دستور تهیه کوفته سوجوک با بکار بردن سوسیس در آن

دستور تهیه کوفته سوجوک با بکار بردن سوسیس در آن

دستور تهیه کوفته سوجوک

شاید شنیدن و تهیه این کوفته کمی برایتان عجیب باشد در زیر دستور تهیه کوفته سوجوک را برایتان قرار داده ایم این کوفته مانند کوفته های دیگر بسیار خوشمزه میباشد امیدوارم که از تهیه این کوفته لذت ببرید.

سرو برای 6 تا 8 نفر
زمان پخت: 1 ساعت
مواد لازم:
سوسیس 100 گرم
تخم مرغ کامل 1 عدد
پیاز    1 عدد متوسط
سیب زمینی   3 عدد
گوشت چرخ کرده   100 گرم
فلفل سبز قلمی 1 عدد
نمک و فلفل قرمز به میزان لازم
ادویه کاری به میزان لازم
روغن مایع   به میزان لازم
روغن زیتون به میزان لازم

مواد لازم برای تهیه سس:
گوجه فرنگی   2 عدد
سس قرمز   2 قاشق سوپخوری
سیر    2 حبه
نمک    به میزان لازم

طرز تهیه:

ابتدا پوست سیب زمینی‌ها را با برس و آب کاملاً تمیز کنید. سپس پوست آنها را بکنید و ورقه ورقه کنید.ادویه کاری و نمک را با هم مخلوط کنید و به سیب زمینی‌ها بمالید. بعد آنها را کف تابه یا ظرف مخصوص فر بچینید و مقدار کمی روغن زیتون روی آن بریزید.ظرف سیب زمینی‌ها را در فری با حرارت 200 درجه سانتیگراد قرار دهید و اجازه دهید کمی سرخ شوند.
در ظرف دیگری سوسیس، پیاز و فلفل را مخلوط کنید. سپس گوشت چرخ کرده که باید گوشت گوساله باشد و تخم مرغ را به مخلوط سوسیس بیفزایید. نمک و فلفل قرمز را نیز بریزید و مواد را کاملاً ورز دهید. سپس از مایه آماده به اندازه یک گردو بردارید و در دست گرد کنید. گلوله‌ها را در روغن داغ سرخ کنید.

طرز تهیه سس:
گوجه فرنگی‌ها را همراه سیر رنده کنید و در تابه ای بدون افزودن روغن تفت دهید. سپس نمک و سس گوجه فرنگی را به مخلوط اضافه کنید. بعد کوفته‌های سرخ کرده را به آرامی داخل آن بچینید و اجازه دهید10 دقیقه با حرارت ملایم حرارت ببیند. پس از ده دقیقه کوفته آماده است و می توانید همراه سیب زمینی‌ها برشته سرو کنید.