از رنگ ها چه می دانید – اطلاعاتی خواندنی در مورد رمز و راز رنگ ها

رمز و راز رنگ ها

با رمز و راز رنگ ها بیشتر آشنا شوید

رنگ ها تاثیرات زیادی برروی محیط ٬ افکار ٬ روان و زندگی افراد دارند. با رنگ سفید اطاق بزرگ و با رنگ تیره اطاق کوچکتر به نظر می رسد.
اگر می خواهید چیزی را پنهان کنید به پارچه سیاه که زیاد براق نباشد ببندید.
رنگ رمز و راز های فراوان دارد
رنگ قرمز نشانه خطر در رانندگی و هر جایی که خطری وجود داشته باشد .
اما کسانی که لباس قرمز می پوشند نشانه اعتماد به نفس ٬ هیجان ٬ عشق به زندگی و از انجام سریع امور لذت می برند و اما رنگ آبی اولین رنگ در جهان رنگ آسمان و رنگ دریا نشانه آرامش ٬ نظم٬ داشتن صداقت ٬ صمیمیت ٬ اعتماد ٬ وفاداری است  اگر در تابستان کسی محل کارش را رنگ آبی زده باشد  و یا با نور پردازی آبی تزیین کرده باشد با اطمینان خواهم گفت که برای جلب مشتری فکر خوبی است ولی این نور پردازی در فصل زمستان باید حتما به رنگ قرمز باشد.
رنگ آبی سرد و رنگ قرمز گرم می باشد.
چرخه رنگ
چرخه رنگ از دوازده رنگ تشکیل شده ٬سه رنگ اصلی آبی٬ زرد و قرمز می باشد

روانشناسی رنگ ها

در مورد رمز و راز رنگ ها بیشتر بدانید

رنگ ها در شخصیت فرد مهم هستند
انسان در نگاه اول در رنگ لباس و رنگ چشم ها و طریقه صحبت کردن فرد سعی در شناخت شخصیت او دارد
انتخاب رنگ لباس با توجه به موقعیت خیلی اهمیت دارد ما ایرانی ها در تعزیه ها و مراسم عزاداری لباس سیاه بر تن می کنیم و خانم ها یک روسری یا شال سیاه بر سر می اندازند که نشانه غم و اندوه می باشد.
در مراسم عروسی حتما عروس باید لباسش سر تا پا سفید باشد که نشانه خوش بختی و سعادت و آرزوی روز های خوب که با رنگ سفید نشان داده می شود.
و یا افرادی که کلاه سبز و یا روسری سبز می پوشند نشان دهنده این است که آنها از اولاد و فرزندان پیامبر هستند و خودشان را مردان سید و زنان بگم می نامند.
در قدیم کسانی را که لباس قرمز می پوشیدند ظالم و نا مهربان می دانستند و در شبیه خوانی ها کسی که نقش شمر را بازی می کند لباس قرمز و کسی را که در نقش امامان است لباس سبز می پوشد.
رنگ سبز از آرام بخش ترین رنگ هاست .
رنگ سبز از ترکیب رنگ آبی و زرد ٬
رنگ نارنجی از ترکیب قرمز و زرد ٬
رنگ صورتی از ترکیب قرمز و سفید٬
توجه داشته باشید اگر هر رنگی را که بخواهید روشنتر شود باید رنگ سفید بیشتری استفاده کنید ٬
اگر هم بخواهید رنگ تیره شود کمی رنگ سیاه اضافه نمایید .
اگر می خواهید فرزندتان با ترکیب رنگ ها آشنا شود می توانید رنگ گواش که یک رنگ٬ آبرنگ است در اختیارش بگذارید و از او بخواهید رنگ های فرعی را درست کند .
شما باید حتما ۳ رنگ اصلی یعنی زرد ٬ قرمز ٬ آبی – سفید و سیاه را در اختیار داشته باشید تا بتوانید همه رنگ های موجود در روی کره زمین را بسازید .
این بازی می تواند روز ها کودک شما مشغول کرده ودرس بزرگی در مورد رنگ ها به او بدهد و فکر او را در مورد اطرافش باز تر ودید او را وسیع نماید.

امیدوارم از این مطلب که به رمز و راز رنگ ها اختصاص دارد، بهره کافی برده باشید.

نویسنده: خانم معصومه خوش نیت