چطور می توانیم داروهای سرطان بهتری را تولید کنیم؟

ارسال شده در ۲۴ آبان ۱۳۹۶ توسط با موضوع سلامت و پزشکی

 

تحقیقات منتشر شده در سلول شیمیایی زیست شناسی از روش جدیدی استفاده می کند تا نور را در مورد چگونگی اتصال مواد دارویی به یک هدف جدید سرطانی استفاده کند. کشتار سلول ها دشوار نیست با این وجود کشتن سلول های سرطانی در حالی که سلول های سالم دست نخورده باقی بماند، موضوع دیگری است. شناسایی داروهای ضد سرطان که به طور خاص آنزیم هایی دارند که باعث می شود سلول های سرطانی زنده بماند اما در بافت های سالم را تخریب می کنند، به طور کامل فعال هستند.

محققان دانشگاه اوپسالا و موسسه کارولینسکا در استکهلم، هم در سوئد – هم با همکاران خود در دانشگاه آکسفورد در انگلستان – ممکن است این کار را با توسعه یک تکنیک جدید نشان دهند که نشان می دهد چگونه داروها هدف جدید سرطان دی هیدرووراتا دایدروژناز ( DHODH)را مهار می کنند.
مایکل لندر Ph.D. – استادیار گروه میکروب شناسی، سلول های تومور و سلول در مؤسسه کارولینسکا – به خبرگزاری پزشکی امروز در مورد تحقیقات تیم گفت:

 “امکان انتخاب و کشتن سلول سرطانی در حالی که به بافت سالم آسیب نمی رساند، اخیرا توسط آزمایشگاه Sonia Lain]] در موسسه کارولینسکا کشف شد که مهارکننده های DHODH را بر روی صفحه نمایش بی نظیر […] برای فعالیت های ضد سرطانی وسیع شناسایی کرد”
اما مطالعه اینکه کدام داروها پروتئین های غشایی مانند DHODH را به طور موثر خاموش می کنند، از لحاظ فنی بسیار پیچیده است. تیم باید یک تکنیک جدید برای غلبه بر این مشکلات ایجاد کند.

 

15 نشانه سرطان در خانم ها

شیمی و شبیه سازی کامپیوتری

 DHODH یک آنزیم است که در غشاء میتوکندری، سلول ها قرار دارد که آن را در ترکیبات سنتز بلوک های جدید ژنتیکی برای DNA، درگیر می کند. این پروسه برای تقسیم سلولی حیاتی است و نشان داده شده است که به طور موثر سلول های سرطان پستان را از بین می برد.
با استفاده از یک روش شیمیایی به نام اسپکترومتر جرمی بومی، تیم تحقیقاتی اجازه می دهد که مولکول ها را به DHODH متصل کنند.

دانشمندان اغلب ترکیبات دارویی جدید را در آنزیم ها پس از جدا شدن از سلول ها آزمایش می کنند. با این حال، غشاهای سلولی شامل مجموعه ای متنوعی از چربی ها یا مولکولهای چربی هستند، بنابراین پروفسور لندره و همکارانش DHODH را در ترکیب با چربی میتوکندری مطالعه کردند. یافته های این گروه نشان می دهد که داروهای سرکوب کننده بالقوه سرطان  DHODH را به میزان زیادی در حضور چربی ها مهار می کنند.

پروفسور لندره می گوید: “به جای تعجب، ما شاهد آن بودیم که به نظر می رسد یک دارو بهتر به آنزیم متصل شود، زمانی که مولکول های چربی مانند وجود داشت.”

دکتر اریک  Marklund،  از گروه شیمی در دانشگاه اوپسالا – و تیم او از شبیه سازی های پویایی مولکولی استفاده کرد تا نشان دهد که چگونه این تعاملات بین DHODH، چربی ها و پروتئین ها اتفاق می افتد.

مواد دارویی از بستر طبیعی تقلید می کند

کوآنزیم Q10 DHODH را فعال می کند. تجزیه و تحلیل Marklund نشان داد که چطور  Q10 به DHODH متصل می شود: چربی ها برای تثبیت تعامل بین دو همکار مورد نیاز است. “شبیه سازی های ما نشان می دهد که آنزیم از چربی ها بعنوان لنگر در غشا استفاده می کند.

