تهیه رولت تخم مرغ و سبزیجات یک عصرانه عالی

تهیه رولت تخم مرغ و سبزیجات یک عصرانه عالی

تهیه رولت تخم مرغ و سبزیجات

مطلب زیر اختصاص دارد به تهیه رولت تخم مرغ و سبزیجات که در این رولت از سبزیجاتی نظیر هویج و پیازچه استفاده گردیده است شما میتوانید از این رولت بسیار خوشمزه برای یک عصرانه یا شام بسیار سبک از این رولت بهره ببرید.

مواد لازم

تخم مرغ ۶ عدد
هویج ۱ عدد
پیازچه ۱ عدد
نمک و فلفل سیاه مقدار لازم

رولت تخم مرغ و سبزیجات

تهیه رولت تخم مرغ و سبزیجات

تخم مرغ ها را داخل کاسه ای بشکنید و نمک و فلفل را اضافه کنید.تخم مرغ ها را با همزن یا چنگال بزنید تا یکدست شوند. سپس هویج پوست کنده و رنده شده و پیازچه خرد شده را اضافه و مخلوط کنید ( از قسمت سبز پیازچه استفاده کنید ).ماهیتابه را چرب کنید و روی حرارت متوسط قرار دهید و پس از اینکه داغ شد مخلوط تخم مرغی را داخل آن بریزید و پخش کنید تا به صورت لایه ای نازک شود.

پس از اینکه تخم مرغ خودش را گرفت به آرامی از یک طرف با کمک قاشق رول کنید ( دقت کنید برای رول کردن املت باید نیم پز شده باشد ، اگر املت کامل بپزد در زمان رول کردن شکسته خواهد شد ).پس از اینکه تخم مرغ را کامل رول کردید ۱ – ۲ دقیقه حرارت دهید تا مغز پخت شود سپس به آرامی داخل ظرف بگذارید و پس از اینکه رولت کمی خنک شد برش بزنید و سرو کنید.

نکته ها : میتوانید مقداری پنیر چدار رنده شده نیز به مواد رولت اضافه کنید ، دقت کنید که برای تهیه رولت لایه ای که در ماهیتابه می ریزید نازک باشد اگر ماهیتابه تان کوچک است در چند نوبت رولت را آماده کنید.

برای: ۴ نفر
حاضر است در : ۲۰ دقیقه
وعده: صبحانه
دسته بندی دستور آشپزی : املت و کرپ
مواد لازم : پیازچه, تخم مرغ, هویج


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *