نحوه خواستگاری از دختر مورد علاقه ام با وجود مشکلات زیاد

ارسال شده در ۱۸ مهر ۱۳۹۶ توسط با موضوع سبک زندگی

نحوه خواستگاری از دختر مورد علاقه ام با وجود مشکلات زیاد

نحوه خواستگاری از دختر مورد علاقه ام

مطلب زیر اختصاص دارد به نحوه خواستگاری کردن از دختر مورد علاقه ام که در زیر این شیوه خواستگاری کردن را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید یک خواستگاری بسیار خوب را تدارک ببینید.

یک روز بالاخره اتفاق می‌افتد. اینکه در وجود خود احساس کنید برای ادامه راه، دیگر خیلی تنها هستید و نیاز به یک همراه دارید.روزی كه احساس كنید نیاز دارید دست‌های یك نفر را بگیرید و دون فره ادامه راه را بروید باید بتوانید به‌خوبی كسی را كه به‌نظرتان برای شما مناسب است انتخاب كنید و مراحل آشنایی، خواستگاری، عقد و… را طی كنید. اما در نخستین قدم، هنگامی كه در جایی، فرقی نمی‌كند خانواده، محله، دانشگاه یا محل كار احساس كردید كسی جزو گزینه‌های مورد نظر شماست چطور باید قدم‌های بعدی را برای ازدواج بردارید؟ تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا راهكارهای آشنایی اولیه و مقدمات نحوه خواستگاری از دختر مورد علاقه ام با وجود مشکلات زیاد را با هم مرور كنیم.

 

دل نبندید

مهم‌ترین چیزی كه در فرایند این نوع از انتخاب اهمیت دارد و دقت و توجه شما را می‌طلبد این است كه در طول فرایندی كه دختری در اطراف‌تان یا در هر محیطی از جامعه كه ممكن است شما با دختری روبه‌رو شوید، در مقابل چشمان شما برجسته می‌شود و مورد توجه قرار می‌گیرد، او را به‌عنوان دختر آرزوهایتان نبینید و به‌عنوان ملكه رؤیاهایتان انتخاب نكنید. دقیقا همانند فرایند انتخابات كه هر نامزدی از ابتدای كاندیدا شدن برای انتخابات تا انتخاب شدن به‌ عنوان برگزیده، مراحل طولانی را باید سپری كند و هیچ‌كس نباید پیش از انتخاب، خود را برتر بداند، شما هم باید مراقب باشید كه كاندیدای مورد نظرتان را پیش از آنكه برگزیده و به‌عنوان همسرتان انتخاب شود در دلتان از پیش برگزیده نكنید. به‌ عبارت ساده باید سعی كنید طی فرایند انتخاب دختری توسط شما تا معرفی به خانواده و خواستگاری و تا قبل از به نتیجه رسیدن خواستگاری به هیچ‌وجه به دختر مورد نظرتان دل نبندید و در تصورات‌تان خیال‌پردازی نكنید. این كار باعث می‌شود شما تا ادامه مسیر همچنان صلاحیت خود را برای انتخاب كردن و تصمیم عاقلانه گرفتن داشته باشید. حضرت علی(ع) در این زمینه می‌فرمایند: چشم حبیب از دیدن معایب محبوب كور است و گوش‌اش از شنیدن زشتی‌های او كر. چنان كه امام علی(ع) هم می‌فرمایند طبیعتا یك آدم كور و كر نمی‌تواند گزینه خوبی برای انتخاب عاقلانه و منطقی باشد. پس حواستان باشد در طول فرایند انتخاب، دلتان را جمع و جور كنید تا به كسی بسته نشود و همه دل بستن و عشقتان را برای بعد از خواستگاری و ازدواج بگذارید.

 

پیام محبت‌ آمیز نفرستید

همانطور كه گفتیم در مورد خودتان مراقب باشید دلبستگی و محبت نسبت به دختر مورد نظرتان پیش نیاید. طبیعتا اخلاق، انصاف و انسانیت و حتی شرع حكم می‌كند در رابطه با دختر مورد نظرتان هم هیچ‌گونه پیام محبت‌آمیزی كه باعث دلبستگی میان شما و طرف مقابلتان شود مخابره نكنید. اساسا از نظر احكام شرعی هم شما در این مرحله اجازه ابراز علاقه و فرستادن پیام‌های محبت‌آمیز به دختر مورد نظر را ندارید و این كار خلاف شرع به‌حساب می‌آید. مضاف بر اینكه اگر قرار باشد محبتی بین شما پیش نیاید تا بتوانید منطقی تصمیم بگیرید، این به‌وجود نیامدن محبت باید دوطرفه باشد؛ چرا كه اگر محبتی در دل یكی از طرفین به‌وجود بیاید باعث ابراز آن شده و در طرف مقابل هم محبت و دلبستگی ایجاد خواهد كرد. پس لطفا دقت كنید تا رسیدن به مرحله انتخاب و خواستگاری هیچ‌گونه پیام محبت‌آمیزی میان شما و طرف مقابلتان رد و بدل نشود. دقت كنید وقتی می‌گوییم پیام محبت‌آمیز، قرار نیست خودمان را گول بزنیم. نگاه‌های خیره خیره، دادن و گرفتن جزوه، دفاع در جمع و كلاس، حمایت و محبت غیرمستقیم و همه رفتارهای حمایتگرانه و محبت‌آمیز شامل این ممنوعیت می‌شود: یعنی توجه داشته باشید هر رفتاری كه با دیگر افراد انجام داده نشود و با مخاطب خاص شما صورت بگیرد، محبت‌آمیز به‌حساب می‌آید و باید از انجام آن خودداری كنید. نگران این هم نباشید كه درصورت انتخاب از طرف شما، طرف مقابلتان پاسخ منفی بدهد، اجازه دهید در فضایی منطقی و به دور از احساسات، او هم تصمیم خود را بگیرد. نحوه خواستگاری این برای هردوی شما بهتر است.

 

ازدواج در خانواده و محله

اگر گزینه مورد نظر شما در خانواده یا از همسایگان و اهالی محله است سعی كنید ابتدا تا حدی كه آشنایی ضمنی برای انتخاب اولیه در شما به‌وجود بیاید رفت‌ و آمد خود را با حضور خانواده‌ها بیشتر كنید؛ مثلا می‌توانید در جلسات خانوادگی حضور پررنگ‌تری داشته باشید و فرد مورد نظرتان را زیرنظر بگیرید تا مطمئن شوید كه همان گزینه موردخواست شماست. نحوه خواستگاری در این مرحله است كه دیگر وقت دخالت دادن خانواده و بزرگ‌ترهاست. تأكید ما این است كه تا حد امكان پیش از اینكه دختر از علاقه شما مطلع شود خانواده‌ها را در جریان بگذارید تا خانواده جوانب كار را بسنجد و با چشم بازتری جلو بروید. كمترین مزیت این كار این است كه اگر مشكلی در گزینه مورد نظر شما وجود داشته باشد كه شما از آن باخبر نباشید خانواده به شما خبر خواهند داد و پیش از آنكه ذهن و دل دختر را تحت‌تأثیر قرار دهید او را از كاندیداهای خود حذف كرده‌اید. مزیت دیگر چنین كاری این است كه خانواده‌ها ادامه كار را مدیریت می‌كنند و پس از بررسی و تحقیقات لازم ارتباط مناسب با خانواده دختر را برقرار می‌كنند و كار با نظارت آنها پیش می‌رود. مزیت دیگری كه این روش آشنایی با خانواده گزینه مورد نظر شما دارد این است كه چون خانواده از گام‌های ابتدایی در جریان مراحل ازدواج بوده‌اند، حمایت و پشتیبانی كامل‌تری را در ادامه زندگی و در مشكلاتی كه برای هر زندگی قطعا پیش می‌آید، خواهند داشت.

 

ازدواج در محل كار و تحصیل

اما ممكن است خانم مورد نظر شما در دانشگاه یا محل كار و از میان همكاران شما یا حتی در گوشه‌ای از جامعه در معرض انتخاب شما قراربگیرد. در چنین مواردی چه باید بكنید و چگونه باب آشنایی را برای رسیدن به انتخابی صحیح باز كنید؟ نحوه خواستگاری ابتدا سعی كنید اطلاعات اولیه خود را از محیطی كه در آن قرار دارید كامل كنید. در مقایسه با ازدواج در خانواده و محله اینجا شما باید برای كسب اطلاعات بیشتر تلاش و اطلاعات اولیه در مورد گزینه مورد نظرتان را كسب كنید و سپس به سراغ خانواده بروید. ابتدا سعی كنید از اطرافیان، همكاران یا دیگر همكلاسی‌ها به‌صورت غیرمستقیم اطلاعات كلی در مورد وضعیت گزینه مورد نظرتان به‌دست بیاورید. این كار باید با دقت و ظرافت و زیركی خاصی از طرف شما انجام شود تا همه اطرافیان متوجه قصد و منظور شما از كسب اطلاعات نشوند. در مرحله بعد می‌توانید در دانشگاه یا محل كار به سراغ مشاور دانشگاه، یك استاد مطمئن و مورد اطمینان یا همكاری كه تجربه بیشتر و سن بالاتری در اداره دارد و متاهل است و ترجیحا یك همكار خانم بروید و از او بخواهید اطلاعاتی مانند شماره تلفن، آدرس منزل و… را برای شما به‌دست بیاورد. در این مرحله وقت آن است كه خانواده را در جریان بگذارید و آنها را وارد چرخه انتخاب كنید تا خانواده وظیفه خود را انجام دهد. می‌توانید به‌صورت نامحسوس در دانشگاه یا اداره از مادر یا خواهرتان دعوت كنید تا گزینه موردنظر شما را ببینند و به‌صورت غیرمستقیم با او آشنا شوند. ادامه كار را معمولا خانم‌ها به خوبی بلدند و شما فقط باید بنشینید و خوب فكر كنید تا تصمیمی درست و عاقلانه بگیرید.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید ...

عضویت در خبرنامه‌ی روزنه آنلاین

آسم آشپزی آلرژی آلزایمر آکاایران اس ام اس استرس اضافه وزن افسردگی انواع آش انواع املت انواع بیماری انواع تعبیر خواب انواع خوراک انواع خورش انواع دسر انواع سالاد انواع سرطان انواع سس انواع سوپ انواع شیرینی انواع ضرب المثل انواع نان انواع پلو انواع پیتزا انواع کباب انواع کوفته انواع کوکو انواع کیک ایدز بارداری بازیگران ایرانی باشگاه خبرنگاران بیماری ترامپ تعبیر خواب تناسب اندام جملکس جنسی جنین خانه مدرن خبرآنلاین خواب دوران بارداری دکوراسیون دکوراسیون منزل دیابت دیابت نوع 2 دیزاین ناخن رابطه رابطه جنسی رابطه زناشویی رنگ مو رژیم غذایی رکنا زندگی زندگی مشترک سالاد سایت آشپزی سبزیجات سرطان سکته مغزی سیمرغ سیگار ضرب المثل ضرب المثل فارسی طب سنتی طراحی ناخن طراحی ناخن 2019 طرز تهیه انواع آش طرز تهیه انواع خوراک طرز تهیه انواع خورش طرز تهیه انواع دسر طرز تهیه انواع سالاد طرز تهیه انواع سوپ طرز تهیه انواع شیرینی طرز تهیه انواع نان طرز تهیه انواع پلو طرز تهیه انواع کباب طرز تهیه انواع کوکو طرز تهیه انواع کیک عاشقانه علم ورزش عکس عکس بازیگران عکس عاشقانه عکس نوشته عکس پروفایل عید نوروز غذای ترکیه غذای رژیمی لاغری لباس مجلسی ماهی مدل آرایش چشم مدل دکوراسیون منزل مدل رنگ مو مدل رنگ مو 2019 مدل طراحی ناخن مدل مو مدل مو مردانه مدل مو پسرانه مدل چیدمان منزل مدل کفش مجلسی مدل کیف مدل کیف دخترانه اسپرت مدل کیف دستی مدل کیف زنانه مرغ میل جنسی نمناک نمکستان ورزش وزن ویتامین D پارکینسون پوست چاقی کاهش وزن کفش مجلسی

©روزنه آنلاین / استفاده از مطالب سایت روزنه آنلاین فقط با ذکر منبع و درج لینک مجاز می باشد

طراحی سایت و سئو : < a href="http://panab.ir" >پاناب