لباس عروس های سنتی و جالب در کشورهای مختلف جهان (2)

لباس عروس های سنتی در مراسم ازدواج کشورهای مختلف

بخش دوم از مدل های لباس عروس متفاوت در عروسی های سنتی دنیا را در تصاویر زیر مشاهده خواهید کرد:

مراسم عروسی در تبت
یک روز پیش از مراسم عروسی، داماد لباس عروس ، جواهرات (تزئینات سر، چند تکه نقره برای آرایش مو) و یا یک نشان حاوی مجسمه ای از بودا را به عروس می دهد.

لباس عروس سنتی تبت
لباس عروس سنتی تبت

مراسم عروسی در هند
علاوه بر یک دست لباس ساری قرمز رنگ برای خوش شانسی و یا لباس دامن کلوش هندی ، شانزده عدد تزئینات از سر تا پای عروس هندی قرار می گیرد. همچنین در این سنت پودر قرمز رنگی به فرق سر او، لاله گوش و زنجیر تزئینی به ساق پای او زده می شود.

لباس عروس سنتی هند
لباس عروس سنتی هند

مراسم عروسی در اندونزی
اندونزی بیش از 17000 جزیره دارد، بنابراین سنت های مراسم های عروسی بستگی به همان ناحیه دارد. به گزارش نیک صالحی بیشتر عروس ها لباس عروس هایی در رنگ های شاد و با گلدوزی و تزئینات سنگین می پوشند.

لباس عروس سنتی هند
لباس عروس سنتی هند

مراسم عروسی در تاجیکستان
در یک مراسم عروسی سنتی در تاجیکستان، عروس یک لباس عروس سفید ساده را همراه با شلوار می پوشد. او ممکن است لباس های متفاوتی را در طول مراسم عروسی تعویض کند، چرا که مراسم چند روز ادامه دارد.

لباس عروس سنتی تاجیکستان
لباس عروس سنتی تاجیکستان

مراسم عروسی در اریتره
لباس عروس سنتی اریتره متشکل از یک تاج مخملی به رنگ تیره و رب دوشامبری به رنگ بنفش و طلایی است. لباس عروس و داماد نیز با هم هماهنگ است.

لباس عروس سنتی اریتره
لباس عروس سنتی اریتره

مراسم عروسی در چچن
در چچن، عروس لباس عروس سفید رنگی به تن دارد که سر تا پای او را می پوشاند. سگک هایی نیز در قسمت بالا تنه لباس به کار می رود و یک کمربند نقره که از مادر به دختر می رسد نیز به دور کمر خود می بندد.

لباس عروس سنتی چچن
لباس عروس سنتی چچن

مراسم عروسی در ایتالیا
لباس آبی ویا تزئینات آبی مدت هاست جایگزین رنگ سبز در لباس عروس ایتالیایی شده است، چرا که بر این باورند این رنگ خوش شانسی همراه دارد. ولی بیشتر عروس ها از همان لباس عروس سنتی سفید استفاده می کنند.

لباس عروس سنتی ایتالیا
لباس عروس سنتی ایتالیا

مراسم عروسی در پرو
در منطقه ای کوهستانی، بالای لیما-پرو ، عروس ها در مراسم سنتی یک لباس عروس قرمز مشکی با چندین لایه کتان به تن می کنند.

لباس عروس سنتی پرو
لباس عروس سنتی پرو

مراسم عروسی در مالی
در مالی ، عروس رب دوشامبری هم رنگ با پیراهن داماد به تن دارد. رنگ سفید بیش از رنگ های دیگر متداول است ولی برخی عروس ها رنگ یاسی یا بنفش که نشانه ای از اشرافیت آفریقاییست را انتخاب می کنند.

لباس عروس سنتی مالی
لباس عروس سنتی مالی

مراسم عروسی در تووا
لباس سنتی ملی کشور تووا منعکس کننده سبک زندگی چادرنشینی است. لباس هایی است که به سادگی در حین اسب سواری پوشیده می شوند و دارای رنگ های روشن و جزئیات زیاد است.

لباس عروس سنتی تووا
لباس عروس سنتی تووا

/ نیک صالحی