اگر محصولات لبنی میل نمی کنید بخوانید

اگر محصولات لبنی میل نمی کنید بخوانید

 

اگر با محصولات لبنی میانه خوبی ندارید پیشنهاد می کنیم با جایگزین های خوراکی مفید کمبود این دسته غذایی را جبران کنید برای پیشگیری و درمان فشار خون بالا استفاده از محصولات لبنی توسط متخصصین تغذیه بیشتر توصیه می شود.

کسانی که لبنیات را از رژیم غذایی‌شان حذف می‌کنند، خیلی کم‌تر به استفاده از لوازم آرایشی نیاز پیدا می‌کنند. در واقع، شیر می‌تواند باعث تحریک آکنه‌ها شود، و زمانی که مصرف محصولات لبنی مثل شیر را متوقف می‌کنید، به شما کمک می‌کند که صورت صاف‌تری داشته باشید و کم‌تر با جوش‌ها و آکنه‌ها مواجه شوید. بر اساس تحقیقات دانشکده پزشکی Dartmouth،شیر حاوی هورمون‌هایی شبیه به تستوسترون است که می‌تواند غدد چربی‌زای پوست را تحریک کند، و باعث بروز جوش‌های بر روی پوست شود.محققان سوئدی در یکی از مطالعات اخیر به این نتیجه رسیدند که نوشیدن بیش از یک لیوان شیر در روز می‌تواند خطر ابتلا به تخمدان را برای خانم‌ها دو برابر کند؛ در حالی که محققان داشنگاه هاروارد اعلام کرده‌اندکه بر اساس مطالعات‌شان مردانی که روزانه بیش از دو وعده لبنیات مصرف می‌کنند، با افزایش ۳۴ درصدی خطر ابتلا به سرطان پروستان روبه‌روی می‌شوند. گویا مقصر اصلی باز هم هورمون‌های محصولات لبنی است. در واقع محصولات لبنی، میزان فاکتور رشد شبه انسولین را در خون بیشتر می‌کنند، و همین هورمون است که سوخت مورد نیاز برای رشد سلول‌های سرطانی را فراهم می‌کند.

وقتی که لبنیات را از رژیم غذایی‌تان حذف می‌کنید، ناخواسته یا ندانسته چیز دیگری را هم از برنامه‌های غذایی حذف کرده‌اید: محصولات پروبیوتیک. این باکتری‌های سالم که معمولا در ماست‌ها و پنیرهای خاصی وجود دارند، مجموعه‌ای از مزایا برای سلامتی انسان‌ها به همراه می‌آورند، که در کل بدن انسان را در وضعیت مطلوبی حفظ می‌کنند.

یکی از مطالعات American Journal of Clinical Nutrition نشان می‌دهد که استفاده از محصولات پروبیوتیک، زمان ترانزیت روده تا ۱۲ ساعت بهبود می‌بخشد، تحرکات روده را در طول هفته تا ۱.۵ برابر افزایش می‌دهد، و با نرم کردن مدفوع کمک می‌کند تا آسان‌تر از بدن خارج شود. البته باید بدانید که پروبیوتیک‌ها در محصولات غیرلبنی مثل کلم‌ترشی‌ها نیز وجود دارند.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند بدون مصرف این مواد هم می‌توان به زندگی ادامه داد، در حالی که عوارض مصرف نکردن لبنیات در دراز مدت حدود ۱۰ تا ۱۵ سال به بعد بصورت پوکی استخوان و غیره بروز پیدا می‌کند بطوری‌که هزینه‌های مصرف نکردن آن در موارد مراقبت، نگهداری و درمان برای خود افراد و همچنین جامعه، چندین برابر هزینه‌های تهیه و مصرف آن است.

به گفته‌ی رزازی همراه با منابع آنتی اکسیدانی، لبنیات نیز به خاطر دارا بودن مواد خنثی کننده این ریزرادیکال‌ها که از محیط و یا رژیم غذایی به بدن و خون وارد می‌شوند به تخلیه و دفع آن‌ها می‌پردازند، حذف و یا کاهش مصرف آن‌ها به دلایل مختلف و بی‌توجهی به این مسئله در دراز مدت به سبب آسیب رساندن این مواد نامطلوب برای بدن سیستم‌های درونی فرد دچار مشکل شده و ممکن است با استمرار این رویه و سبک مصرفی به کم کاری و یا از کار افتادگی یک دستگاه بدنی منجر شود.

وی در خصوص تأثیر شیر و لبنیات در پیشگیری و درمان فشار خون بالا، خاطرنشان کرد: شیر و لبنیات منبع خوبی از کلسیم ، منیزیم و پتاسیم هستند که در درمان پُرفشاری خون بسیار مفید به نظر می‌رسند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *