دریافت کرده‌اید را ساده‌تر می‌سازد. دکتر جسیکا کاندال از دیگر سخنگویان انجمن تغذیه و دیابت می‌گوید، ثبت غذاهای روزانه به ویژه برای ارزیابی میزان کربوهیدرات‌هایی که دریافت کرده‌اید، بسیار مفید است. به اعتقاد کاندال، گرچه میزان نیاز افراد به کربوهیدرات از فردی به فردی دیگر متفاوت است اما ۳۰ تا ۴۰ گرم کربوهیدرات در هر وعده برای اغلب زنان کفایت می‌کند. میزان نیاز مردان در هر وعده به ۴۵ تا ۶۰ گرم می‌رسد. میان‌وعده‌ها نیز باید فقط حاوی ۱۵ گرم کربوهیدرات باشند. یک متخصص تغذیه یا دیابت شما را از میزان کربوهیدرات انواع مختلف غذاها آگاه خواهد نمود.

برای سلامتی به پا خیزید

برای سلامتی به پا خیزید

قطعا می‌دانید که برای کاهش وزن باید ورزش کنید، اما به یاد داشته باشید که یافتن راه‌های هرچند کوچک برای فعالیت نیز به سوزاندن کالری‌‌ها کمک می‌کند. با ایستادن‌های ساده آغاز نمائید. طبق اعلان مرکز محاسبات کالری از سوی دانشگاه پزشکی ماری لند، چنانچه شخصی که ۷۵ کیلو وزن دارد فقط به مدت ۱ ساعت امور ساده‌ی اداری را به جای نشسته، ایستاده انجام دهد، می‌تواند ۲۴۰ کالری بسوزاند. شیث می‌گوید، بدین منظور از یک زمان‌سنج استفاده کنید تا هر نیم ساعت یکبار به شما اخطار دهد که باید بایستید و فعالیت داشته باشید. در اطراف قدمی بزنید، حرکات کششی، چرخشی انجام دهید یا دمبل بزنید، هر ۳۰ دقیقه یکبار با فعالیت به بدن خود زنگ تفریح بدهید.

از صرف غذا در مقابل تلویزیون اجتناب کنید

از صرف غذا در مقابل تلویزیون اجتناب کنید

خوردن غذا در مقابل تلویزیون یا کامپیوتر تلاش افراد مبتلا به دیابت برای کاهش وزن را خنثی می‌کند. طبق مطالعات منتشر شده در سال ۲۰۱۳ در مجله‌ی تغذیه‌ی بالینی امریکا، خوردن غذا در مقابل تلویزیون یا لوازم سرگرم کننده‌ی دیگر موجب می‌شود که فرد بیشتر از حد معمول غذا بخورد. همچنین در این مطالعه مشخص شد که غذا خوردن‌های آگاهانه، بی‌آنکه نسبت به محاسبه‌ی کالری‌ها سخت‌گیر باشیم، منجر به تناسب اندام می‌شود. همه‌ی وعده‌های غذایی خود را پشت میز غذاخوری میل کنید و بر آنچه می‌خورید، تمرکز کنید. همین امر باعث می‌شود تا از غذا لذت ببرید.

پس از صرف وعده‌های غذایی پیاده روی کنید

پس از صرف وعده‌های غذایی پیاده روی کنید

سپری نمودن روز بی‌آنکه وقتی را به ورزش اختصاص داده باشید چندان دشوار نیست، به همین دلیل پس از پایان هر وعده‌ی غذایی کمی فعالیت بدنی ضمیمه‌ی آن وعده نمائید. پس از هر وعده ۱۰ دقیقه قدم بزنید که کمک شایانی به عادت‌های منجر به فعالیت بدنی می‌کند و برای کنترل شاخص قند خون و کاهش وزن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. نتایج مطالعه‌ای که در اکتبر سال ۲۰۱۳ درباره‌ی کنترل دیابت به چاپ رسید حاکی از آن بود که فایده‌ی ۱۵ دقیقه پیاده روی پس از هر وعده‌ی غذایی در افرادی که در خطر ابتلا به دیابت هستند بیش از ۴۵ دقیقه قدم زدن و پرسه زدن‌های صبح هنگام یا بعدازظهر است و منجر به کنترل شاخص قند خون می‌شود.

خودتان را از هیچ چیز محروم نکنید

خودتان را از هیچ چیز محروم نکنید

کراندال معتقد است، جاده‌ی کاهش وزن برای کنترل دیابت با گرسنگی‌های طولانی سنگفرش نشده است. قطعا باید مراقب کالری‌های دریافتی خود باشید اما هرگز نباید خود را از خوردن محروم کنید و گرسنگی بکشید؛ زیرا همین امر منجر به پرخوری‌ در ساعات پیش روی می‌گردد. در جهت وعده‌های غذایی منظم و میان‌وعده‌های متعادل گام بردارید. شیث خاطر نشان می‌کند که جای دادن کربوهیدرات، پروتئین و چربی در برنامه‌ی غذایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اجتناب کامل از گروه‌های خاصی از مواد غذایی موجب عدم توازن در بدن خواهد شد و نتایج زیانبار و خلاف انتظاری در برخواهد داشت. عدم جذب کالری کافی نیز مشکلاتی را در پی خواهد داشت. یک بار دیگر تکرار می‌کنیم که، متخصص تغذیه یا دیابت به درک بهتر از توازن در کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها و پروتئین‌ها کمک خواهد کرد و تصویری کامل از آنچه شما بدان نیاز دارید برایتان ترسیم خواهد نمود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید ...

عضویت در خبرنامه‌ی روزنه آنلاین

آسم آشپزی آلرژی آلزایمر آکاایران اس ام اس استرس افسردگی انواع آش انواع املت انواع بیماری انواع تعبیر خواب انواع خوراک انواع خورش انواع دسر انواع سالاد انواع سرطان انواع سس انواع سوپ انواع شیرینی انواع ضرب المثل انواع نان انواع پلو انواع پیتزا انواع کباب انواع کوفته انواع کوکو انواع کیک ایدز بارداری بازیگران ایرانی باشگاه خبرنگاران بیماری ترامپ تعبیر خواب تناسب اندام جملکس جنسی جنین خانه مدرن خبرآنلاین خواب دوران بارداری دکوراسیون دکوراسیون منزل دیابت دیابت نوع 2 رابطه رابطه جنسی رابطه زناشویی رنگ مو رژیم غذایی رکنا زندگی زندگی مشترک سالاد سایت آشپزی سبزیجات سرطان سکته مغزی سیمرغ سیگار ضرب المثل ضرب المثل فارسی طب سنتی طراحی ناخن طراحی ناخن 2019 طرز تهیه انواع آش طرز تهیه انواع خوراک طرز تهیه انواع خورش طرز تهیه انواع دسر طرز تهیه انواع سالاد طرز تهیه انواع سوپ طرز تهیه انواع شیرینی طرز تهیه انواع نان طرز تهیه انواع پلو طرز تهیه انواع پیتزا طرز تهیه انواع کباب طرز تهیه انواع کوکو طرز تهیه انواع کیک عاشقانه علم ورزش عکس عکس بازیگران عکس عاشقانه عکس نوشته عکس پروفایل عید نوروز غذای ترکیه غذای رژیمی لاغری لباس مجلسی ماهی مدل آرایش چشم مدل دکوراسیون منزل مدل رنگ مو مدل طراحی ناخن مدل مانتو مدل مو مدل مو مردانه مدل مو پسرانه مدل چیدمان منزل مدل کفش اسپرت مردانه مدل کفش مجلسی مدل کیف مدل کیف دخترانه اسپرت مدل کیف دستی مدل کیف زنانه مرغ میل جنسی نمناک نمکستان ورزش وزن ویتامین D پارکینسون پوست چاقی کاهش وزن کفش مجلسی

©روزنه آنلاین / استفاده از مطالب سایت روزنه آنلاین فقط با ذکر منبع و درج لینک مجاز می باشد

طراحی سایت و سئو : < a href="http://panab.ir" >پاناب