8 مزایای چای بابونه و ممنوعیت مصرف آن در این افراد

ارسال شده در ۲۴ آبان ۱۳۹۶ توسط با موضوع سلامت و پزشکی

8 مزایای چای بابونه و ممنوعیت مصرف آن در این افراد

چای بابونه به عنوان یک درمان گیاهی و سنتی برای طیف وسیعی از مسائل بهداشتی مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه محققان به طور گسترده ای در بررسی اثربخشی آن در مدیریت بیماری ها، از جمله سرطان و دیابت، تحقیق می کنند.

۸ مزایای چای بابونه

برای اکثر مردم، چای بابونه، به عنوان یک مکمل برای سایر روشهای درمانی امری ضروری است، اما وقتی افراد بیماری های جدی دارند، نباید آن را جایگزین اصلی درمان های پزشکی کنند.

 

مطالب این مقاله:

  • چای بابونه چیست؟
  • مزایای چای بابونه
  • ممنوعیت مصرف چای بابونه برای این افراد
  • نکته ی آخر

 

حقایق سریع در مورد چای بابونه:

  • گل های بابونه خشک شده برای ساخت چای بابونه استفاده می شود.
  • محققان علاقه مند به استفاده از چای بابونه هستند.
  • همانند سایر داروهای گیاهی، برای همه ایمن نیست.
  • چای غلیظ تر، بیشتر احتمال دارد که مزایای سلامتی داشته باشد.

 

چای بابونه چیست؟

قدرت چای بابونه ی مختلف، متفاوت است. چای های قوی تر نیز بیشتر احتمال دارد که باعث عوارض جانبی در افرادی که خوردن آن برایشان ممنوع است، گردد. در نتیجه، ایمن تر است که با دوز پایین شروع کنید و به آرامیف دوز آن را افزایش دهید.

بابونه حاوی مواد شیمیایی به نام فلاونوئیدها است. این فلاونوئیدها نوعی مواد مغذی موجود در بسیاری از گیاهان هستند و نقش مهمی در اثرات دارویی بابونه دارند.

8 مزایای چای بابونه و ممنوعیت مصرف آن در این افراد

مزایای چای بابونه

مزایای بالقوه چای بابونه که در بیشتر مشاهدات اثبات شده است عبارتند از:

 

۱. کاهش درد قاعدگی

مطالعات متعدد چای بابونه را به کاهش شدت درد ناشی از قاعدگی مرتبط می کند. به عنوان مثال، مطالعه سال ۲۰۱۰ نشان داد که مصرف چای بابونه برای یک ماه، می تواند درد ناشی از گرفتگی قاعدگی را کاهش دهد. زنان در این مطالعه نیز اضطراب و استرس کمتری را با درد این دوره گزارش دادند.

 

۲. درمان دیابت و کاهش قند خون

باز هم برخی مطالعات نشان داده اند که چای بابونه می تواند قند خون را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد. تحقیقات نشان می دهد که بابونه یک جایگزین مناسب برای داروهای دیابت نیست، اما ممکن است مکمل مفیدی برای درمان های موجود باشد.

به طور مشابه، مطالعه سال ۲۰۰۸ در موش صحرایی نشان داد که مصرف همیشگی چای بابونه ممکن است سبب کنترل قند خون شود. این اثر قرنطینه خطر عوارض دیابت را کاهش می دهد، که نشان می دهد که بابونه می تواند نتایج دیابت را بهبود بخشد.

 

۳. کاهش یا جلوگیری از پوکی استخوان

پوکی استخوان از دست دادن تدریجی تراکم استخوان است. این از دست دادن تراکم، باعث افزایش خطر شکستن استخوان می شود. در حالی که هر کسی می تواند پوکی استخوان را تجربه کند، اما بروز این عارضه در زنان بعد از یائسگی رایج تر است. این گرایش ممکن است به علت اثرات استروژن باشد.

یک مطالعه سال ۲۰۰۴ نشان داد که چای بابونه ممکن است اثرات ضد استروژنی داشته باشد. همچنین به افزایش تراکم استخوان کمک کند، اما نویسندگان این مطالعه هشدار می دهند که برای اثبات این منافع ظاهری، تحقیقات بیشتری لازم است.

8 مزایای چای بابونه و ممنوعیت مصرف آن در این افراد

۴. کاهش التهاب

التهاب یک واکنش سیستم ایمنی برای مبارزه با عفونت است. چای بابونه حاوی ترکیبات شیمیایی است که ممکن است التهاب را کاهش دهد. با این حال، التهاب درازمدت با طیف وسیعی از مشکلات بهداشتی، از جمله هموروئید، درد دستگاه گوارش، آرتریت، اختلالات خود ایمنی و حتی افسردگی مرتبط است.

 

۵. درمان و پیشگیری از سرطان

برخی مطالعات نشان می دهد که چای بابونه ممکن است سلول های سرطانی را هدف قرار دهد یا حتی باعث پیشگیری از توسعه ی این سلول ها از ابتدا شود. با این حال، تحقیقات تا کنون غیرقابل حل بوده است و دانشمندان می گویند که برای اثبات ادعای ضد سرطان بابونه، تحقیقات بیشتری لازم است. همچنین بیشتر تحقیقات بر روی حیوانات انجام شده است، نه انسان ها.

مطالعه سال ۲۰۱۲، توانایی مبارزه با سرطان چای گلهای رز و بابونه را مقایسه کرد. هر دو توانستند تومورهای سرطانی را به طور انتخابی، هدف قرار دهند اما اثرات چای بابونه قوی تر بود.

 

۶. کمک به خواب و آرامش

چای بابونه به طور چشمگیری باعث آرامش اعصاب می شود. چند آزمایش بالینی این نتیجه را اثبات کرده است. در یک بررسی از شواهد کنونی، ۱۰ الی ۱۲ بیمار قلبی عروقی، سریعا پس از مصرف چای بابونه، خواب آرامی داشته اند. تعداد انگشت شماری از مطالعات دیگر که به مدل های بالینی نیز می رسند، نشان می دهد که چای بابونه ممکن است به مردم کمک کند تا آرام شوند و بر اعصاب خود، تسلط بیشتری پیدا کنند.

در یک مطالعه در موش های صحرایی، عصاره بابونه به موش هایی که مبتلا به اختلال خواب بودند کمک کرد که راحت تر بخوابند. بسیاری از محققان بر این باورند که چای بابونه ممکن است مانند بنزودیازپین عمل کند. بنزودیازپین ها داروهای تجویزی هستند که می توانند اضطراب را کاهش و باعث خواب شوند. برخی تحقیقات نشان می دهد که بابونه به گیرنده های بنزودیازپین متصل می شود.

 

۷. درمان نشانه های سرماخوردگی

شواهد بی نظیر و برخی مطالعات نشان می دهد که استنشاق بخار با عصاره بابونه می تواند برخی از نشانه های سرماخوردگی را از بین ببرد. اما این مزیت هنوز از نظر علمی ثابت نشده است.

 

۸. درمان بیماری های خفیف پوست

یک مطالعه در سال ۱۹۸۷ نشان داد که عصاره بابونه به طور مستقیم به بهبود زخم کمک می کند. به همین ترتیب، مطالعات دیگری، نشان داده اند که پماد بابونه ممکن است به اگزما و بیماری های التهابی ملایم خفیف کمک کند، گرچه آنها به اندازه کرم هیدروکورتیزون موثر نیستند.

ممنوعیت مصرف چای بابونه برای این افراد

گروه های زیر باید از بابونه اجتناب کنند مگر اینکه با اجازه ی پزشک و زیر نظر وی مصرف کنند: 

افراد مبتلا به آلرژی شدید، به ویژه گرده: بابونه ممکن است با گرده گیاهان دیگر آلوده باشد، بنابراین می تواند باعث واکنش آلرژیک شود.

افرادی که قبلا دارای واکنش آلرژیک، حتی خفیف، به محصولات بابونه بودند: آنها باید از بابونه دوری کنند؛ زیرا واکنش های آلرژیک با زمان می توانند بدتر شوند.

نوزادان و کودکان بسیار کوچک: چای بابونه، مانند عسل و سایر محصولات طبیعی، ممكن است با اسپور بوتولیسم آلوده شود. اکثر بزرگسالان سالم می توانند با عفونت مبارزه کنند، اما ممکن است نوزادان قادر نباشند. بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که نوزادان و کودکان کم سن و سال از عسل و محصولات بابونه اجتناب کنند.

همچنین استفاده از بابونه به عنوان یک جایگزین برای درمان های اثبات شده پزشکی امکان پذیر نیست. اگر کسی هر دارویی مصرف می کند، باید از پزشک خود در مورد تعاملات بالقوه با چای بابونه سوال کند.

 

نکته ی آخر

چای بابونه در هزاران سال در طب قومی مورد استفاده قرار گرفته و اغلب نتایج دلگرم کننده ای دارد. در حال حاضر، با این حال، آن یک مکمل است و نه یک دارو.

افرادی که علاقه مند به چای بابونه هستند، باید آن را به عنوان مکمل و نه جایگزین داروی خود، استفاده کنند. در دوزهای منظم، از جمله ۱ تا ۲ فنجان در روز، ممکن است پیشرفت های بهداشتی و سلامتی را مشاهده کنید.


مترجم: فرزانه پاشایی

اختصاصی روزنه آنلاین – کپی برداری با نام منبع مجاز می باشد

مطالب مشابه

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید ...

عضویت در خبرنامه‌ی روزنه آنلاین

آسم آشپزی آلرژی آلزایمر آکاایران اس ام اس استرس اضافه وزن افسردگی انواع آش انواع املت انواع بیماری انواع تعبیر خواب انواع خوراک انواع خورش انواع دسر انواع سالاد انواع سرطان انواع سس انواع سوپ انواع شیرینی انواع ضرب المثل انواع نان انواع پلو انواع پیتزا انواع کباب انواع کوفته انواع کوکو انواع کیک ایدز بارداری بازیگران ایرانی باشگاه خبرنگاران بیماری ترامپ تعبیر خواب تناسب اندام جملکس جنسی جنین خانه مدرن خبرآنلاین خواب دوران بارداری دکوراسیون دکوراسیون منزل دیابت دیابت نوع 2 دیزاین ناخن رابطه رابطه جنسی رابطه زناشویی رنگ مو رژیم غذایی رکنا زندگی زندگی مشترک سالاد سایت آشپزی سبزیجات سرطان سکته مغزی سیمرغ سیگار ضرب المثل ضرب المثل فارسی طب سنتی طراحی ناخن طراحی ناخن 2019 طرز تهیه انواع آش طرز تهیه انواع خوراک طرز تهیه انواع خورش طرز تهیه انواع دسر طرز تهیه انواع سالاد طرز تهیه انواع سوپ طرز تهیه انواع شیرینی طرز تهیه انواع نان طرز تهیه انواع پلو طرز تهیه انواع کباب طرز تهیه انواع کوکو طرز تهیه انواع کیک عاشقانه علم ورزش عکس عکس بازیگران عکس عاشقانه عکس نوشته عکس پروفایل عید نوروز غذای ترکیه غذای رژیمی لاغری لباس مجلسی ماهی مدل آرایش چشم مدل دکوراسیون منزل مدل رنگ مو مدل رنگ مو 2019 مدل طراحی ناخن مدل مو مدل مو مردانه مدل مو پسرانه مدل چیدمان منزل مدل کفش مجلسی مدل کیف مدل کیف دخترانه اسپرت مدل کیف دستی مدل کیف زنانه مرغ میل جنسی نمناک نمکستان ورزش وزن ویتامین D پارکینسون پوست چاقی کاهش وزن کفش مجلسی

©روزنه آنلاین / استفاده از مطالب سایت روزنه آنلاین فقط با ذکر منبع و درج لینک مجاز می باشد

طراحی سایت و سئو : < a href="http://panab.ir" >پاناب