دستور تهیه کیبه یک کوفته اصیل لبنانی

دستور تهیه کیبه یک کوفته اصیل لبنانی

دستور تهیه کیبه یک کوفته اصیل لبنانی

در زیر دستور تهیه کیبه را برایان قرار داده ایم . حال سوالی که مطرح میگردد اینست که کیبه چیست؟ یک نوع کوفته اصیل لبنانی میباشد که طرفداران بسیار زیادی دارد امیدوارم که از تهیه آن لذت ببرید.

كیبه نوعی كوفته لبنانی، و غذای ملی این كشور است. كسی نیست كه به لبنان سفر كند و از این غذای لذیذ نچشیده باشد . كیبه به اشكال و طرق مختلف تهیه و سرو ‌می‌شود كه در اینجا ، نوع ساده آن را شرح ‌می‌دهیم.گوشت كیبه، باید خوب نرم شود. در قدیم گوشت این غذا را ‌می‌كوبیدند. اما امروزه در قصابی‌ها گوشت كوبیده و مخصوص كیبه پیدا ‌می‌شود، ولی درمنزل هم ‌می‌توان این گوشت را تهیه نمود .

مواد لازم دستور تهیه کیبه

500 گرم ( دو بار چرخ شود)   گوشت گوسفند بی چربی

2 لیوان   بلغور گندم پخته و آبكش شده

یك عدد   پیاز متوسط

به میزان لازم   فلفل و نمك

یك قاشق مرباخوری   ادویه مخلوط لبنان
مقداری   آب یخ یا یخ خرد شده

دستور تهیه کیبه
ابتدا پیاز را رنده كنید، فلفل را نیز ریز خرد كرده و با گوشت مخلوط كنید ؛ سپس بلغور، نمك، فلفل و ادویه را بیفزایید و با كمی‌آب یخ یا یخ خرد شده به طور كامل ورز دهید. اضافه كردن یخ باعث ‌می‌شود، گوشت نرم شود و خنك باقی بماند، هم چنین زیاد چربی پس ندهد.از آن جا كه برای درست كردن این غذا باید گوشت را زیاد ورز دهیم ، ‌می‌توانیم گوشت را 2 بار دیگر از چرخ رد كرده ، یا از خرد كن‌های برقی استفاده كنیم تا نرم شود. سپس بهتر است مواد كوفته را چند ساعت در یخچال بگذاریم تا سرد شود. بعد، از یخچال درآورده و دوباره چند دقیقه ورز ‌می‌دهیم

آن گاه دستمان را مرطوب ‌می‌كنیم و از مایه به اندازه نارنگی كوچك بر‌می‌داریم و كف دستمان پهن ‌می‌كنیم . از مایه وسط كیبه یك قاشق غذاخوری ‌می‌گذاریم ، اطراف را به هم ‌می‌رسانیم؛ سپس به شكل دوك به آن فرم ‌می‌دهیم و در روغن سرخ ‌می‌كنیم. هم چنین ‌می‌توانیم یك ظرف فر را چرب كرده و نیمی‌از مواد را بریزیم و با دست پهن كنیم. آن گاه از مایه وسط كیبه بر روی آن پخش كرده و بقیه مواد كیبه را ‌می‌ریزیم و پهن ‌می‌كنیم . بعد با چاقو به شكل لوزی برش ‌می‌دهیم و كمی‌ روغن روی آن ‌می‌ریزیم( تا روغن درون آن نفوذ كند).

سپس در فر پنجره وسط با حرارت 200 درجه سانتی گراد ‌می‌گذاریم تا بپزد و روی آن طلایی شود( ‌می‌توانیم ابتدا فویل بكشیم و در آخر برداریم.)
ادویه مخلوط لبنان: فلفل بهار، دارچین و جوز هندی را به صورت پودر در آورده و به طور كامل با هم مخلوط ‌می‌كنیم.

مواد لازم برای تهیه مایه وسط كیبه:(به روش سنتی)
3 قاشق غذاخوری   روغن

یك دوم فنجان   خلال بادام

2 عدد ( ریز خرد شود)   پیاز متوسط

500 گرم   گوشت چرخ شده

به اندازه كافی   نمك و فلفل

یك دوم قاشق مرباخوری   ادویه مخلوط لبنان

یك چهارم قاشق مرباخوری   دارچین

روغن را در ماهی تابه گرم ‌می‌كنیم و بادام را در آن طلایی كرده و كنار ‌می‌گذاریم.سپس پیازوادویه‌ها را ریخته ، گوشت را اضافه ‌می‌كنیم و تفت ‌می‌دهیم تا گوشت بپزد، آن گاه در انتها ، بادام را اضافه و مخلوط ‌می‌كنیم.
مواد لازم برای تهیه مایه وسط كیبه نوع دوم:
یك دوم فنجان یا حدود 80 گرم   بادام

400 گرم   گوجه فرنگی ( ریز خرد شده)

یك قاشق مرباخوری   دارچین

یك فنجان   جعفری خرد شده
بادام را در روغن تفت داده و با بقیه مواد مخلوط ‌می‌كنیم.