افزایش نیروی جنسی در روزهای سرد سال

افزایش نیروی جنسی در روزهای سرد سال

آیا میدانستید با سردشدن هوا نیروی جنسی بیشتر خواهد شد؟ در فصل پاییز تمایل زوجین به برقراری رابطه جنسی افزایش پیدا میکند و واکنش ها و تمایلات میل جنسی در زنان و مردان با شروع فصل پاییز  زیاد خواهد شد. علت افزایش نیروی جنسی در ان فصل را از نظر محققان جویا شده ایم.

پاییز می‌تواند باعث تغییرات متعددی در وضعیت انسان‌ها شود، و همان‌طور که می‌دانید مثلا اختلال خلقی ایجاد کند یا باعث بدتر شدن افسردگی شود. اما تاثیرات پاییزی همیشه منفی نیستند. یکی از تاثیراتی که کمتر جدی گرفته شده‌ و می‌تواند برای خیلی‌ها تاثیر مثبتی داشته باشد، این است که انسان‌ها در فصل پاییز بیشتر تمایل پیدا می‌کنند که رابطه جنسی داشته باشند.

به نظر بعضی از متخصصان، می‌توان پاییز را فصل رابطه نامید، حتی اگر دلایل آن، عجیب‌وغریب به نظر برسد. در واقع، بررسی‌های محققان نشان می‌دهد که همزمان با شروع تغییر در برگ‌های درختان و طبیعت، بدن انسان‌ها نسبت به افسردگی احساس خطر می‌کند و مغز برای دفع کردن این خطر، میزان خیلی بیشتری از هورمون دوپامین را ترشح می‌کند که به‌عنوان هورمون شادی شناخته می‌شود. ترشح زیاد این هورمون باعث می‌شود که افراد در پاییز، افکار و احساسات رمانتیک زیادی داشته باشند و بیشتر به رابطه جنسی تمایل پیدا کنند.

مطالعات متعددی نشان می دهند که پاییز فصلی است که سطح تستوسترون در بدن انسان ها به بالاترین میزان نسبت به تمام مواقع دیگر سال می رسد. شاید این اتفاق با کاهش نور روز و افزایش فعالیت های اجتماعی مرتبط باشد، اما هرچه که هست، میل جنسیواقعا در پاییز بیشتر می شود.

حتی بررسی های محققان دانشگاه سیمون فریزر نشان می دهد که همین افزایش تستوسترون در بدن است که باعث می شود خانم ها در پاییز جذابیت بیشتری برای مردان داشته باشند. در واقع، یکی از مطالعات مجله Perception هم نشان می دهد که خانم ها در فصل های سرد سال، دارای جذابیت بیشتری برای مردان هستند.

یک فرضیه این است که افزایش سطح تستوسترون باعث می شود که مردان بیشتر به رابطه جنسی علاقه مند شوند، اما دلایل محتمل تری هم وجود دارد: تاثیر عناصر متضاد. به عبارت دیگر، تابستان فصلی است که لباس های خاص خودش را به همراه می آورد و پاییز و زمستان هم همین طور. این معیارهای جذابیت خانم ها برای مردان است که در فصل های مختلف، تغییر می کند و جذابیت خانم ها را برای مردان در فصل های سرد سال بیشتر می کند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *