تغذیه برای افزایش توانایی ذهنی

تغذیه برای افزایش توانایی ذهنی

اگر تمایل دارید توانایی ذهنی خود را بالا ببرید بهتر است با برخی روش های موثر تغذیه ای همراه شوید، برخی محصولات خوراکی به شما در بالابردن سطح توانایی ذهنی کمک خواهند کرد، و می توانند ذهن شما را تقویت کنند و مانع اختلال در فعالیت مغزتان شوند.

قند یا در واقع همان گلوکز، منبع مهمی برای سوخت مغز است. برای همین است که وقتی یک لیوان نوشیدنی شیرین می‌خورید، برای مدت کوتاهی حافظه و توانایی ذهنی شما را افزایش می‌دهد. البته استفاده بیش از حد باعث اختلال در فعالیت مغز می‌شود. مطالعات متعددی نشان می‌دهد که خوردن صبحانه می‌تواند حافظه و هوشیاری افراد را تقویت کند. بهترین غذاهایی که می‌توان برای صبحانه استفاده کرد و سوخت خوبی برای مغز هستند.

شامل غلات سبوس‌دار پرفیبر، محصولات لبنی و میوه‌ها هستند. اما نباید در استفاده از این‌ها پرخوری کرد، چون صبحانه‌‌ای که کالری خیلی بالایی داشته باشد، باعث مشکل می‌شود. کارکرد درست تمام اندام‌های بدن، به جریان خون درست آن بستگی دارد، به‌خصوص مغز و قلب. یک رژیم غذایی که سرشار از غلات سبوس‌دار و میوه‌هایی مثل آووکادو باشدمی‌تواند خطر بیماری‌های قلبی را کم‌تر کند و کلسترول بد را کاهش دهد. این غذاها جریان خون اندام‌های مختلف بدن را تقویت می‌کنند. مکمل‌هایی که ویتامین B، E، C، بتاکاروتن و منیزیم داشته باشند، عملکرد مغز را تقویت می‌کنند. البته کسانی باید این مکمل‌ها را مصرف کنند که این عناصر در غذاهای روزانه‌شان وجود نداشته باشد.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.