موارد لازم و ضروری برای ورزش در دوران بارداری

ارسال شده در ۲۰ تیر ۱۳۹۶ توسط با موضوع ورزش و ورزشکاران

ورزش در دوران بارداری:خانمهایی که قبل از بارداری ورزش های قدرتی را انجام میدانند اکنون یعنی در زمان بارداری  با میزان بالاتری نسبت به خانمهایی که قبل از بارداری  فعالیت نمیکردند ورزش کنند ولی شرط دارد اکنون ببینین شرایطش چیست

شرایطش این است  که از موارد ایمنی در این دوران  تبعیت نمایند. البته مهم است که بانوی باردار کاملا تحت نظر باشد تا مطمئن شود کودک به طور مناسبی رشد می کند.این مسئله درست است که ورزشکاران باردار می توانند با شدت بالاتری ورزش کنند اما در عین حال مهم است که مادر ورزشکار به بدنش توجه نماید و در زمان نیاز شدت تمریناتش را اصلاح کند. تله ای که بسیاری که از ورزشکاران باردار را به دام می اندازد این است که از طریق خودداری از انجام رژیم ورزشی دوران بارداری به خودشان فراتر از سطح تحمل شان فشار وارد می کنند.

ورزش در سه ماهه اول بارداری

ورزش در دوران بارداری:در طی دوران بارداری اهداف تمرینی برای کمک به ساپورت رشد جنین نیازمند تغییراتی است. در سه ماهه اول بارداری احتمالا شما توانایی تحمل رژیم تمرینی دوران بارداری را به دست می آورید  اما ممکن است خستگی بیشتری را  احساس کرده و زودتر از زمانی که باردار نبوده اید نفس کم آورید. این روشی است که بدن به شما می گوید با شدت پایین تری ورزش کنید.

در مقابل به بدن توجه نموده و زمانی که  احساس خستگی کردید، استراحت کنید. ممکن است در فاصله کوتاه تری از زمان تمرین معمول نفس کم آورید در این صورت چنانچه تمرینات را به جای اجرا در یک سِت طولانی در چند مرحله زمانی در روز انجام دهید تحملش برای شما آسان تر خواهد شد.

در سه ماهه دوم بارداری به دلیل تغییرات قلبی- عروقی در بدن، ضربان قلب عامل پیشگویی کننده ضعیفی برای شدت فعالیت ورزرشی محسوب می شود به طوری که استفاده از دسته بندی علائم دریافتی، بهترین راهنمای شماست. چنانچه زمانی که وزن افزایش می یابد ممکن است ادامه تمرینات ایروبیک یا هوازی برایتان بسیار مشکل باشد.

به این معادله توجه کنید:

توده بدن × میزان کارکرد تمرینی = شدت تمرین

زمانی که توده بدن افزایش می یابد حتی با ثابت نگه داشتن میزان کارکرد در جلسات تمرینی، شدت تمرینی افزایش می یابد. چنانچه در طی سه ماهه دوم بارداری وزن بدن افزایش یابد برای باقی ماندن در همان شدت تمرینی، نیازمند کاهش میزان کارکرد تمرینی تان هستید.

برای بسیاری از ورزشکاران خانم، کاهش میزان کارکرد تمرینی در حکم اعلام جنگ است. برخی بانوان می ترسند چنانچه شد تمرینات شان را کاهش دهند فرصت شان را از دست داده و از دیگران عقب خواهند افتاد. در صورتی که معکوس این مطلب صحت دارد. از طریق رژیم های ورزشی تعدیل شده با توجه به نیازهای بدن خطر آسیب دیدگی خود و کودک را کاهش خواهید داد.

ورزش دردوران پس از بارداری

بعد از این که کودک را به دنیا آوردید از این که با چه سرعتی به وضعیت قبل باز می گردید تعجب خواهید کرد. در حقیقت بررسی های چندین محقق نشان داده است که به نظر می رسد تغییرات فیزیکی در دوران بارداری سطح اجرا را بعد از زایمان از طریق تقویت قلب، شش و عضلاتی که رحم در حال رشد را ساپورت می کنند، بهبود می بخشد.

ورزش در دوران بارداری:بارداری و به دنیا آوردن کودک به شرکت در مسابقات ورزشی شباهت دارد. پس برای نیازهای ویژه بارداری به اصلاح تمرینات در این دوران توجه کنید. اگر دونده اید در سه ماهه دومین و سوم بارداری از یک برنامه پیاده روی- جاگینگ پیروی کنید. با افزایش یافتن وزن، فشار بیشتری بر روی مفاصل ران، زانوها و مچ پاها قرار می گیرد. از طریق تمرین کردن یک برنامه پیاده روی- جاگینگ، فشار وارده بر این مناطق آسیب پذیر بدن، کاهش خواهد یافت. جاگینگ در آب نیز عملکرد خوبی محسوب می گردد. با افزایش مقاومت ایجاد شده ممکن است احساس کنید پاها بعد از بارداری نسبت به قبل از آن بسیار قوی ترند.

چنانچه یک دوچرخه سوارید، به چگونگی تنفس تان توجه کرده و در شدتی که به شما اجازه می دهد در حین فعالیت به صحبت کردن نیز بپردازید تمرین نمایید. برخی اوقات انجام تمرینات به همراه یک دوست آگاهی تان را نسبت به توانایی تان به ادامه گفتگو در حین انجام تمرینات افزایش خواهد داد. دوستانتان نیز ممکن است شما ره به سطوح فراتر از سطح تحمل هدایت کنند. به دوستان ورزشکارتان یادآوری کنید که شما نیازمندید به جای برنامه تمرینی به آنچه که برای سلامتی خود و کودک مفید است توجه کنید.

ورزش در دوران بارداری:اصلاح تمرینات شنا آسان تر است زیرا تنفس ریتمیک به طور طبیعی تنظیم خواهد شد. اما به یاد داشته باشید هرگز نفس را حبس نکنید. هر بار که نفس را حبس می کنید فشار داخلی شکم را افزایش داده فشاری را بر روی جنین تحمیل می نمایید و اکسیژن رسانی را به کودک کاهش می دهید.

ورزش در دوران بارداری:دوران بارداری زمانی است که باید سعی کنید آماده باقی بمانید. نه این که به توسعه توانایی هایتان بپردازید. چنانچه شما یک وزنه بردار هستید وزن، وزنه ای که بلند می کنید را کاهش دهید و در مقابل تعداد تکرارها را افزایش دهید. بلند کردن وزنه های سنگین می تواند فشار داخلی شکم را افزایش دهد و ممکن است سبب جدا شدن جفت از رحم گردد چنانچه در اوایل فصل تذکر داده شد

این وضعیتی است که زندگی شما و کودک را تهدید می کند همچنین در زمان بلند کردن وزنه های بسیار سنگین، فشار خون به طور موقتی افزایش می یابد که احتمالا وضعیت خوبی در این دوران نیست. حتما هر وزنه آزاد و یا میله تمرینی را با دستهای آزاد نگه دارید. محققان دریافتند که چنانچه میله ها و یا وزنه های تمرینی را بسیار محکم و سفت نگه دارید بیش از انتظار، فشار خون بالا خواهد رفت. همچنین حتما تنفس کنید. حبس کردن نفس نیز سبب افزایش فشار خون خواهد شد.

مربیان ورزشی نیز نیازمندند از این مسئله آگاهی پیدا کنند که تمریناتشان شدت بالاتری از آنکه در خور ارائه در یک کلاس تمرینی باشد دارند. این فرصتی است که شما نقش مدل را برای اصلاح شدت تمرین در کلاس ایفا نمایید. دلیلی وجود ندارد که بخواهید خود را به فراتر از آستانه تمرین هوازی هدایت نمایید و سلامت خود و کودک را به خطر اندازید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید ...

عضویت در خبرنامه‌ی روزنه آنلاین

آسم آشپزی آلرژی آلزایمر آکاایران اس ام اس استرس افسردگی انواع آش انواع املت انواع بیماری انواع تعبیر خواب انواع خوراک انواع خورش انواع دسر انواع سالاد انواع سرطان انواع سس انواع سوپ انواع شیرینی انواع ضرب المثل انواع نان انواع پلو انواع پیتزا انواع کباب انواع کوفته انواع کوکو انواع کیک ایدز بارداری بازیگران ایرانی باشگاه خبرنگاران بیماری ترامپ تعبیر خواب تناسب اندام جملکس جنسی جنین خانه مدرن خبرآنلاین خواب دوران بارداری دکوراسیون دکوراسیون منزل دیابت دیابت نوع 2 رابطه رابطه جنسی رابطه زناشویی رنگ مو رژیم غذایی رکنا زندگی زندگی مشترک سالاد سایت آشپزی سبزیجات سرطان سکته مغزی سیمرغ سیگار ضرب المثل ضرب المثل فارسی طب سنتی طراحی ناخن طراحی ناخن 2019 طرز تهیه انواع آش طرز تهیه انواع خوراک طرز تهیه انواع خورش طرز تهیه انواع دسر طرز تهیه انواع سالاد طرز تهیه انواع سوپ طرز تهیه انواع شیرینی طرز تهیه انواع نان طرز تهیه انواع پلو طرز تهیه انواع پیتزا طرز تهیه انواع کباب طرز تهیه انواع کوکو طرز تهیه انواع کیک عاشقانه علم ورزش عکس عکس بازیگران عکس عاشقانه عکس نوشته عکس پروفایل عید نوروز غذای ترکیه غذای رژیمی لاغری لباس مجلسی ماهی مدل آرایش چشم مدل دکوراسیون منزل مدل رنگ مو مدل طراحی ناخن مدل مانتو مدل مو مدل مو مردانه مدل مو پسرانه مدل چیدمان منزل مدل کفش اسپرت مردانه مدل کفش مجلسی مدل کیف مدل کیف دخترانه اسپرت مدل کیف دستی مدل کیف زنانه مرغ میل جنسی نمناک نمکستان ورزش وزن ویتامین D پارکینسون پوست چاقی کاهش وزن کفش مجلسی

©روزنه آنلاین / استفاده از مطالب سایت روزنه آنلاین فقط با ذکر منبع و درج لینک مجاز می باشد

طراحی سایت و سئو : < a href="http://panab.ir" >پاناب