Marklund  توضیح می دهد: در هنگام اتصال به این چربی ها، قسمت کوچکی از آنزیم به یک آداپتور اجازه می دهد که آنزیم را از زیر غشاء طبیعی خود خارج کند”.  او اضافه می کند:

“به نظر می رسد که دارو، از آنجا که در همان محل متصل می شود، از مکانیسم مشابه استفاده می کند،” در مقاله، او بیشتر توصیه می کند که مهار کننده های DHODI باید به طور خاص بر روی این تعامل بین آنزیم و چربی ها سرمایه گذاری کنند.

پروفسور سر دیوید لین از موسسه کارولینسكا می گوید: “این مطالعه این موضوع را که چرا برخی داروها به پروتئین ها و پروتئین های جدا شده درون سلول ها متصل هستند، توضیح می دهد.”
با مطالعه ساختارها و مکانیسم های بومی برای اهداف سرطانی ممکن است بتوان از ویژگی های متمایز آنها برای طراحی درمان های جدید و انتخابی استفاده کرد. “

چگونه تیم برنامه ای برای استفاده از این کشف در مبارزه با سرطان دارد؟

پروفسور لندره به MNT گفت: “اکنون گروه قصد دارد بهره وری از قابلیت اتصال به غشاء خاص DHODH را برای بهتر کردن مهارکننده های آن برای مهار خاصی از آنزیم در سلول های سرطانی مورد استفاده قرار دهد.”

روزنه آنلاین – پست اختصاصی

مطالب مشابه

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید ...

عضویت در خبرنامه‌ی روزنه آنلاین

آسم آشپزی آلرژی آلزایمر آکاایران اس ام اس استرس اضافه وزن افسردگی انواع آش انواع املت انواع بیماری انواع تعبیر خواب انواع خوراک انواع خورش انواع دسر انواع سالاد انواع سرطان انواع سس انواع سوپ انواع شیرینی انواع ضرب المثل انواع نان انواع پلو انواع پیتزا انواع کباب انواع کوفته انواع کوکو انواع کیک ایدز بارداری بازیگران ایرانی باشگاه خبرنگاران بیماری ترامپ تعبیر خواب تناسب اندام جملکس جنسی جنین خانه مدرن خبرآنلاین خواب دوران بارداری دکوراسیون دکوراسیون منزل دیابت دیابت نوع 2 دیزاین ناخن رابطه رابطه جنسی رابطه زناشویی رنگ مو رژیم غذایی رکنا زندگی زندگی مشترک سالاد سایت آشپزی سبزیجات سرطان سکته مغزی سیمرغ سیگار ضرب المثل ضرب المثل فارسی طب سنتی طراحی ناخن طراحی ناخن 2019 طرز تهیه انواع آش طرز تهیه انواع خوراک طرز تهیه انواع خورش طرز تهیه انواع دسر طرز تهیه انواع سالاد طرز تهیه انواع سوپ طرز تهیه انواع شیرینی طرز تهیه انواع نان طرز تهیه انواع پلو طرز تهیه انواع کباب طرز تهیه انواع کوکو طرز تهیه انواع کیک عاشقانه علم ورزش عکس عکس بازیگران عکس عاشقانه عکس نوشته عکس پروفایل عید نوروز غذای ترکیه غذای رژیمی لاغری لباس مجلسی ماهی مدل آرایش چشم مدل دکوراسیون منزل مدل رنگ مو مدل رنگ مو 2019 مدل طراحی ناخن مدل مو مدل مو مردانه مدل مو پسرانه مدل چیدمان منزل مدل کفش مجلسی مدل کیف مدل کیف دخترانه اسپرت مدل کیف دستی مدل کیف زنانه مرغ میل جنسی نمناک نمکستان ورزش وزن ویتامین D پارکینسون پوست چاقی کاهش وزن کفش مجلسی

©روزنه آنلاین / استفاده از مطالب سایت روزنه آنلاین فقط با ذکر منبع و درج لینک مجاز می باشد

طراحی سایت و سئو : < a href="http://panab.ir" >پاناب