این نوشیدنی باعث کاهش وزن کودکان چاق

این نوشیدنی باعث کاهش وزن کودکان چاق

این نوشیدنی باعث کاهش وزن کودکان چاق

تحقیقات پژوهشگران روی کودکان چاق برای پیدا کردن راهی برای رسیدن به کاهش وزن و بالا بردن سوخت و ساز بدن نتیجه داد و بیان کرده اند این نوشیدنی باعث کاهش وزن کودکان چاق خواهد شد ، بخوانید دانستنی هایی درباره نوشیدن آب در ادامه مطلب.

وقتی از الگو یا شیوه زندگی صحبت می‌کنیم، معمولا استفاده فراوان از فست‌فودها و نیز عدم تحرک کودکان و گذراندن وقت زیادی از اوقات فراغت کودکان در برابر تلویزیون به ذهن خطور می‌کند. اگرچه تاثیر این موضوعات در بروز چاقی برای همه ما ثابت شده، ولی عوامل دیگری از زندگی امروزی نیز باید در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.

مطالعات جدیدی که از سوی پژوهشگران دانشگاه کارولینای شمالی در آمریکا انجام گرفته نشان داده است که در دسترس بودن آب برای کودکان در مدرسه به کاهش خطر اضافه وزن در آنها کمک خواهد کرد.

این نوشیدنی باعث کاهش وزن کودکان چاق

مصرف نوشابه‌ها و نیز آبمیوه‌های حاوی قند طی دهه اخیر در بین کودکان و نوجوانان شیوع قابل توجهی یافته و باعث چاقی آنان شده است.
پژوهشگران آلمانی در مطالعات جدیدی دریافتند: کودکانی که تشویق به نوشیدن آب در مدرسه می‌شوند، در بیش از یک‌سال، یک سوم کمتر از سایر بچه‌ها دچار اضافه وزن می‌شوند.

هرچند مکانیسم چگونگی تاثیرگذاری نوشیدن آب در جلوگیری از افزایش وزن کودکان دقیقا مشخص نیست، به نظر می‌رسد که مصرف آب توسط کودکان در مدرسه باعث کاهش دریافت نوشیدنی‌های شیرین می‌شود. مطالعات انجام شده در بزرگسالان نیز نشان داده است که نوشیدن آب بر متابولیسم اثر داشته و باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود.

این نوشیدنی باعث کاهش وزن کودکان چاق
بر همین اساس در بزرگسالان توصیه آن است که در روز ۸ لیوان آب بنوشند. در کودکان اگرچه این تاثیر به اثبات نرسیده ولی قطعا مصرف منظم آب در تنظیم وزن مفید است. این که چه میزان آب در کودکان باید طی روز استفاده شود بسته به شرایط محیطی و نیز میزان فعالیت بدنی کودکان متفاوت است. البته توصیه می‌شود که در حین وعده غذایی تا حد امکان از نوشیدن آب پرهیز شود.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.