آیا صدای خروپف برای جنین خطرناک می باشد؟

آیا صدای خروپف برای جنین خطرناک می باشد؟

تاثیر خروپف بر روی جنین

در مطلب زیر تحقیقاتی که دانشمندان بر روی مادرانی که خروپف می کرده اند انجام شده است و نتیجه ای بوده که این مادران باردار کودکانی کم وزن تر بدنیا آورده اند.

بر اساس مطالعات دانشگاه میشیگان، خروپف نه تنها مزاحم خواب خودتان است، بلکه برای کودک داخل شکمتان نیز ضرر دارد. محققان، ۱۶۷۳ زن باردار را که در سه ماهه سوم بارداری قرار داشتند و در خواب خروپف می‌کردند، مورد آزمایش قرار دادند. نتیجه این بود که احتمال عمل سزارین و تولد نوزادان کم وزن،

در مادرانی که سه شب یا بیشتر در هفته خروپف می‌کردند بیشتر بود. به گفته دکتر لوییس ام ابرایان، بسیاری از زنانی که پیش از بارداری، خروپف نمی‌کنند به دلیل تغییرات هورمونی، اضافه وزن و تجمع مایعات، در طول بارداری دچار خروپف شبانه می‌شوند. تحقیقات نشان میدهد که مادرانی که خروپف مزمن داشتند،

دو سوم بیشتر از دیگران نیاز به سزارین پیدا کردند و دوبرابر بیشتر، نوزادان کم وزن به دنیا آوردند. از نظر پزشکی، خروپف باعث تورم بافت‌ها می‌شود و اجازه نمی‌دهد خون به راحتی در رگ‌ها جریان پیدا کند، در نتیجه خون و مواد مغذی به اندازه کافی به جفت نمی‌رسد و این به معنای تولد نوزاد کم وزن است.

دکتر ابرایان توصیه می‌کند که به منظور جلوگیری از خروپف در دوران بارداری، به پهلو بخوابید. اگر بیش از سه شب در هفته خروپف می‌کنید، فشار خون دارید و گاهی اوقات با احساس تنگی نفس از خواب بیدار می‌شوید به فکر درمان باشید. متداول‌ترین درمان این مشکل استفاده از دستگاهی است به نام CPAP که با استفاده از فشار هوا، کمک می‌کند تا مسیر هوا در طول خواب باز بماند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *