برای افزایش طول عمر دوستان صمیمی خود را ترک نکنید

برای افزایش طول عمر دوستان صمیمی خود را ترک نکنید

از مزایای حضور دوستان صمیمی در زندگیتان چه میدانید؟ اگر علاقه مند به افزایش طول عمر خود هستید پیشنهاد می کنیم از دوستان صمیمی تان فاصله نگیرید. آن ها کمک زیادی به افزایش سلامت روحی و جسمی شما خواهند کرد. دوستان اینترنتی و مجازی هرگز جای دوستان واقعی و صمیمی را نخواهند گرفت.

همه ما می‌دانیم که داشتن دوستان خوب در این دوره و زمانه واقعا غنیمت بزرگی است؛ دوستانی که می‌توانند برای ساعت‌ها با ما صحبت کنند، با ما بخندند و تجربه‌های خودشان را با ما شریک شوند. با این‌حال، آیا می‌دانستید که داشتن دوستان خوب و صمیمی می‌تواند طول عُمر ما را هم افزایش بدهد؟!‌ محققان استرالیایی در یکی از مطالعات اخیرشان، رابطه بین دوستی‌های صمیمی و طول عُمر افراد را بررسی کردند و به نتایج جالبی رسیدند. یافته‌های آنان نشان می‌دهند که داشتن دوستان صمیمی و خوب، این شانس را به ما می‌دهد که زندگی طولانی‌تری را تجربه کنیم. نکته دیگر این‌که تاثیر دوستان صمیمی در این زمینه، حتی از تاثیر فرزندان و اعضای خانواده هم بیشتر است.

آشنایی با رازهای افزایش طول عمر

محققان تصور می‌کنند که اثرگذاری ویژه دوستان به این واقعیت برمی‌گردد که آنان در طول زندگی ما، نقش بیشتری در شکل‌گیری تصمیم‌ها و انتخاب‌های مهم دارند. علاوه بر این، محققان می‌گویندکه داشتن دوستان خو و صمیمی، احتمال تصمیم‌گیری‌های پُرخطر را در زندگی ما کمتر می‌کند. به نظر محققان، داشتن دوستان اینترنتی زیاد در سطح شبکه‌های اجتماعی مجازی می‌تواند برای سلامت روانی افراد مضر باشد و افراد را با استرس مواجه کند. بنابراین، نمی‌توان داشتن دوستان اینترنتی را به افزایش طول عُمر مرتبط دانست. به‌علاوه، محققان تاکید می‌کنند که داشتن تعداد زیادی از دوستان اینترنتی، احتمال شکل‌گیری فضای توهین‌آمیز بین آنان را افزایش می‌دهد.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *