تهدید به اسید پاشی توسط خواستگار سمج!

تهدید به اسید پاشی توسط خواستگار سمج!

حکم تهدید به اسید پاشی

مطلب زیر سوال یکی از خانم ها مبنی بر تهدید به اسید پاشی که توسط خواستگار سمجش انجام شده را مطرح میکنیم و نظر کارشناسان مجربمان را در این مورد میخوانیم.

لطفا کمکم کنید. خانمی هستم ۲۸ ساله. ۴ سال پیش خواستگاری داشتم که از من جواب رد شنید. از همان زمان مرا تهدید به اسیدپاشی و … می کند که نباید ازدواج کنی. خسته شدم. چه کار کنم؟ تهدید به اسید پاشی

 

پاسخ کارشناس

خواهر گرامی، با توجه به وضعیتی که بیان کرده‌اید ظاهرا خواستگاری وی و همچنین پاسخ شما به ایشان روال عادی و معمول خود را طی نکرده یا اینکه توافقات دیگری بین شما وجود داشته که نقض آن ها موجب عصبانیت نامبرده شده است چون بروز چنین رفتاری در انجام خواستگاری های معمول و خانوادگی بعید به نظر می رسد. با این حال و با عنایت به شرایط موجود، مواردی را خدمت تان عرض می کنیم.

 

این موضوع را با خانواده خود مطرح کنید

از آنجایی که به راحتی نمی توان از هرگونه تهدیدی عبور کرد، اگر خانواده شما از موضوع اطلاع ندارند، سعی کنید در اولین فرصت آن ها را مطلع کنید و با همفکری آن ها راه حل مناسبی را برای خاتمه دادن به این مسئله پیدا کنید؛ البته توجه داشته باشید که حتی الامکان موضوع را با عضوی از خانواده (مانند مادر یا پدر) که حدس می زنید برخورد منطقی تری با موضوع خواهد داشت در میان بگذارید و اگر احیانا برادر نوجوان یا جوان دارید، به لحاظ اینکه ممکن است تهدید به اسید پاشی تصمیمات احساسی بگیرند، از درگیر شدن در این مشکل دور نگه دارید.

 

راه های ارتباطی خود را قطع کنید

در اسرع وقت مسیرهایی را که نامبرده با شما ارتباط برقرار می کند، مسدود کنید و با تعویض شماره تلفن همراه خود و پاسخ ندادن به شماره‌های نامبرده یا خطوط ناشناس در تلفن منزل و محل کار، سعی کنید گیرنده پیام وی نباشید.

 

به خواستگاران جدید بیندیشید

در عین حال که نباید به سادگی از کنار تهدیدهای این آقا بگذرید ولی ایشان نمی توانند مانع ازدواج شما شوند؛ بنابراین اگر واقعا به ازدواج با وی فکر نمی کنید بهتر است با حفظ آرامش خود به موقعیت های جدید بیندیشید و به هیچ عنوان موقعیتی را به دلیل حرف ها و تهدیدات وی کنار نگذارید. تهدید به اسید پاشی

 

با خانواده اش ارتباط برقرار کنید

بعد از اینکه موضوع را با خانواده خودتان مطرح کردید، یکی از راهکارهای پیشنهادی این است که از طریق خانواده شما با یکی از اعضای خانواده آن آقا هماهنگی لازم برای یک گفت و گوی صمیمی انجام شود و موضوع را به شکلی محترمانه و منطقی با آن ها درمیان بگذارید و از آن ها بخواهید فرزند خود را متقاعد کنند.

 

به حمایت های قانونی توجه داشته باشید

در هر صورت قانون جاری کشور برای این گونه موارد، راهکارهای لازم را ارائه کرده است و اگر از شیوه های گفت و گو و مسالمت آمیز به نتیجه مطلوب نرسیدید و رفتارها و تهدیدهای وی همچنان ادامه داشت، می توانید با انجام مشاوره حقوقی، از طریق مراجع ذی صلاح به شیوه قانونی اقدام کنید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.