خوراکی های ضروری برای مسافرت

ارسال شده در ۲۲ دی ۱۳۹۵ توسط با موضوع عکس های زیبا و عاشقانه

خوراکی های ضروری برای مسافرت
 کم کم مسافرت های نوروزی شروع می شود و غیر از نقشه ی سفر و جعبه ی کمک های اولیه باید به خوراکی های ضروری در سفر هم توجه کرد.
بررسی کرد که کدام خوراکی ها هستند که لازم است که در بار و بنه ی سفر خود، قرار داده شوند تا در مواقع ضروری در نمانیم؟

چند بار در ترافیک روزهای خاص، مثل چند روز تعطیل طولانی یا تعطیلات نوروز مانده اید و حتی یک جرعه آب خنک در دسترس تان نبوده است؟

چند بار در این شرایط خاص، مجبور شده اید موقعیت وحشتناکی مثل نبود دسترسی به آب جوش برای تهیه شیرخشک فرزندتان را به دلیل ترافیک سنگین تحمل کنید؟

چند دفعه وقتی فرزندتان خون دماغ شده، یک گاز استریل هم برای بند آوردن خون بینی او در دسترس نداشته اید و البته در ترافیک چند کیلومتری گیر افتاده اید؟ و هزار و یک موقعیت نامطلوب دیگر…

امسال کافی است با یک بسته کوچک حاوی «خوراکی های ضروری» و «جعبه کمک های اولیه» راهی سفر پرترافیک نوروز شویم.

یک سبد بزرگ دردار بخرید و این خوراکی ها را به دقت داخل آن بگذارید. به این ترتیب می توانید در ترافیک های طولانی تا ۲۴ ساعت هم دوام بیاورید.

خوراکی های ضروری برای سفرتان

آب

آب ضروری ترین نیاز هر انسانی است. برای هر نفر یک بطری آب یک لیتری لازم است. بچه های کوچک را فراموش نکنید؛ آنها هم به یک بطری آب نیاز دارند.

دلیل: کمبود آب باعث کند شدن فعالیت هــای طبیعی بدن می شود. به این دلیل که همه واکنش های حیاتی در حضور آب انجام می شود. از طرفی کمبود آب باعث بروز یبوست، اختلال در عملکرد دستگاه گوارش و قلب می شود.

نان

از همراه بردن نان فانتزی پرهیز کنید؛ چون زود خشک می شود. بهترین نان، لواش و تافتون است. به این دلیل که هم جای کمی می گیرد و هم خشک شده آنها هم قابل استفاده است. برای هرنفر، دو عدد نان کامل درنظر بگیرید.

دلیل: یکی از راه های جلوگیری از افت قند خون، تامین گلوکز، یکی از نیازهای اصلی مغز است؛ نان از منابع تامین گلوکز است و به همین دلیل مصرف آن می تواند فعالیت مغز را کنترل کرده و مانع از افت فشار و بی هوشی شود. از طرفی  موجود در نان سیرکننده است. نان لواش و تافتون نسبت به دیگر نان ها زود هضم هستند و مصرف آنها بعد از نان سنگک، بهتر است.

غذاهای آماده

همراه داشتن مواد غذایی آماده مانند انواع خورش و برنج آماده است. این غذاها را می توان بدون نیاز به گرم کردن استفاده کرد. بنابراین در ترافیک های چندصد کیلومتری که نمی توان غذا را گرم کرد، خوردن این غذاها نجات دهنده است.

دلیل: طبیعی است نیاز اصلی بدن تامین ترکیب های غذایی مورد نیاز است. بدن ما هر هشت ساعت نیازمند مصرف مواد غذایی است. بنابراین باید غذای مورد نیاز بدن تامین شود. این نکته برای کودکان زمانی حدود چهار ساعت است. همراه داشتن غذا یکی از اصلی ترین نیازهای بدن است.

گزیده لبنیات

یک بسته پنیر تازه به همراه نان هایی که برداشته اید تا ۲۴ ساعت نیاز غذایی تان را برطرف می کند. بهتر است پنیر را داخل یخدان بگذارید. یک بسته پنیر برای یک خانواده چهار نفری کافی است. اگر همراهتان یخدان می برید که بهتر است حتما این وسیله را به همراه داشته باشید، ماست و دوغ نیز یادتان نرود.

دلیل: پنیر، شور است. به همین دلیل می تواند میزان سدیم خون را کنترل کند. از طرفی حاوی پروتئین بوده و می تواند نیاز بدن به این ترکیب را تامین کرده و مانع گرسنگی شود. شیر، یکی از راه های تامین آب مورد نیاز بدن است. از طرفی حاوی پروتئین است. همراه داشتن دوغ نیز می تواند هم نیاز بدن به آب و هم نمک بدن را تامین کند. در شرایط استرس زا، بدن با افت فشار روبه رو شده و لازم است با تامین نیاز بدن به سدیم، مانع از افت فشار شد.

آبمیوه

این نوشیدنی نیز نجات بخش است. بهتر است هم آبمیوه شیرین و هم ترش همراه داشته باشید. این نوشیدنی بعد از آب گزینه خوبی برای رفع تشنگی است. ماء الشعیر نیز انتخاب خوبی است. بهتر است انواع طعم دار را انتخاب کنید که در صورت لزوم کودکان هم بتوانند از آن مصرف کنند.

دلیل:این نوشیدنی ها دارای هیدرات کربن هستند. به همین دلیل مصرف آنها مانع از افت فشار خون می شود. از طرفی نوشیدن آبمیوه می تواند بخشی از نیاز بدن به آب را تامین کند. نوشیدن ماءالشعیر از آبمیوه بهتر است؛ به این دلیل که علاوه بر تامین هیدرات کربن مورد نیاز، ویتامین B مورد نیاز بدن نیز تامین می شود. در شرایط استرس زا، تامین این ویتامین می تواند به آرامش اعصاب کمک کند. بالا بودن تحرک بدنی کودکان نیاز آنها به آب را بیشتر می کند؛ به همین دلیل نوشیدن آبمیوه برای آنها ضروری است.

میوه

برای رفع تشنگی و جایگزین غذا باید میوه همراه داشته باشید. بهتر است میوه هایی مانند موز، سیب، نارنگی و پرتقال را حتما همراهتان ببرید.

دلیل: این خوراکی ها حاوی هیدرات کربن هستند و به همین دلیل هم گلوکز مورد نیاز مغز را تامین کرده و هم باعث ایجاد سیری می شود. این خوراکی ها فیبر بالایی دارند و مصرف آنها تا مدتی باعث احساس سیری می شود. این خوراکی ها نیاز بدن به آب را نیز تامین می کنند. موز و سیب ایجاد سیری بیشتری می کند.

کنسروها

این خوراکی ها اگرچه در حالت عادی پیشنهاد نمی شود، اما بد نیست چند عدد تن ماهی از جمله ماهی کیلکا و… نیز همراهتان

باشد.

دلیل: طبیعی است که همراه داشتن مواد غذایی و مصرف آنها مانع از گرسنگی می شود. البته در شرایط عادی باید این خوراکی ها را جوشاند، اما در شرایط خاص می توان این خوراکی ها را به صورت سرد میل کرد.

کمپوت

نوشیدن آب کمپوت و خوردن میوه آن برای رفع تشنگی و گرسنگی در شرایط وخیمی مثل ترافیک اتفاق خوشایندی است.

دلیل: اولین راه برای رفع گرسنگی و تشنگی مصرف غذاهای کنسروی است. این خوراکی ها نیاز بدن به مواد غذایی به ویژه «گلوکز»، «آب» و «میوه» را فراهم می کند. خوردن این خوراکی ها به عملکرد بهتر دستگاه گوارش نیز کمک می کند.

نیازهای کودکان

بزرگ ترها شاید تحمل ترافیک طولانی را تاحدی داشته باشند، اما بچه ها وقت و شرایط ویژه نمی شناسند! هرچه سن شان کمتر باشد، تحمل شان هم کمتر است. اگر همراه بچه ها سفر می روید، این خوراکی ها و نوشیدنی ها را همراه داشته باشید.

۱. شیرخشک: حداقل ۲ عدد قوطی شیرخشک بازنشده همراه تان داشته باشید. در شرایطی مانند ترافیک طولانی اول این که امکان دسترسی به شیرخشک نیست. دوم اگر دیر به مقصد برسید و نتوانید شیرخشکی که نوزاد همیشه مصرف می کند، تهیه کنید، ممکن است اختلال گوارشی یا حساسیت غذایی درکودک ایجاد شود.

۲. بیسکویت های ساده: مقداری تنقلات سالم مانند بیسکویت بدون کرم، کلوچه و کیک بسته بندی شده، چوب شور و… همراهتان داشته باشید. این خوراکی ها هم سرگرم کننده است و هم تا حد زیادی گرسنگی کودکان را برطرف می کند.

۳. آب جوشیده: یکی از نیازهای دیگر سفر، آب جوشیده است. از این آب می توان برای نوشیدن، تهیه چای و درصورت نیاز برای ضدعفونی کردن زخم و خراش استفاده کرد. خانواده هایی که نوزاد به همراه دارند، حتما باید همراه شان آب جوش داشته باشند.

کمک های غذایی

همراه داشتن برخی خوراکی ها در سفر ضروری است. این خوراکی ها همان داروهای درمانگر خانگی هستند.

۱. نبات: کافی است در طول سفر به ویژه وقتی که در ترافیک طولانی گیرافتاده اید یا این که با یک بی توجهی از جاده اصلی خارج شده اید و مجبورید مسافتی را برگردید، یکی از بچه ها دچار دل درد شود. اینجاست که کمی نبات و آب جوش معجزه گر است.

۲. خاکشیر: کمی خاکشیر و نبات می تواند مشکلات گوارشی کودکان را درمان کند. معمولا در سفر به اصطلاح کودکان «آب به آب» می شوند. این تغییر شرایط تغذیه ای آب و هوایی معمولا مشکلات گوارشی مانند اسهال یا یبوست را به دنبال دارد.

۳. گلاب و عرق نعنا: این دو نوشیدنی دارویی را نیز همراه داشته باشید. این دو عرق گیاهی می تواند درمان موقتی برای مشکلات گوارشی، حالت تهوع و… باشد.

مطالب مشابه

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید ...

عضویت در خبرنامه‌ی روزنه آنلاین

آسم آشپزی آلرژی آلزایمر آکاایران اس ام اس استرس اضافه وزن افسردگی انواع آش انواع املت انواع بیماری انواع تعبیر خواب انواع خوراک انواع خورش انواع دسر انواع سالاد انواع سرطان انواع سس انواع سوپ انواع شیرینی انواع ضرب المثل انواع نان انواع پلو انواع پیتزا انواع کباب انواع کوفته انواع کوکو انواع کیک ایدز بارداری بازیگران ایرانی باشگاه خبرنگاران بیماری ترامپ تعبیر خواب تناسب اندام جملکس جنسی جنین خانه مدرن خبرآنلاین خواب دوران بارداری دکوراسیون دکوراسیون منزل دیابت دیابت نوع 2 رابطه رابطه جنسی رابطه زناشویی رنگ مو رژیم غذایی رکنا زندگی زندگی مشترک سالاد سایت آشپزی سبزیجات سرطان سوپ سکته مغزی سیمرغ سیگار ضرب المثل ضرب المثل فارسی طب سنتی طراحی ناخن طراحی ناخن 2019 طرز تهیه انواع آش طرز تهیه انواع خوراک طرز تهیه انواع خورش طرز تهیه انواع دسر طرز تهیه انواع سالاد طرز تهیه انواع سوپ طرز تهیه انواع شیرینی طرز تهیه انواع نان طرز تهیه انواع پلو طرز تهیه انواع پیتزا طرز تهیه انواع کباب طرز تهیه انواع کوکو طرز تهیه انواع کیک عاشقانه علم ورزش عکس عکس بازیگران عکس عاشقانه عکس نوشته عکس پروفایل عید نوروز غذای رژیمی لاغری لباس مجلسی ماهی مدل دکوراسیون منزل مدل دیزاین ناخن مدل رنگ مو مدل طراحی ناخن مدل مانتو مدل مو مدل مو مردانه مدل مو پسرانه مدل چیدمان منزل مدل کفش مجلسی مدل کیف مدل کیف دستی مدل کیف زنانه مدل کیف مجلسی 2019 مرغ مواد غذایی میل جنسی نمناک نمکستان ورزش وزن پارکینسون پوست چاقی کاهش وزن کفش مجلسی

©روزنه آنلاین / استفاده از مطالب سایت روزنه آنلاین فقط با ذکر منبع و درج لینک مجاز می باشد

طراحی سایت و سئو : < a href="http://panab.ir" >پاناب