تاثیر تمرینات ورزشی بر تقویت حافظه

تاثیر تمرینات ورزشی بر تقویت حافظه

اگر می خواهید باعث تقویت حافظه خود شوید بهتر است از روش های موثر در این زمینه کمک بگیرید. ورزش و تحرک به صورت مداوم می تواند حافظه بلند مدت شما را تقویت کند و مانع ابتلای شما به بیماری زوال عقل شود. به راهنمایی های پزشکی در این زمینه دقت کنید.

برای تقویت حافظه، بعد از اینکه جیزی را یاد گرفتید، ورزش کنید! محققان دانشگاه رادبود در مطالعه اخیرشان به این نتیجه رسیدند که ورزش کردن با فاصله ۴ ساعت بعد از یادگیری می‌تواند به تقویت حافظه بلندمدت کمک کند. آنان بعد از به دست آوردن این نتایج، از این نظریه دفاع کردند که فعالیت فیزیکی همان‌طور که برای بدن مفید است، ‌برای مغز هم مفید به حساب می‌آید. براساس گزارش Current Biology، محققان در این مطالعه متوجه شدند که بزرگ‌سالانی که ۴ ساعت بعد از یادگیری ورزش می‌کنند، ۲ روز بعد از این کار با عملکرد حافظه‌ای بهتری مواجه می‌شوند. با این‌حال، مشخص شد که ورزش کردن بلافاصله بعد از یادگیری، هیچ تاثیری در تقویت حافظه ندارد. علاوه بر این، محققان به این نتیجه رسیدند که اگر افراد ۴ ساعت بعد از یادگیری ورزش کنند، در بازیابی اطلاعات بهتر عمل می‌کنند و بازنمایی دقیق‌تری از پاسخ‌های درست در هیپوکامپ مغز آنان شکل می‌گیرد که قسمت مهمی از مغز در ارتباط با حافظه و یادگیری است.

در حالی که محققان نمی‌توانند توضیح بدهند که دقیقا چرا تاخیر در ورزش کردن باعث تقویت حافظه بلندمدت می‌شود، اما به نتایج حاصل از مطالعه بر روی نمونه‌های حیوانی اشاره می‌کنند. این مطالعات نشان می‌دهند که ورزش کردن می‌تواند سطح کاتکول‌آمین‌ها را افزایش دهد که نقش موثر در تقویت حافظه دارند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *