این مواد غذایی جلوگیری کنید از بروز آب مروارید و خشکی چشم

این مواد غذایی جلوگیری کنید از بروز آب مروارید و خشکی چشم

این مواد غذایی جلوگیری کنید از بروز آب مروارید و خشکی چشم

چشم هم یکی از اعضای مهم بدن است که سلامت آن بستگی به نوع مواد غذایی و مراقبت شما دارد در این مطلب می خواهیم بهرشیوه جلوگیری از بیماری آب مروارید بپردازیم بخوانید این مواد غذایی جلوگیری کنید از بروز آب مروارید و خشکی چشم در ادامه مطلب.

ماهی هایی از قبیل سالمون و ماهی تن حاوی مقدار بالای اسیدهای چرب امگا ۳ هستند. مطالعات بالینی نشان داده اند که اسیدهای چرب امگا ۳ برای رشد طبیعی نوزاد ضروری هستند. ” به نظر میرسد فرمول مکمل های امگا ۳ در تحریک تکامل بینایی نوزادان موثرند. ضمن این که مطالعات روی اسیدهای چرب امگا ۳ امکان محافظت از چشم بزرگسالان در برابر سندرم خشکی چشم و دژنراسیون ماکولا (کوری به علت تخریب لکه ی زرد چشم ) را نشان میدهند.

مرکبات

انواع مرکبات از قبیل توت ها و لیمو ها سرشار از ویتامین C هستند. زمان زیادی است که تاثیر مثبت ویتامین C بر روی سلامت رگهای خونی موجود در چشم به اثبات رسیده است . مصرف ویتامین C خطر ابتلا به آب مروارید را کاهش میدهد. در یک مطالعه، زنانی که به مدت ۱۰ سال یا بیشتر ویتامین C مصرف کرده بودند میزان ابتلا به آب مروارید در آن ها به میزان ۶۴ درصد کاهش نشان داده است.

سبزیجات

سبزی های برگ دار از قبیل کلم و اسفناج حاوی آنتی اکسیدان های لوتئین و زیگزانتین هستند که به عنوان مواد مغذی موثر در سلامت چشم شناخته میشوند. ضمن این که این سبزیجات میتوانند از چشم در مقابل اشعه ماورای بنفش و بیماریهای مربوط به بالا رفتن سن محافظت نمایند.

تخم مرغ

تخم مرغ حاوی آنتی اکسیدان لوتئین و ویتامین A است. ثابت شده است که زرده تخم مرغ سرعت روند ابتلا به دژانسیون ماکولا که به سن وابسته است را کاهش میدهد. به گزارش اخبار طبیعی ” بدن لوتئین موجود در تخم مرغ را خیلی راحت تر از لوتئین موجود در میوه ها و سبزیجات جذب میکند ” بنابراین میتوان گفت که تخم مرغ به عنوان یکی از غذاهای مفید در سلامت چشم شناخته میشود.

بلوبری Blueberry (زغال اخته آبی)

بلوبری دارای خواص ضدالتهابی موثر و شناخته شده در سلامت چشم است. به سادگی با اضافه کردن بلوبری به اسموتی، ماست یا به عنوان دسر میتوانید آن را مصرف نمایید و از مزایای باورنکردنی آن بهره مند شوید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.