بررسی برای مدت زمان طول کشیدن برای داشتن اندام متناسب

بررسی برای مدت زمان طول کشیدن برای داشتن اندام متناسب

تناسب اندام:

خیلی از کسانی که ورزش میکنند پی از چندین هفته  ورزش بدنسازی تغییراتی را در بدن میبینند این در اثر تلاش و کوشش  ورزش بدنسازی و طول مدت زمانی که  ورزش میکنند  بدنشان شکل می گیرد و تلاشی است که به کا ربا وزنه اختصاص می دهید. به طور کلی کسانی که پشتکار بیشتری دارند تغییرات بیشتری هم در بدنشان مشاهده خواهند کرد.

تناسب اندام:همان طور که می دانید بیشترین رشد در عضلاتی پدید می آید که کمترین استفاده از آنها می شود. نمونه ی کلاسیک آن عضله ی سه سر بازویی یا ترای سپس است که نقش فعالی در زندگی روزمره ندارد ولی پس از تمرین با وزنه بلافاصله شکل گرفته کاملا سفت و برجسته می شود. همین تغییر در عضلات شانه هم مشاهده می شود. از آنجا که شانه های بیشتر افراد، چربی اضافی ندارد عضلات آن به سرعت رشد کرده شکل می گیرد

بررسی برای مدت زمان طول کشیدن برای داشتن اندام متناسب

در ورزش چقدر طول میکشد تا قوی تر شویم؟

تناسب اندام: به احتمال قوی پس از یک جلسه تمرینات قدرتی توانایی کار با وزنه ی سنگین تر را پیدا خواهید کرد. این توانایی به سبب ساخته شدن عضلات در یک جلسه نیست بلکه به دلیل فراگیری مهارت کار با وزنه است. وقتی برای نخستین بار سعی می نکید حرکت پرس سینه روی نیمکت را  انجام دهید انرژی زیادی فقط صرف حفظ تعادل هالتر، ثابت نگه داشتن و حرکت دادن آن در خط مستقیم خواهد شد اما پس از فرا گرفتن تکنیک- معمولا بعد از یک جلسه وزنه برداری- تمام انرژیتان را برای بلند کردن وزنه به کار می برید.

شاید بتوان گفت که حافظه ی عضلانی شما عامل دیگر افزایش قدرت بدنی در عرض فقط چند هفته کار با وزنه ا ست. به این معنا ما اعصاب ارتباطی مغز و عضلات انتقال سربیع تر اطلاعات را می آموزد عملکردی شبیه شماره گیری و ارتباط سریع تلفنی. به عبارت دیگر با فراگیری مهارت ها مغز به عضله می گوید خودت که می دانی چکار باید بکنی پس شروع کن.

بخش عمده ی قدرتی که در شش تا هشت هفته ی نخست بدن سازی حاصل می شود نتیجه ی پیشرفت مهارت ها و حافظه ی عضلانی است. پس از این مرحله رشد عضلات آغاز می شود. منظور از عضله سازی ساخته شدن سلول عضله نیست بلکه افزایش حجم تارهای عضلانی است. فراموش نکنید که بعضی از عضلات سریع تر از بقیه حجم می گیرند.

به طور کلی عضلات بزرگ بدن مثل عضلیه ی پشت و سینه ای نسبت به عضلات کوچک تر مثل عضله ی بازویی و شانه با سرعت بیشرتی رشد می کنند. بسیاری از افراد پس از حدود ده هفته و با دوبار تمرین روی هر گروه از عضلات در هفته می توانند قدرت بدنی خود را بین ۷ تا ۴۰ درصد افزایش دهند.

آیا بعضی از افراد نیروی بالقوه ی بیشتری دارند؟

مقدار نیروی عضلانی ای که به دست می آورید به عوامل بسیاری از جمله سن، جنسیت و شکل بدن شما بستگی دارد. هر بدنی برای قدرتمند شدن و عضله سازی از ظرفیت متفاوتی نسبت به سایرین برخوردار است. مثلا مردان به سبب شکل بدن بیشتر بودن حجم عضلات و مهم تر از همه ترشح هورمون تستوسترون در مقایسه با زنان معمولا ظرفیت بالاتری برای رشد عضلات دارند.

هیچ ورزشی نمی تواند شکل بدن شما را عوض کند. اگر کوتاه و باریک هستید بدن سازی به شکلی جادویی شما را پهن تر و قد بلندتر نمی کند بلکه به فردی کوتاه، باریک، اما عضلانی و متناسب تر تبدیل می شوید.

به طور کلی سالمندان نمی توانند قدرت عضلانی خود را به اندازه ی جوانان پرورش دهند اما معلوم نیست که  این مسئله به خاطر فرایند طبیعی پیر شدن است یا کمبود سال ها فعالیت بدنی.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.