تزیین کیک با دستور خامه فرم گرفته در مطلب زیر

تزیین کیک با دستور خامه فرم گرفته در مطلب زیر

دستور خامه فرم گرفته برای تزیین کیک

دیگر لازم نیست برای تزیین کیک هایتان خامه فرم گرفته شده را از بیرون تهیه کنید میتوانید دستور خامه فرم گرفته شده را درمطلب زیر ببینید و از این به بعد خامه های فرم گرفته را در منزلتان تهیه نمایید.

خامه فرم گرفته را چگونه در منزل درست کنیم؟
مواد لازم برای تهیه خامه فرم گرفته :

خامه پاستوریزه : ۲ لیوان
شکر : ۱/۲ لیوان

خامه ای مناسب فرم دادن کیک است که دارای حداقل ۳۰ درصد چربی و بیشتر باشد ، این نوع خامه در جهان به وپینگ کرم معروف می باشد ، این خامه به راحتی با همزن فرم گرفته و منسجم و سفت می شود.بدلیل مشکل در دسترسی به ابن نوع خامه می توانید از خامه های قنادی که بصورت کیلویی در فروشگاه های لوازم قنادی به فروش می رسند استفاده کنید اما اگر تنها خامه صبحانه در اختیار دارید در این بخش می آموزید که چگونه به آن فرم دهید.

مرحله اول تهیه خامه فرم گرفته برای تزیین کیک

ابتدا آب اضافی خامه را دور بریزید .خامه را درون کاسه فلزی بریزید و نصف شکر را به آن اضافه کنید و کمی مخلوط نمائید ( هم نزنید فقط شکر لابلای خامه برود کافی است )سپس درون فریزر قرار دهید تا خامه یخ بزند.کاسه حاوی خامه را به مدت ۳۰ دقیقه درون فریزر قرار دهید ( خامه باید یخی شود اما تا اندازه ای که بتوانید رگه های یخی در خامه مشاهده کنید ) ، اگر رگه های یخی ایجاد نشد مدت زمان بیشتری در فریزر قرار دهید.

مرحله دوم تهیه خامه فرم گرفته برای تزیین کیک

خامه یخی را درون کاسه ای بریزید ( ظرف باید بزرگ باشد چون حجم خامه چند برابر می شود ) و با همزن برقی شروع به هم زدن خامه کنید.در ابتدای هم زدن خامه کاملا شل می شود ، همچنان با همزن بزنید ( ۵ – ۱۰ دقیقه زمان می برد ) تا خامه یکدست شود سپس باقی مانده شکر را اضافه کنید.خامه را تا جایی بزنید که اثر پره های همزن روی خامه باقی بماند و با برگرداندن کاسه خامه نریزد.

مرحله سوم تهیه خامه فرم گرفته برای تزیین کیک

پس از آماده شدن خامه می توانید ۲ قطره از اسانس مورد علاقه تان را به خامه اضافه کنید و برای تزئین کیک و … استفاده نمائید.
خامه اضافه را می توانید درون فریزر در ظرف در بسته نگهداری کنید و برای استفاده مجدد فقط باید با همزن چند دقیقه خامه را بزنید تا مجدد فرم بگیرد.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *