آیا قبل از شروع بدنسازی باید وزن کم کنیم؟

آیا قبل از شروع بدنسازی باید وزن کم کنیم؟

ورزش بدنسازی و لاغری

ورزش بدنسازی فایده های زیادی برای بدن دارد و علاوه بر آن اندام را زیبا و متناسب میکند ابتدا درباره کاهش وزن و ورزش بدنسازی توضیحاتی داد سپس اهمیت ورزش شانه را در بدنسازی شرح میدهیم و در انتها درباره خطوط عضلات و داشتن بدنی مانند کشتی گیران حرفه ای مطالبی را ارائه میکیم

ورزش بدنسازی و لاغری:آیا عضله به چربی تبدیل می شود؟ بله هر وقت که نقره به طلا تبدیل شود چربی و عضله دو بافت کاملا متفاوت اند. تنها اتفاقی که در صورت کنار گذاشتن ورزشهای بدنسازی روی می دهد تحلیل رفتن عضله است. ورزش بدنسازی و لاغری:علت اصلی چاق شدن افراد پس از کنار گذاشتن تمرینات بدنسازی، رساندن همان میزان کالری به بدن بدون کالری سوزی در طول روز است. این کالری اضافی به صورت انرژی یا چربی بدن ذخیره می شود.

ورزش بدنسازی و لاغری: در واقع خیر. می توانید هر لحظه که بخواهید ورزش را شروع کنید. تمرینات بدنسازی متابولیسم را بالا می برد عضلات را تقویت می کند وضعیت کلی بدن را بهبود می بخشد و اندامی متناسب تر می سازد. کار با وزنه قدرت بدنی برای انجام دادن تمرینات هوازی را هم افزایش می دهد. مثلا با عضلات قوی تر، قدرت بیشتری برای تمرین با دستگاه بدنسازی الیپتیکال خواهید داشت و کمتر در معرض آسیب های ناشی از تمرینات قلبی عروقی قرار می گیرید. شاید وقتی با شدت و قدرت مشغول انجام دادن تمرینات هوازی هستید دردی ناگهانی در زانو شما را به استراحتی چند روزه یا چند ساله وادار کند. با تقویت مفصل زانو می توانید از این اتفاق جلوگیری کنید. علاوه بر آن گنجاندن تمرینات بدنسازی در برنامه ی ورزشی، تنوع و انگیزه ی بیشتری برای ادامه ی تمرینات ایجاد می کند.

اهمیت شانه در ورزش

 

برای ساختن بالاتنه ای قدرتمند، شانه ناحیه ای مهم است. تمام تمرینات سینه و پشت، عضلات شانه را هم درگیر می کنند. اگر شانه های ضعیفی دارید وزنی را که بی تمرینات بالاتنه در نظر گرفته اید محدود کنید.

عضله ی دالی (دلتا)

نام علمی: دلتوئید: نام مصطلح: دالی یا دلتا

محل عضله:

عضله ی دالی در برگیرنده ی ناحیه ی سر شانه است و محیط گرد شانه را تشکیل می دهد کف دستتان را روی شانه قرار دهید و عضله ی دالی را حس کنید. حالا بازوی خود را دایره وار حرکت دهید بالای سر ببرید و به جلو و عقب بچرخانید تا به چند کاره بودن عضله ی شانه پی ببرید. بخش جلوی عضله ی شانه دلتوئید قدامی بخش میانی عضله ی شانه دلتوئید میانی و بخش عقب عضله ی شانه دلتوئید خلفی نام دارد. با گفتن این نام ها دوستان تان را غرق حیرت کنید.

آیا قبل از شروع بدنسازی باید وزن کم کنیم؟

چه کنیم تا خطوط عضلاتمان مشخص شود؟

 

پشتکار در انجام دادن تمرینات قدرتی به شکل گیری بدن کمک زیادی خواهد کرد اما اگر عضلات با لایه ای ضخیم از چربی پوشیده شده باشد هیچ وقت خطوط آن را نخواهید دید. منظور از دیده شدن خطوط عضله این است که چربی بدن به اندازه ای کم باشد که بتوان عضلات را به شکل تفکیک شده تشخیص داد.

وقتی میزان چربی بدن به ۲۰ تا ۲۲ درصد می رسد نشانه هایی از خطوط عضله را می بینید و وقتی به حدود ۱۸ درصد برسد خطوط کاملا نمایان می شود. چربی زیر ۱۵ درصد ظاهری است که در اصطلاح بدنسازی بدن خشک نامیده می شود. ما چنین درصد پایینی از چربی بدن را توصیه نمی کنیم زیرا در حد خطرناکی می تواند ناسالم باشد. باید بدانید که در مورد بسیاری از افراد، ساختن بدنی خشک تنها با انجام دادن تمرینات ورزشی میسر نمی شود. همچنین فراموش نکنید که حتی بدون عضلاتی تفکیک شده و تکه تکه باز هم می توانید قوی، متناسب و خوش اندام باشید.

آیا تمرینات بدنسازی ما را شبیه کشتی گیران حرفه ای می کند؟

پرورش عضلات بزرگ در افرادی با شکل های مشخص بدنی کار مشکلی است این کار تنها از طریق ترکیب رژیم غذایی پر کالری و تمرینات سخت و مداوم میسر می شود. اگر بدنی کاملا بدون چربی و لاغر دارید خطوط عضلات تان مشخص خواهد شد اما رشد زیادی نمی کند. کسانی که حتی قبل از شروع بدن سازی بدنی عضلانی دارند آماده ترین افراد برای پرورش اندام هستند.

حدود ۹ درصد زنان و درصد قابل ملاحظه ای از مردان نمی توانند با روشی غیر از ساعت ها تمرین مداوم روزانه با وزنه های بسیار سنگین، عضلاتشان را پرورش و کاملا حجم بدهند. حتی در چنین شرایطی باز هم زنان به سبب نداشتن هورمون تستوسترون برای حجم دادن به ساختار بدنی خود مجبور به استفاده از استروئید می شوند که عوارضی چون آکنه و رویش موی صورت، سرطان کبد، کوچک شدن رحم و دورگه شدن صدا را در پی دارد. آیا چنین ظاهری می خواهید؟

این احتمال هم وجود دارد که بدنسازی سبب کوچک تر شدن اندام شود زیرا عضله بافتی پیچیده و منسجم است که فضای کمتری نسبت به چربی اشغال می کند. شاید در آغاز تمرینات کاهش وزنی نداشته باشید و حتی چند کیلوگرمی هم اضافه وزن مشاهده کنید زیرا وزن عضله در هر سانتی متر مربع بیشتر از وزن چربی است. اما اندامتان متناسب تر از قبل به نظر می رسد.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.