تاثیر وعده های غذایی بر چاقی

تاثیر وعده های غذایی بر چاقی

 

برای کنترل وزن و تناسب اندام خود بهتر است از مصرف میان وعده خود غافل نشوید تغذیه مناسب کمک زیادی به کاهش چربی دور شکم شما میگذارد سعی کنید با تغذیه متعادل به لاغری دست یابید و نخوردن غذا راه مناسبی در این زمینه نخواهد بود.

به گفته محققان آمریکایی حذف یک وعده غذایی می‌تواند باعث چاقی فرد شود و اگر مدام رخ دهد می‌تواند احتمال ابتلا به ناراحتی‌های قلبی عروقی و دیابت نوع ۲ را بالا ببرد. براساس تحقیقی که در مجله Nutritianal Biochemishy منتشر شده است، صرف نظر کردن از یک وعده غذا نه تنها لاغرکننده نیست بلکه می‌تواند اثر عکس داشته باشد.

محققان دانشگاه اوهینواستیت  آمریکا برای اثبات این قضیه ۲ گروه از موش‌ها را زیرنظر گرفتند. طی ۳ روز گروه اول تنها یک وعده در روز غذا دریافت می‌کرد و گروه دوم تغذیه متعادلی داشتند. نتایج بررسی‌ها نشان داد موش‌هایی که یک وعده غذا می‌خورند در ناحیه شکم و پایین تنه دچار چاقی شدند.

به گفته محققان سلول‌های کبدی در تمام طول روز گلوکز تولید می‌کنند تا ارگانیسم به خوبی کار کند. این روند به محض اینکه انسولین ناگهان افزایش می‌یابد یعنی بعد از صرف غذا متوقف می‌شود. نخوردن غذا در کار گلوکز اختلال ایجاد می‌کند و بدن به انسولین مقاوم می‌شود.

وقتی شما یک وعده غذا نمی‌خورید کبد همچنان گلوکز تولید و به داخل خون ترشح می‌کند. این قند اضافه در ناحیه شکم تجمع پیدا می‌کند و باعث چاقی شکم و پهلوها می‌شود. این موضوع خود احتمال ابتلا به ناراحتی‌های قلبی عروقی و دیابت نوع ۲  بالا می‌برد. داشتن تغذیه متعادل و به اندازه بیش از نخوردن به لاغری کمک می‌کند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *