اطلاعات جالب در مورد بیماری آرتریت پسوریاتیک

اطلاعات جالب در مورد بیماری آرتریت پسوریاتیک

درمان بیماری آرتریت پسوریاتیک

شاید نام بیماری آرتریت پسوریاتیک برایتان عجیب باشد و یا تابحال نشنیده باشید ولی در مطلب زیر اطلاعات جالبی در مورد این بیماری برایتان قرار داده ایم زیرا با داشتن این اطلاعات میتوانید از مبتلا شدن بیشتری و یا با کنترل کردن این بیماری از صدمات دواربیشتری که میتواند به بدنتان بزند جلوگیری کنید و امیدوارم که اطلاعات زیر مورد استفاده تان قرار گیرد.

داشتن اطلاعات کامل درباره آرتریت پسوریاتیک برای مدیریت این بیماری واقعا مهم است. آرتریت پسوریاتیک، نوعی بیماری خودایمنی پیچیده است که بدفهمی‌ها و تصورات اشتباه زیادی درباره آن وجود دارد. حتی کسانی که سال‌ها با این بیماری زندگی کرده‌اند، هنوز هم دچار این اشتباهات می‌شوند.

یکی از تصورات اشتباه افراد درباره آرتریت پسوریاتیک، این است که این بیماری قابل درمان است. به‌گفته دکتر شریستی باسنیت، روماتولوژیست در بیمارستان دانشگاهی توماس جفرسون، آرتریت پسوریاتیک نوعی بیماری مزمن است که درمان‌پذیر نیست. با این‌حال، با استفاده از روش‌های درمانی مناسب می‌توانید

این بیماری را کنترل و مدیریت کنید یا حتی شرایط آن را به سمت بهبودی ببرید. تصور اشتباه دیگر این است که آرتریت پسوریاتیک، شرایط و ویژگی‌های یکسانی در همه افراد دارد. متخصصان معتقدند که علائم این بیماری می‌تواند در افراد مختلف واقعا متفاوت باشد. حتی شدت این بیماری هم می‌تواند

تحت تاثیر شرایط خاص هر بیماری قرار بگیرد. دکتر باسنیت می‌گوید: «برخی از افراد مبتلا به نوع خفیف این بیماری هستند که امکان کنترل آن با استفاده از داروهای ضدالتهابی وجود دارد. با این‌حال، بعضی بیماران با انواع تهاجمی این بیماری مواجه می‌شوند که به‌راحتی قابل کنترل نیستند».

بعضی از افراد تصور می‌کنند که آرتریت پسوریاتیک، نوعی بیماری مُسری است و به همین دلیل از افراد مبتلا به آن دوری می‌کنند. به نظر متخصصان، چنین تصوری اصلا واقعیت ندارد. به‌گفته دکتر باسنیت، به هیچ‌وجه امکان ندارد که شما از طریق تماس با اعضای خانواده یا دوستان، به بیماری آرتریت پسوریاتیک مبتلا شوید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.