مواردی که بایستی در هنگام ورزش با نوزاد توجه کنیم

ارسال شده در ۱۱ تیر ۱۳۹۶ توسط با موضوع ورزش و ورزشکاران

 

ورزش نوزاد: والدین فراموش می کنند که ورزش منظم از اوایل سال نیز به طور قابل توجهی به  تقویت  عضلات کمک می کند، در افزایش قد و بهبود سیستم گوارش نوزاد خوب است

پیدا کردن زمانی برای ورزش پس از بچه دار شدن به خصوص برای خانم هایی که به نوزادشان شیر می دهند کا ردشواری است. بسیاری از مادرها با گذاشتن نوزادشان در کلاسکه با وی راه می روند اما به ندرت فرصتی پیدا می کنند تا عضلاتی را که در طی بارداری تحت تاثیر قرار گرفته اند تقویت کرده و تنش ویژه ای را بر روی آن ایجاد نمایند.

ورزش نوزاد: مادر و کودک هر دو از تعاملی که ورزش کردن با هم برایشان ایجاد می کند لذت می برند. ورزش کردن با نوزاد برقراری رابطه را با کودک ارتقا داده و فرصتی به شما می دهد تا برنامه ریزی کرده به پرستار بچه نیازی نداشته باشید و حتی باعث تحریک رشد نوزاد هم می شود. به پدر هم این حرکات را بیاموزید این ورزش ها برای او نیز ممکن است مفید باشد.

به هنگام ورزش با نوزاد این نکات را به یاد داشته باشید:

  • فقط زمانی با او رزش کنید که از خودتمایل نشان می دهد. بهترین زمان نیم ساعت پس از شیر خوردن و زمانی است که پوشکش تمیز است.
  • زمانی که بر روی پاها نشسته یا دراز کشیده است او را با دو دست بگیرید.
  • از حرکت های شدید و ناگهانی خودداری کنید.
  • اگر نوزاد قادر به نگه داشتن سرش نیست (کمتر از ۶ ماه) زمانی که روی زمین دراز نکشیده دو دست را پشت سر او قرار دهید.
  • با نوزاد صحبت کنید و از آن لذت ببرید.مواردی  که بایستی در هنگام ورزش با نوزاد توجه کنیم

 

نشستن کودک

ورزش نوزاد: کف پاها را بر روی یکدیگر بگذارید زانوها را از هم فاصله دهید و بنشینید. کودک را در حالی که بالاتنه اش بر روی پاها قرار گرفته به پشت بخوابانید. دستان کودک را بگیرید حمایت از سرش ضروری است. شکم را به ستون فقرات بکشید کمر را گرد و کودک را به سوی قفسه سینه بیاورید. زمانی که کمر را به روی زمین باز می گردانید کوک را به حالت نشسته و یا ایستاده در آورید. زمانی که به حالت دراز کشیده باز می گردید بار دیگر مشکل تر بلند خواهید شد تنها زمانی که پشت تان از کف زمین فاصله داشته باشد راحتتر می توانید به حالت اول بازگردید. عضلات شکم را به سمت ستون فقرات بفشارید. در انجام دم کمر را بلند کرده پشت کودک را به روی پاها بگذارید. ۳ تا ۵ بار تکرار نمایید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید ...

عضویت در خبرنامه‌ی روزنه آنلاین

آسم آشپزی آلرژی آلزایمر آکاایران اس ام اس استرس اضافه وزن اعتیاد افسردگی ام اس انواع آش انواع املت انواع بیماری انواع تعبیر خواب انواع خوراک انواع خورش انواع دسر انواع سالاد انواع سرطان انواع سس انواع سوپ انواع شیرینی انواع ضرب المثل انواع ماهی انواع مرغ انواع نان انواع پلو انواع پیتزا انواع کباب انواع کوفته انواع کوکو انواع کیک ایدز بارداری بازیگران ایرانی باشگاه خبرنگاران بیماری بیماری قلبی ترامپ تعبیر خواب تناسب اندام جملکس جنسی جنین خانه مدرن خبرآنلاین خواب دارو درمان آلزایمر دوران بارداری دکوراسیون دیابت دیابت نوع 2 رابطه رابطه جنسی رابطه زناشویی رژیم رژیم غذایی رکنا زندگی زندگی زناشویی زندگی مشترک سالاد سایت آشپزی سبزیجات سرطان سوپ سکته مغزی سیمرغ سیگار ضرب المثل ضرب المثل فارسی طراحی ناخن طرز تهیه انواع آش طرز تهیه انواع املت طرز تهیه انواع خوراک طرز تهیه انواع خورش طرز تهیه انواع دسر طرز تهیه انواع سالاد طرز تهیه انواع سوپ طرز تهیه انواع شیرینی طرز تهیه انواع نان طرز تهیه انواع پلو طرز تهیه انواع پیتزا طرز تهیه انواع کباب طرز تهیه انواع کوفته طرز تهیه انواع کوکو طرز تهیه انواع کیک عاشقانه علم ورزش عکس عکس بازیگران عکس عاشقانه عکس نوشته عید نوروز غذای رژیمی فیتنس مگزین لاغری ماهی مدل دیزاین ناخن مدل طراحی ناخن مدل کفش مجلسی مدل کیف مدل کیف دستی مدل کیف زنانه مرغ مغز مواد غذایی میل جنسی نمناک نمکستان ورزش وزن ویتامین D پارکینسون پوست چاقی کاهش وزن کفش مجلسی

©روزنه آنلاین / استفاده از مطالب سایت روزنه آنلاین فقط با ذکر منبع و درج لینک مجاز می باشد