متعادل کردن همه اعضای بدن

 

حفظ تعادل بدن: علت  اینکه زمان راه رفتن در قسمت پیاده روی خیابان، با برخورد پاهایتان به هر قسمت برآمده یا گودال  به زمین نمی خورید تعادل حیرت آوری است که میان سیستم ها و مهارت های جسمانی وجود دارد:

گوش داخلی، بینایی، دریافت تحریکات محیطی (توانایی فوق العاده ی بدن در درک موقعیت و مکان در فضا) انعطاف پذیری، استقامت و عملکرد مغز. هر گاه یکی از این عوامل توانایی اجرای وظایف خود را از دست بدهد آن وقت است که بدن شما نیز همچون کشتی طوفان زده ی اسیر امواج از این سو به آن سو تکان می خورد و درهم می شکند.

حفظ تعادل بدن

به رغم آنکه تمام عوامل موثر در حفظ تعادل بدن به طور طبیعی و با افزایش سن ضعیف می شوند اما راه های زیادی برای کند کردن این روند تدریجی به ویژه در مورد انعطاف پذیری، استقامت و درک موقعیت بدن وجود دارد. عملکرد دستگاه دهلیزی گوش داخلی را نیز می توانید تا اندازه ای تقویت کنید. مثلا فضانوردان ماه ها در اتاق های دهلیزی ویژه ای که برای تقویت کانال های ارتباطی ظریف گوش داخلی طراحی شده اند و وظیفه ی فرستادن اطلاعات تعادلی به مغز را دارند تحت تعلیم قرار می گیرند تا برای مقابله با گیجی ناشی از سفر فضایی آمادگی لازم را پیدا کنند. البته در صورتی که هدفتان سفر به کره ی مریخ نباشد صرف وقت و هزینه برای چنین تعلیماتی را توصیه نمی کنیم.

پیشنهاد ما تقویت انعطاف و مقاومت بدن با کشش عضلات و به کار واداشتن آنها با نیروی مقاومت است. به خاطر داشته باشید که منظور که ما تمام عضلات بدن است نه فقط عضلات پا زیرا تمام اندام های بدن در حفظ تعادل نقش دارند. حتی عدم تعادل بین عضله ی شکمی و کمر به شکل قابل توجهی می تواند تعادل کلی بدن را به خطر بیندازد.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.