تاثیرات مفید سرکه سیب بر تناسب اندام

تاثیرات مفید سرکه سیب بر تناسب اندام

از مزایای مصرف سرکه سیب برای سلامتی تان چه میدانید؟ این نوشیدنی پرخاصیت در چه زمینه هایی کاربرد دارد؟ اگر می خواهید به تناسب اندام و کاهش وزن دست یابید و همچنین سیستم گوارشی خود را تمیز نگه دارید پیشنهاد می کنیم از سرکه سیب کمک بگیرید.

هزاران سال است که از سرکه سیب برای درمان بیماری‌های مختلف استفاده می‌شود. اگرچه هنوز علم بسیاری از ادعاها در رابطه با سرکه سیب را ثابت نکرده است ولی از زیبایی گرفته تا حفظ سلامتی پای فواید اعجاب انگیز سرکه سیب در میان است. یکی از این ادعاها خواص این چاشنی در کاهش وزن است. گزارش‌های سایت «میرنداکر» نیز آن را تأیید می‌کند که ترکیب سرکه سیب با سالاد به تناسب اندام و کاهش وزن کمک می‌کند. گزارش دیگری از سایت مگان فاکس نیز نشان می‌دهد،مخلوط سرکه سیب با آب به تمیز کردن سیستم گوارشی کمک می‌کند. این ادعاها متخصصان تغذیه را بر آن داشت تا به بررسی تأثیر سرکه سیب درکاهش وزن بپردازند. ژاکلین لاندن «متخصص ارشد تغذیه در بیمارستان «مونت سینا» در نیویورک می‌گوید: سرکه سیب نباید به عنوان محرک کاهش وزن در نظر گرفته شود. مطالعاتی که انجام شده کوچک بوده و از طراحی خوبی برخوردار نیستند. اصطلاحی که در علم تغذیه به نام «تأخیر در تخلیه معده» نامیده می‌شودبهترین استدلال در میان نظریه‌های مربوط به قدرت سرکه سیب در کاهش وزن است. زیرا ادعا می‌شود، سرکه سیب به خاطر فرایند «تأخیر در تخلیه معده» به احساس سیری کمک می‌کند. پروفسور لاندن در پاسخ به این ادعا‌ها می‌گوید: تحقیقات انجام شده روی سرکه سیب به اندازه کافی قانع‌کننده نیست و نمی‌توان ادعا کرد مصرف آن به کاهش وزن کمک می‌کند.

طبق اظهارنظر سایت میرندا افزودن سرکه سیب به رژیم غذایی انگیزه افراد را برای خوردن سالاد افزایش می‌دهد و مصرف این چاشنی از این جهت بسیار خوب و مفید است، شکی نیست که خوردن سبزیجات میزان کالری دریافتی بدن را به حداقل رسانده و از افزایش چربی‌های دور کمرجلوگیری می‌کند. یکی دیگر از مزایای بالقوه سرکه سیب قدرت آنتی اکسیدانی آن است.

سیب در فرایند تخمیر به سرکه تبدیل شده و مواد مغذی مانند بتاکاروتن، کلسیم و پتاسیم آن باقی می‌مانند. آنتی اکسیدان سرکه سیب اثر ضد میکروبی داشته و به ادعای برخی ستاره‌های دنیای هنر به شفاف‌سازی پوست کمک می‌کند. تحقیقات علمی نیز ثابت کرده رژیم‌های غذایی با آنتی اکسیدان بالا از سلول‌های پوستی محافظت می‌کند.

آنتی اکسیدان‌ها فواید محافظتی زیادی در برابر اشعه UV دارند و سلول‌ها را به بازسازی مجدد تشویق می‌کنند، شاید به همین دلیل است که پوست درخشنده‌ای دارند. باید توجه داشت سرکه سیب خواص زیادی دارد و اضافه کردن این سس خوشمزه به سالاد عطر و طعم خوبی به آن می‌دهد ولی نمی‌توان انتظار داشت، سرکه سیب به طور معجزه آسایی باعث کاهش وزن می‌شود.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *