بهترین کتاب های تعبیر خواب

7 کتاب در مورد معانی و تعابیر خواب ها، برای کمک به شما در رمزگشایی افکار خود

بهترین کتاب های تعبیر خواب

اگر هنوز خوابی که در مورد ماهی خوردن در کنار آتش دیده اید، ذهنتان را مشغول کرده و به دنبال تعبیر آن هستید، شاید زمان آن رسیده باشد که برای پیدا کردن معنی آن به کتاب هایی که در این مورد نوشته شده، مراجعه کنید. در این کتاب ها، بسیاری از خواب هایی که بین مردم رایج است، به همراه تعابیر آن ها آورده شده و با توجه به جزئیات خواب تان، می توانید به معنای دقیق تری از آن دست یابید.

ایده پشت تفسیر و تعبیر خواب، که از ابتدا با امثال زیگموند فروید و کارل یونگ پشتیبانی شد، این است که اگر شما بتوانید رویاهای خود را ثبت و تفسیر کنید، پس احتمالا خواهید توانست از آنچه به صورت ناخودآگاه با آن دست و پنجه نرم می‌ کنید، آگاه شوید.

همان طور که بسیاری از روانشناسان، دانشمندان و نظریه ‌پردازان نیز به آن معتقدند، خواب ها مکانیسم‌ های پردازش مهمی هستند که ذهن ما برای کمک به ما در مقابله با احساسات، درگیری‌ ها و تنش‌ های روزمره توسعه یافته ‌اند. درک خواب هایی که می بینید، کلید درک خودتان است.

در این مطلب هفت کتاب معروف در مورد تعبیر خواب را به شما معرفی خواهیم کرد، لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: تعبیر خوابهای تکراری

“تفسیر خواب” اثر زیگموند فروید

کتاب تفسیر خواب

همانطور که زیگموند فروید در مورد این اثر کلاسیک نیز بیان می کند، ” کتاب تفسیر خواب ، راهی شاهانه برای آگاهی از فعالیت‌ های ناخودآگاه ذهن نیست، بلکه یک راهنمای جامع خواب است که همه چیز، از تئوری خواب گرفته تا تعبیر خواب و مطالعه موردی و چیزهای دیگر را شامل می‌شود. اگر می ‌خواهید بفهمید چه اتفاقی در ذهن شما می ‌افتد و در مورد خواب هایی که می بینید اطلاعات جامعی به دست آورید، این کتاب مناسب شماست.


“فرهنگ لغت نهایی زبان خواب” اثر Briceida Ryan

فرهنگ لغت نهایی زبان خواب

این فرهنگ لغت، تعابیر خواب ها را بر اساس حروف الفبا مرتب کرده و حاوی ۲۵۰۰ نماد رایجی است که ممکن است در خواب ببینید. با مراجعه به این فرهنگ لغت، می توانید کلمه موردنظرتان را بر اساس الفبا جستجو کرده و به تعبیر آن دست یابید.


“چیزی که خوابتان به شما می گوید: پیدا کردن راه حل در حالیکه خواب هستید” اثر Cindy McGill و  David Sluka

چیزی که خوابتان به شما می گوید: پیدا کردن راه حل در حالیکه خواب هستید

این کتاب که راهنمایی برای درک خواب شماست، به شما ابزارهایی را که برای تعبیر خواب خود می خواهید، می دهد و می توانید آنچه که از آن آموخته اید را برای زندگی واقعی خود بکار بگیرید. این کتاب شامل موضوعات خواب های رایج، یک راهنمای مرجع و نکاتی برای بهتر خواب دیدن است.


“کندوکاو درونی: استفاده از رویاها و تخیل فعال برای رشد شخصی” اثر رابرت ا. جانسون

کندوکاو درونی: استفاده از رویاها و تخیل فعال برای رشد شخصی

رابرت جانسون، رویکردی چهار مرحله ای را برای تخیل فعال ارائه می دهد که به شما کمک می کند تا قدرت ذهن ناخودآگاه خود را مهار کنید و آن را به سمت ساختن خود آگاهی پربارتر و ناسازگاری کمتر پیش ببرید. این کتاب، کتابی است که بسیار خوب نوشته شده و درک آن راحت است. این کتاب شما را به سمت زندگی رقابتی رضایت بخش سوق می دهد.


“کیمیای خواب” راهنمای نهایی برای تفسیر خواب های شما” اثر جین ترزا آندرسون

کتاب کیمیای خواب

این کتاب، راهنمایی ساده و فراگیر است که نه تنها لیست کاملی از تعبیر خواب ها را شامل می شود، بلکه تمرین هایی را نیز دنبال می کند که بهره مندی شما از تفسیر خواب را به حداکثر می رساند. کتاب کیمیای خواب، نه تنها اصول اولیه را به صورت کامل در بر دارد، بلکه به شما نشان می دهد که چگونه خواب های بد را به چشم اندازهای مثبت تبدیل کنید.


“۱۲۰۰۰ تعبیر خواب: نسخه جدید قرن بیست و یکم” اثر گوستاووس هندمن میلر

12000 تعبیر خواب: نسخه جدید قرن بیست و یکم

نسخه اورجینال این کتاب حدود ۱۰۰ سال پیش نوشته شده است. نسخه به روز

شده آن به خواب های جدیدتر و رایج تر مانند خواب در مورد تلفن همراه، رایانه ، حیوانات، آب و هوا و … نیز پرداخته است. نوشتار این کتاب پرفروش به قدری ساده و روان است که ترغیب خواهید شد برای تفسیر هر خوابی که می بینید، به آن مراجعه کنید.


“رویای شفاف: دروازه ای به خود درونی” اثر رابرت وگنر

کتاب رویای شفاف: دروازه ای به خود درونی

اگر در مورد رویای شفاف ( زمانی که در حین خواب، متوجه می شوید که در حال خواب دیدن هستید) کنجکاو هستید، راهنمای عملی رابرت وگنر یک راه خوب برای کسب اطلاعات در این مورد است. کتاب رویای شفاف، ۵ مرحله از رویاپردازی را تجزیه می کند و به خوبی خواننده را با خود همراه می کند. این کتاب، کتابی جالب و الهام بخش، و راهنمایی سودمند هم برای افراد مبتدی و هم افراد باتجربه است.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *