ورزش دوران حاملگی و احساس کشیدگی در ناحیه شکم

ارسال شده در ۱۵ تیر ۱۳۹۶ توسط با موضوع اخبار

 

ورزش  دوران حاملگی و احساس  کشیدگی در ناحیه شکم

ورزش  دوران بارداری:بارداری قطعا یکی از جنبه های شگفت انگیز زندگی یک زن است. احساس یک زندگی جدید در درونتان در طول بارداری با شما باقی خواهد ماند. علائم بارداری که شما تجربه می کنید و تغییراتی که در بدن شما می گذرد، بخشی از هر بارداری سالم است.

دو رباط مسئول ثبات رحم در بدن اند. در پایان دوره سه ماهه اول بارداری رحم شروع به رشد می کند معمولا نوعی حس کشیدگی در پهلوها به وجود می آید. این حس کشیدگی ممکن است در انجام تمرین چرخش روی تنه شدت یابد. چنانچه چنین حسی دارید به پهلویی که تجربه ناراحتی داشته است تکیه دهید و نفس های عمیق بکشید. برای ایجاد تسکین بیشتر، تکه یخی را بر روی آن ناحیه قرار دهید. حدودا اواسط دوره سه ماهه دوم بارداری معمولا این حساسیت رفع می شود.

اعتصاب

این تمرین تنها برای بانوان در سه ماهه اول بارداری و دوران پس از زایمان مناسب است.

روی توپ بنشینید و با دو دست توپ را نگه دارید یا دستها را به صورت ضربدر روی قفسه سینه قرار دهید. در حالی که تنفس می کنید شکم را به سمت ستون فقرات بکشید و به آرامی به سمت جلو حرکت کنید تا پایین کمر بر روی توپ قرار گیرد. عضلات شکم را منقبض کرده و به سمت عقب حرکت کنید تا بر روی توپ بنشینید. تمرین را در مجموع ۱۲ ست تکرار نمایید.

ورزش  دوران حاملگی و احساس  کشیدگی در ناحیه شکم

چرخش لگن و تنه در دوران بارداری

ورزش بارداری:در حالی که بر روی توپ آمادگی جسمانی نشسته اید به آرامی ران ها را به جلو، عقب و پهلوها حرکت دهید سپس به طرفین بچرخید.این تمرین بر عضلات مورب تنه تمرکز دارد. در حالی که دستها را در سطح شانه بالا آورده اید و مچ دستها به طور جزئی پایین تر است روی توپ بنشینید. با انجام بازدم به سمت راست بچرخید. با انجام دم به مرکز بازگردید. این عمل را به سمت چپ نیز انجام دهید. تمرین ذکر شده را در مجموع ۱۶ بار (۸ بار در هر ست) تکرار کنید استراحت کنید و در صورت توانایی تمرین را یک ست دیگر نیز تکرار نمایید.

تعادل یک پا

ورزش بارداری:در وضعیتی درست و مناسب روی توپ بنشینید. در حالی که پاشنه روی زمین قرار دارد پای راست را به سمت جلو بکشید و دستها را تا حد شانه ها بالا آورید. پاشنه پای راست را از زمین جدا کنید و در طول ۳ تا ۵ تنفس در این موقعیت نگه دارید. استراحت کرده و تمرین را در سمت دیگر تکرار نمایید.

تعادل یک پا با چرخش تنه

ورزش بارداری:تمرین را در موقعیتی مشابه با تمرین قبل شروع کنید. پای راست می تواند روی زمین و یا در فاصله ای جزئی با سطح قرارداشته باشد. با انجام بازدم از ناحیه تنه به سمت راست بچرخید و در این موقعیت به مدت ۳ تا ۵ تنفس باقی بمانید. در زمان انجم دم به مرکز بازگردید و استراحت کنید تمرین را در سمت دیگر نیز تکرار نمایید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید ...

عضویت در خبرنامه‌ی روزنه آنلاین

آسم آشپزی آلرژی آلزایمر آکاایران ازدواج اس ام اس استرس اضافه وزن اعتیاد افسردگی ام اس انواع آش انواع املت انواع بیماری انواع تعبیر خواب انواع خوراک انواع خورش انواع سالاد انواع سرطان انواع سس انواع سوپ انواع شیرینی انواع ضرب المثل انواع ماهی انواع مرغ انواع نان انواع پلو انواع پیتزا انواع کباب انواع کوفته انواع کوکو انواع کیک ایدز بارداری بازیگران ایرانی باشگاه خبرنگاران بیماری بیماری قلبی ترامپ تعبیر خواب تناسب اندام جملکس جنسی جنین خانه مدرن خبرآنلاین خواب دارو درمان آلزایمر دوران بارداری دکوراسیون دیابت دیابت نوع 2 رابطه رابطه جنسی رابطه زناشویی رژیم رژیم غذایی رکنا زندگی زندگی زناشویی زندگی مشترک سالاد سایت آشپزی سبزیجات سرطان سوپ سکته مغزی سیمرغ سیگار ضرب المثل ضرب المثل فارسی طراحی ناخن طرز تهیه انواع آش طرز تهیه انواع املت طرز تهیه انواع خوراک طرز تهیه انواع خورش طرز تهیه انواع دسر طرز تهیه انواع سالاد طرز تهیه انواع سوپ طرز تهیه انواع شیرینی طرز تهیه انواع نان طرز تهیه انواع پلو طرز تهیه انواع پیتزا طرز تهیه انواع کباب طرز تهیه انواع کوفته طرز تهیه انواع کوکو طرز تهیه انواع کیک عاشقانه علم ورزش عکس عکس بازیگران عکس عاشقانه عکس نوشته عید نوروز غذای رژیمی فیتنس مگزین لاغری ماهی مدل دیزاین ناخن مدل طراحی ناخن مدل کفش مجلسی مدل کیف مدل کیف دستی مدل کیف زنانه مرغ مغز مواد غذایی میل جنسی نمناک نمکستان ورزش وزن ویتامین D پارکینسون پوست چاقی کاهش وزن کفش مجلسی

©روزنه آنلاین / استفاده از مطالب سایت روزنه آنلاین فقط با ذکر منبع و درج لینک مجاز می باشد