عظیم ترین مجسمه های دنیا + عکس

ارسال شده در ۱۵ آبان ۱۳۹۵ توسط با موضوع گردشگری

مجسمه و تندیس های شگفت انگیز جهان

برای علاقمند شدن به مجسمه‌های بزرگ و تاریخی نیازی نیست که حتماً یک هنرمند،مجسمه ساز یا یک تاریخ دان باشید، آثار تاریخی که در ادامه معرفی میکنیم برای هر انسانی باشکوه خواهند بود.

تندیس های شگفت انگیز و با عظمت در دنیا که از روزگاران گذشته تا به امروز به یادگار مانده است.

انسان همیشه به دنبال راهی است تا قدرت ، هنر و خلاقیت خود را به رخ بکشد ، گاهی با ساخت یک آسمان خراش ، گاهی با خلق یک تکنولوژی جدید و گاهی با ساخت یک تندیس این مهارت نهفته در وجودش را به معرض نمایش می گذارد.
در طول تاریخ هنرمندان زیادی آمدند و رفتند برخی از آن ها شاید نام و نشانی از خود باقی نگذاشته اند اما برخی دیگر با ساخت یادبودهایی مثل مجسمه هایی شگفت انگیز ، نامشان را برای همیشه جاودانه کردند .در سراسر دنیا مجسمه هایی وجود دارند که هر کدام حرف های زیادی برای گفتن دارند ؛ برخی به نشان قدرت و برخی دیگر به عنوان یادبودی از جنگ متولد شدند.
همراه ما باشید تا با هم به جای جای دنیا سفر کنیم و با معروف ترین تندیس هایی که در دنیا وجود دارند آشنا شویم.

۱. مجسمه اندیشه‌گر | فرانسه

۱. مجسمه اندیشه‌گر | فرانسه

۱. مجسمه اندیشه‌گر | فرانسه

یکی از معروف ترین و زیباترین مجسمه های دنیا ، یک تندیس است با نام مجسمه اندیشه‌گر ( The Thinker ) که از مرمر و برنز شاخته شده است و امروز در موزه ی رودَن پاریس نگهداری می شود.
این مجسمه اثر دستان هنرمند فرانسوی آگوست رودن ( Auguste Rodin ) است که یک پیکره در ابعاد انسانی را نشان می دهد که روی یک صخره نشسته به طرز عجیبی به فکر فرو رفته است. شروع ساخت این مجسمه به حدود سال ۱۸۸۰ بر می گردد؛ زمانی که خالق آن ساخت این تندیس را به عنوان بخشی از یک پروژه ی دیگر آغاز کرد و در نهایت این مجسمه در سال ۱۹۰۴ به شهرت رسید. این مجسمه را در سراسر جهان به عنوان سمبلی از فلسفه می شناسند.

آدرس: فرانسه ، پاریس ، بلوار دس اینولیدس

۲. مجسمه‌های موآیی | شیلی

مجسمه‌های موآیی | شیلی

مجسمه‌های موآیی | شیلی

موآیی ( Moai ) نام مجموعه مجسمه هایی تک سنگی است که در جزیره ایستر کشور شیلی قرار دارند و به یکی از شگفتی های دنیا بدل شده اند. طبق مطالعات این مجموعه مجسمه ها بین سال های ۱۲۵۰ تا ۱۵۰۰ میلادی به دست مردمان راپا نویی ( Rapa Nui ) ساخته شده اند.
وجه مشترک این مجسمه ها ، سر بزرگ همه ی آن ها است. موآیی ها ابعاد مختلفی دارند ؛ کوچک ترین آن ها ارتفاعی کمتر از ۱٫۲ متر دارد. بلندترین موآیی ، پارو نام دارد با ارتفاع ۱۰ متر و ۷۵ تن وزن. در میان این مجسمه ، یک مجسمه ناتمام وجود دارد که اگر ساخت آن به پایان می رسید ، ۲۱ متر ارتفاع و ۲۷۰ تن وزن می داشت.
تا به امروز محققان موفق به کشف ۸۸۷ عدد از این مجسمه ها شدند که ۲۸۸ عدد از آن ها بر روی سکوهای عظیمی با نام آهو ( Ahu ) قرار دارند. نکته ی جالب دیگری که در مورد این مجسمه ها وجود دارد این است که هنوز می توان آثاری از بقایای مواد معدنی یا مواد دیگری را روی آن ها دید که مربوط به زمان جابه جایی آن ها است.

