تشدید عفونت در بدن دیابتی ها

تشدید عفونت در بدن دیابتی ها

کسانی که از دیابت رنج میبرند نسبت به دیگران دربرابر انواع عفونت ضعیف تر و آسیب پذیرتر هستند سیستم ایمنی بدن این افراد در اثر بالارفتن قند خون بدن دچار اختلال خواهد شد.با مشاهده هرگونه التهاب و عفونت در بدن، این افراد باید به پزشک مراجعه کنند.

قند خون بالا در میان مبتلایان به دیابت می‌تواند باعث نقص سیستم ایمنی در بدن شود و حتی احتمال عفونت را بیشتر کند. گروهی از محققان با انجام مطالعه‌ای نشان دادند که مولکول‌های مشتق‌شده از قند چگونه می‌توانند توانایی سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با عفونت‌های ضدمیکروبی را ضعیف کنند.

آن‌ها مکانیسم مولکولی خاصی را کشف کردند که عفونت را در دیابت کنترل‌نشده به سطح دست‌ها و پاها انتقال می‌دهد. در واقع قند خون بالا، مولکول‌های مخربی را در بدن آزاد می‌کند که قدرت طبیعی بدن برای دفع عفونت را دچار اختلال می‌کند. این مطالعه که در PLOS ONE به چاپ رسیده،حاکی از آن است که مکانیسم دفاعی بدن برای مقابله با مولکول‌هایی مثل dicarbonyl، با بیماری‌های مزمنی مثل دیابت، آسیب می‌بیند و بدن دیگر نمی‌تواند میزان این مولکول را پایین نگه دارد. در نهایت تجمع dicarbonyl می‌تواند توانایی دفاعی بدن را ضعیف کندو در این صورت، بدن دیگر نمی‌تواند کنترلی بر التهاب و عفونت داشته باشد. سرپرست این تیم تحقیقاتی می‌گوید که یافته‌های آن‌ها می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر توسعه استراتژی‌های درمانی ضدمیکروبی داشته باشد، به‌خصوص برای بیمارانی که با دیابت کنترل‌نشده درگیر هستند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *