آموزش درست کردن قطاب خانگی کاملا سنتی

آموزش درست کردن قطاب خانگی کاملا سنتی

آموزش درست کردن قطاب خانگی

در مطلب زیر آموزش درست کردن قطاب خانگی و سنتی را برایتان قرار داده ایم . این شیرینی سنتی ویژه جشن نوروز و پذیرایی کردن از مهمانانتان می باشد در ضمن شما میتوانید با توجه به دستورالعمل زیر این قطاب را در منزلتان تهیه کنید.

مواد لازم برای خمیر قطاب خانگی برای نوروز

روغن جامد : یک فنجان
ماست : یک فنجان سر خالی
شیر : دو قاشق غذاخوری
بیکینگ پودر : به اندازه ی سر قاشق چایخوری (خیلی کم)
آرد : به میزان لازم
پودرقند یا شکر : به میزان لازم
روغن مایع : یک لیوان جهت سرخ کردن قطابها

مواد لازم برای وسط قطاب

به اندازه ی ۲۰۰ گرم مغز پسته و شکر آسیاب شده  یا مغز گردو و شکر آسیاب شده یا پودرنارگیل و پودرشکر که بسته به سلیقه ی خود یکی از این مواد را انتخاب کرده و با مقداری هل و وانیل و  برای راحتی کار  با یک قاشق مربا خوری گلاب یا عرق بید مشک مخلوط نموده ، برای وسط قطابها از این مواد استفاده نمایید.

طرز تهیه قطاب خانگی

ابتدا در ظرفی روغن ، ماست ودو قاشق شیر را با هم خوب بزنید .
آرد وبیکینگ پودر را کم کم به آنها اضافه کنید تا خمیر لطیف ونرمی به دست آید وکنار بگذارید.
برای پیچیدن قطابها هم میتوانید خمیر را با وردنه بر روی سطح صافی پهن کرده و با ته یک لیوان یا فنجان خمیرهای دایره ای شکل هم اندازه ای را از این خمیر پهن شده جدا کنید .
سپس در وسط هر دایره مقداری از مواد وسط قطاب را با قاشق مربا خوری ریخته ودو طرف آن را ببندید که در صورتی که بتوانید آنها را بپیچید بسیار زیباتر و بهتر است و در غیر این صورت همینطور آنها را ساده بسته تا مواد وسط آن دیده نشود و بیرون نریزد و یا اطراف دایره را بالا آورده ویک جا جمع کنید تا شبیه باقلوا ترکی شود.
اگر کار با وردنه برایتان سخت است می توانید خمیرها را به شکل گلوله های هم اندازه درآورده و کف دست پهن کنید و مواد را وسط آنها ریخته و بپیچید و پس از آماده شدن، همه آنها را در ظرفی گود که کاملا در روغن فرو روند  سرخ کنید و بعد از بیرون کشیدن آنها از داخل روغن درون صافی قرار داده تا روغن اضافی آنها کشیده شود وسپس درون پودر قند یا شکر بغلطانید .


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *