تاثیر فتالات ها بر زنان باردار

تاثیر فتالات ها بر زنان باردار

برخی عوامل جانبی مانند فتالات ها می توانند آسیب های جبران ناپذیری به مادر و جنین وارد کنند و مشکلاتی برای آن ها به وجود آورنداین مواد شیمیایی در محصولات بهداشتی و آرایشی وجود دارند بهتر است در این دوران کمتر از این محصولات استفاده کنید.

بر اساس تحقیقات انجام شده، این امکان وجود دارد که فتالات‌ها از عوامل سقط جنین باشند.فتالات‌ها تقریباً در همه جا حضور دارند با این حال، خطر بزرگی برای جنین‌ها محسوب می‌شوند. این ترکیبات شیمیایی در پلاستیک‌ها وجود دارند ( مثل پرده حمام )، در عطرها، دئودورانت‌ها و حتی بعضی از نوشیدنی‌ها که برای خانم باردار واقعاً مضر هستند چون ممکن است منجر به سقط جنین شوند.

محققان دانشگاه میشیگان تحقیقی را بر روی ۳۰۰ زن انجام دادند که در میان آنها ۱۳۲ نفر تجربه سقط جنین داشتند. آنها برای اینکه بتوانند به رابطه میان فتالات‌ها و مشکلات دوران بارداری پی ببرند، نمونه ادرار این دو گروه را بررسی کردند. نتیجه این تحقیق نشان داد که بویژه در ماههای سوم و پنجم بارداری رابطه‌ای میان فتالات‌ها و سقط جنین وجود دارد،.لازم به توضیح است که فتالات‌ها در کارکرد غدد درون‌ریز اختلال ایجاد می‌کنند. این مواد در بسته بندی‌های پلاستیکی به کار می‌روند و به آنه قابلیت ارتجاعی می‌دهند. از آنجا که برای اثبات این موضوع، هنوز مطالعات بیشتری نیاز است، دانشمندان به زنان باردار توصیه می‌کنند که حتی الامکان از این مواد دوری کنند،خصوصاً اینکه این مواد از عوامل ابتلای نوزادان به آسم هستند و منجر به تولد زودهنگام آنها می‌شوند.بر اساس تحقیقات انجام شده، در ذرات گرد و خاک روی زمین یا معلق در هوا، به طور میانگین از هر ۴۸ ترکیبِ ارگانیکِ نیمه فرَار، ۳۲ ترکیب سمی هستند و تقریباً در ۶۷ درصد از منازل این ترکیبات از جمله فتالات‌ها کشف شده‌اند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *