لباس عروس های سنتی و جالب در کشورهای مختلف جهان (1)

لباس عروس های سنتی در مراسم ازدواج کشورهای مختلف

مراسم عروسی یکی از مراسم هایی است که عروس ها دوست دارند آن را به یکی از به یادماندنی ترین خاطره زندگی شان تبدیل کنند و عروس های تمام قاره های دنیا لباس عروس را یکی از دلایل به یادماندنی شدن مراسم می دانند.
ما مجموعه ای از لباس عروس های سنتی و چشمگیر را از نقاط مختلف دنیا جمع آوری کردیم که مطمئنا تماشای آنها خالی از لطف نیست.
تصاویر زیر بخش اول از لباس عروس های سنتی مرسوم در کشورهای مختلف است:

مراسم عروسی در بلغارستان
در یک مراسم عروسی سنتی در ریبنووُ- بلغارستان، عروس صورت خود را به رنگ سفید نقاشی می کند و خانم های خانواده همسرش صورت او را با پولک های رنگی تزئین می کنند. این سنت صدها سال قدمت دارد و مراسم عروسی دو روز طول می کشد.

لباس عروس سنتی بلغارستان
لباس عروس سنتی بلغارستان

مراسم عروسی در پاکستان
عروس پاکستانی اغلب لباس عروس خود را از رنگ های قرمز تند، انواع صورتی و بنفش انتخاب می کند. به گزارش نیک صالحی برخی زوج ها حلقه گل نیز به نشانه عشق به لباس طرف مقابل اضافه می کنند.

لباس عروس سنتی پاکستان
لباس عروس سنتی پاکستان

مراسم عروسی در گورا
عروس در حالی که با یک روسری پوشانده شده سوار بر اسب سفید می شود، معمولا در مراسم های عروسی از یک چتر تزئینی نیز در طول مراسم استفاده می شود. همچنین عروس با همراهی خانواده اش به خانه ای در همسایگی همسر آینده اش می رود.

لباس عروس سنتی گورا
لباس عروس سنتی گورا

مراسم عروسی در ترکیه
در یک عروسی سنتی ترکیه ای ، برادر یا عمو، دایی عروس یک کمربند قرمز به دور کمر عروس می بندد و سپس او راهی مراسم عروسی می شود. رنگ قرمز نماد خوش شانسی و خوشبختی است.

لباس عروس سنتی ترکیه
لباس عروس سنتی ترکیه

مراسم عروسی در اندونزی
سه روز قبل ازمراسم عروسی، عروس اندونزیایی ناخن ها، دست ها و پاهایش را با حنا آرایش می کند.

لباس عروس سنتی اندونزی
لباس عروس سنتی اندونزی

مراسم عروسی در نیجریه
عروس نیجریه ای برای لباس عروس خود یک بلوز گیپور در رنگ های روشن و یک لباس بلند طرح دار به تن می کند که معمولا از پارچه های هندی دوخته می شود. همچنین در کنار آن از گردنبد مهره ای و و سربند مرجانی رنگ برای کامل کردن این لباس استفاده می شود.

لباس عروس سنتی نیجریه
لباس عروس سنتی نیجریه

مراسم عروسی در مراکش
در یک مراسم عروسی سنتی در مراکش، عروس در مراسم عروسی سه بار لباس عروسش را تغییر می دهد. او یک لباس بلند سفید خاصی می پوشد که نشانه ناحیه خانوادگی اوست.

لباس عروس سنتی مراکش
لباس عروس سنتی مراکش

مراسم عروسی در عراق
عروس عراقی رکورد دار داشتن بیشترین تغییر در لباس عروس است. او در این مراسم هفت دست لباس می پوشد که هر هفت لباس به رنگ های مختلف رنگین کمان است. قرمز نماد عشق است.

لباس عروس سنتی عراق
لباس عروس سنتی عراق

مراسم عروسی در ژاپن
در یک مراسم عروسی سنتی در ژاپن، عروس معمولا یک کیمونوی سفید رنگ را به عنوان لباس عروس می پوشد و از یک شنل همرنگ ابریشمی نیز استفاده می کند.

لباس عروس سنتی ژاپن
لباس عروس سنتی ژاپن

مراسم عروسی در کره
هزاران سال است که لباس سنتی هانبوک توسط عروس های کره ای در مراسم های عروسی سنتی پوشیده می شود. طبق یک سنت باستانی، داماد باید همسرش را روی پشتش حمل کرده و به دور میز حرکت کند تا عروس بداند که شوهرش مردی قابل اطمینان است.

لباس عروس سنتی کره
لباس عروس سنتی کره

/ نیک صالحی