ارتباط مستقیم زونا با بیماری آسم

ارتباط مستقیم زونا با بیماری آسم

آیا زونا با بیماری آسم در ارتباط است؟

در مطلب زیر به رابطه مستقیم بیماری آسم با زونا اشاره کرده است و این موضوع مطرح شده که کسانیکه مبتلا به آسم هستند در معرض ابتلا به بیماری زونا می باشند.

محققان Mayo Clinic در روچستر، اعلام کردند که ابتلا به آسم می‌تواند خطر ابتلا به زونا را افزایش دهد. دکتر Young Juhn، مسئول این مطالعه، می‌گوید: «تاثیر آسم در خطر ابتلا به عفونت یا اختلال در عملکرد سیستم ایمنی بدن می‌تواند مساله‌ای فراتر از مسائل تنفسی باشد».محققان در این مطالعه، به بازبینی و بررسی سوابق پزشکی مربوط به افراد ۵۰ سال به بالا پرداختند

و برای این کار، دو گروه را با هم مقایسه کردند. گروه اول شامل ۳۷۱ فرد مبتلا به زونا بود و گروه دوم را ۷۴۲ نفر تشکیل می‌دادند که زونا نداشتند. براساس آمار مشخص شد که ۸۷ نفر از گروه اول، یعنی ۲۳ درصد گروه، مبتلا به آسم بودند.در حالی که از گروه دوم، ۱۱۴ نفر یعنی ۱۵ درصد گروه، آسم داشتند.

محققان با استفاده از تحلیل‌های آماری در نهایت به این نتیجه رسیدند که افراد مبتلا به آسم در مقایسه با افرادی که آسم ندارند، ۷۰ درصد بیشتر با خطر ابتلا به زونا مواجه هستند. این محققان گمان می‌کنند که چون آسم به سیستم ایمنی بدن آسیب می‌رساند، می‌تواند خطر فعال‌سازی مجدد ویروس آبله‌مرغان را افزایش دهد و باعث بروز زونا شود.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.