آدرس : شیلی ، جزیره ایستر

۳. مجسمه ابوالهول | مصر

مجسمه ابوالهول | مصر

مجسمه ابوالهول | مصر

یکی از تندیس های شگفت انگیز و با عظمت در دنیا که از روزگاران گذشته تا به امروز به یادگار مانده است.
مجسمه ی ابولهول که بزرگترین مجسمه تک‌سنگی جهان به حساب می آید با نزدیک به ۷۴ متر طول و ۲۰ متر عرض و ۲۰٫۲۲ متر ارتفاع که در کنار اهرام مصر و در ساحل غربی رود نیل قرن ها است که آرام گرفته است. این مجسمه در واقع تصویری از یک موجود افسانه ای با نام Sphinx است ؛ غول افسانه‌های مصر باستان و اسطوره اودیپ که ترکیبی است از انسان و حیوان ؛ بدن شیر دارد و سر انسان که شبیه به سر یک زن است ، و مزین شده به بال های عقاب. این تندیس باستانی سال ها زیر شن و ماسه ها پنهان بوده و باستان شناسان از زیر خروارها شن و ماسه، آن را بیرون آوردند. این مجسمه ی افسانه ای ، از دید مصر باستان ، مظهر آفتاب است و امروز بزرگترین بنای تاریخی مصر به حساب می آید.

آدرس: مصر ، جیزه ، الحرام

۴. تندیس مسیح | برزیل

 تندیس مسیح | برزیل

تندیس مسیح | برزیل

یکی دیگر از مجسمه های زیبای دنیا تندیس مسیح منجی ( Christ the Redeemer ) نام دارد که در ریو دوژانیرو برزیل واقع شده است.
این مجسمه ی زیبا و با شکوه ، بزرگ ترین اثر هنری است که در سبک دکو در دنیا قرار داد. همچنین لقب پنجمین مجسمه بزرگ مسیح در دنیا نیز از آن این تندیس زیبا است.
طرح کلی تندیس مسیح ،به گونه ای است که حضرت عیسی مسیح را در حالت ایستاده و در حالی که دستانش را باز کرده است ، نشان می دهد. این دستان و آغوش باز تندیس نشان از پذیرش همه ی انسان ها در آغوش حضرت عیسی مسیح است .
ارتفاع مجسمه آزادی بدون در نظر گرفتن پایه ی آن به ۳۰ متر می رسد و عرض دستانش در حدود ۲۸ متر است.
این مجسمه در ارتفاع ۷۰۰ متری از کوه کورکووادو ( Corcovado ) ریودوژانیرو قرار گرفته و معروف ترین یادبود و سمبل ریودوژانیرو به حساب می آید به گونه ای که دنیا ریو را با مجسمه ی آزادی اش می شناسند. ساخت این مجسمه به سال های ۱۹۲۶ تا ۱۹۳۱ برمی گردد.

آدرس:برزیل ، ریو دو ژانیرو ، آلتو دا بوا ویستا،منطقه پارکو دا تیجوکا

۵. مجسمه ی آزادی | آمریکا

 مجسمه ی آزادی | آمریکا

مجسمه ی آزادی | آمریکا

یکی از زیباترین مجسمه هایی که انسان خالق آن بوده ، مجسمه ی آزادی ( Statue of Liberty ) یا اگر بخواهیم دقیق تر باشیم « آزادی روشنگر جهان » است که در جزیره آزادی منهتن نیویورک قرار دارد.
مجسمه ی آزادی که روکشی از مس روی آن را پوشانده است ، نمادی از آزادی آمریکا و نشانی از خوش آمدگویی آن به مسافرانش است. قبل از آن که سفرهای هوایی مثل امروز رونق پیدا کند، مسافرانی که با کشتی به آمریکا می آمدند، وقتی به ساحل آمریکا نزدیک می شدند ، قبل از هر چیز این مجسمه ی عظیم را می دیدند و رویت این مجسمه نشانی از رسیدن به مقصد برای آن ها بود. در واقع این مجسمه را در تاریخ ۲۸ اکتبر سال ۱۸۸۶ مردمان فرانسه به مردم ایالات متحده آمریکا هدیه کردند، مناسبت این هدیه ی بزرگ و ماندگار هم تبریک برای ۱۰۰ سالگی استقلال آمریکا از بریتانیا بود. طراح این یادبود ، مجسمه‌ساز فرانسوی با نام فردریک بارتولدی ( Frédéric Auguste Bartholdi ) و سازنده ی آن یک مهندس فرانسوی با نام گوستاو ایفل ( Gustave Eiffel ) بود که برج ایفل را هم ساخته بود.
طرح مجسمه آزادی آمریکا به شکل زنی است که در حال گام برداشتن است. دورتادور سرش با هفت اشعه نورانی تزئین شده و در دست چپ خود یک لوح سنگی دارد و در دست راست مشعلی افروخته را بالای سر خود نگه داشته است . لوح سنگی مجسمه حاوی اعداد و حروف رومی JULY IV MDCCLXXVI است که ۴ جولای ۱۷۷۶ میلادی یعنی روز استقلال آمریکا را نشان می دهد.

آدرس: ایالات متحده آمریکا ، شهر نیویورک، جزیره آزادی

۶. تندیس داوود | ایتالیا

تندیس داوود | ایتالیا

تندیس داوود | ایتالیا

یکی دیگر از تندیس های زیبا و تاریخی در دنیا ، مجسمه ای است از شاهکارهای دوره رنسانس ایتالیا با نام داوود میکل‌آنژ ( Michelangelo ) که در سال های ۱۵۰۱ تا ۱۵۰۴ میلادی به دست هنرمند و استاد ایتالیایی با نام میکل‌آنژ خلق شده است.
این تندیس نشان دهنده ی یکی از قهرمانان کتاب مقدس به نام داوود را در حال تفکر نشان می دهد که از مرمر ساخته شده و ارتفاعی در حدود ۵٫۱۷ متر دارد.
نتیجه ی تلاش های میکل‌آنژ چیزی جز تحسین همگان نبود. هرچند که میکل‌آنژ ساخت این مجسمه را در فضایی بسته و به دور از چشم دیگران انجام داد اما وقتی این اثر را خلق و از آن پرده برداری کرد ، هنرمندان فلورانس مامور یافتن بهترین مکان برای نگه داری این تندیس شدند.
این تندیس در جریان شورش سال ۱۵۷۱ آسیب دید تا اینکه به گالری آکادمی هنرهای فلورانس ایتالیا انتقال یافت و تا به امروز در آنجا نگهداری می شود.

آدرس : ایتالیا ، منطقه فیرنز ۵۰۱۲۲ ، منطق ویا ریکاسولی ۶۶

/ الی گشت

مطالب مشابه

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید ...

عضویت در خبرنامه‌ی روزنه آنلاین

آسم آشپزی آلرژی آلزایمر آکاایران اس ام اس استرس افسردگی انواع آش انواع املت انواع بیماری انواع تعبیر خواب انواع خوراک انواع خورش انواع دسر انواع سالاد انواع سرطان انواع سس انواع سوپ انواع شیرینی انواع ضرب المثل انواع نان انواع پلو انواع پیتزا انواع کباب انواع کوفته انواع کوکو انواع کیک ایدز بارداری بازیگران ایرانی باشگاه خبرنگاران بیماری ترامپ تعبیر خواب تناسب اندام جملکس جنسی جنین خانه مدرن خبرآنلاین خواب دوران بارداری دکوراسیون دکوراسیون منزل دیابت دیابت نوع 2 رابطه رابطه جنسی رابطه زناشویی رنگ مو رژیم غذایی رکنا زندگی زندگی مشترک سالاد سایت آشپزی سبزیجات سرطان سکته مغزی سیمرغ سیگار ضرب المثل ضرب المثل فارسی طب سنتی طراحی ناخن طراحی ناخن 2019 طرز تهیه انواع آش طرز تهیه انواع خوراک طرز تهیه انواع خورش طرز تهیه انواع دسر طرز تهیه انواع سالاد طرز تهیه انواع سوپ طرز تهیه انواع شیرینی طرز تهیه انواع نان طرز تهیه انواع پلو طرز تهیه انواع پیتزا طرز تهیه انواع کباب طرز تهیه انواع کوکو طرز تهیه انواع کیک عاشقانه علم ورزش عکس عکس بازیگران عکس عاشقانه عکس نوشته عکس پروفایل عید نوروز غذای ترکیه غذای رژیمی لاغری لباس مجلسی ماهی مدل آرایش چشم مدل دکوراسیون منزل مدل دیزاین ناخن مدل رنگ مو مدل طراحی ناخن مدل مانتو مدل مو مدل مو مردانه مدل مو پسرانه مدل چیدمان منزل مدل کفش اسپرت مردانه مدل کفش مجلسی مدل کیف مدل کیف دخترانه اسپرت مدل کیف دستی مدل کیف زنانه مرغ میل جنسی نمناک نمکستان ورزش وزن پارکینسون پوست چاقی کاهش وزن کفش مجلسی

©روزنه آنلاین / استفاده از مطالب سایت روزنه آنلاین فقط با ذکر منبع و درج لینک مجاز می باشد

طراحی سایت و سئو : < a href="http://panab.ir" >پاناب