مشهورترین عکس ها و پرتره های تاریخ و جهان (سری ششم)

جری گارسیا – Jerry Garcia
خواننده گروه گریتفول دد، موسیقی دان راک آمریکایی بود. وی در سال 1995 دچار حمله قلبی شد. کلینتون، رئیس جمهور وقت آمریکا، پس از مرگ گارسیا، لقب « یک نماد آمریکایی» را به او اعطا کرد.

عکاس: ناشناس

جری گارسیا
جری گارسیا

جودی گارلند – Judy Garland
ستاره ای که به خاطر بازی در فیلم « جادوگر شهر از» به شهرت جهانی رسید.

عکاس: عکس تبلیغاتی فیلم جادوگر شهر از

جودی گارلند
جودی گارلند

بیل گیتس – Bill Gates
بنیانگذار شرکت مایکروسافت و موسسه خیریه بزرگ در جهان، او یکی از پیشگامان فناوری عصر حاضر می باشد.

عکاس: ناشناس

بیل گیتس
بیل گیتس

کری گرانت – Cary Grant
با بازی در فیلم های مختلف طی سال های 1930 تا 1970 به یک ستاره تبدیل شد. او بازیگر موردعلاقه هیچکاک بود.

عکاس: ناشناس

کری گرانت
کری گرانت

چگوارا – Che Guevara
وقتی یک دانشجوی جوان پزشکی بود شروع به سفر کردن به نقاط مختلف آمریکای لاتین کرد و در طی این مدت با زندگی فلاکت بار مردم از نزدیک آشنا شد، او معتقد بود تنها راه مبارزه با فقر، یک انقلاب جهانی است. چگوارا از اعضای جنبش 26 ژوئیه فیلد کاسترو بود. این جنبش در سال 1959 قدرت را در کوبا به دست گرفت. وی در سال 1967 توسط نیروهای بولیوی که به دست سازمان سیا حمایت می شد، ترور شد.

عکاس: Alberto Korda- 1960

چگوارا
چگوارا

استفان هاوکینگ – Dr. Stephen Hawking
فیزیکدان برجسته جهان که تئوری های خود را در کتاب «تاریخچه جهان» بیان کرده است. تصاویر زیادی از این دانشمند بزرگ وجود دارد اما او این عکس را در صفحه اول وب سایت خود قرار داد.

عکاس: Zero Gravity Corp – 2007

استفان هاوکینگ
استفان هاوکینگ

ارنست همینگوی – Ernest Hemingway
همینگوی رمان های جاودانه ای مانند « پیرمرد و دریا»، «خورشید هم طلوع می کند» و «وداع با اسلحه» خلق کرد. زندگی او اما از رمان هایش نیز رنگارنگ تر است، او مسافرت های متعددی به نقاط مختلف جهان داشت.

عکاس: Yousuf Karsh – 1957

ارنست همینگوی
ارنست همینگوی

جیمی هندرکس – Jimi Hendrix
گیتاریست، خواننده و ترانه سرای آمریکایی. می توان گفت بهترین گیتاریست الکتریکی در جهان است و جزو اولین هنرمندانی بود که به موسیقی خود افکت اضافه کرد.

عکاس: ناشناس

جیمی هندرکس
جیمی هندرکس

هنری هشتم – Henry VIII
هنری هشتم هنگامی که می خواست همسر اول خود را طلاق دهد با مخالفت پاپ (کلمنت هفتم) مواجه شد و همین اختلافات میان او و کلیسا موجب شد تا پادشاه مذهب انگلستان را از کاتولیک به پروتستان تغییر دهد. پرتره های زیادی به هنری هشتم نسبت داده شده است که البته برخی از این نسبت ها اشتباه است.

نقاش: Hans Holbein – 1536

هنری هشتم
هنری هشتم

آلفرد هیچکاک – Alfred Hitchcock
کارگردانی که اکثر فیلم هایش در ژانر معمایی و دلهره آور می باشد. او در فیلم هایی مانند « پنجره پشتی» و «سرگیجه» از تکنیک های پیشرفته فیلم برداری برای ترساندن و میخکوب کردن مخاطب استفاده کرد. این عکس بر سر فیلم « روانی» که شاید ترسناک ترین فیلم تاریخ باشد، گرفته شده است.

تاریخ: 1960

آلفرد هیچکاک
آلفرد هیچکاک