خطر داروی پاروکستین برای جنین

خطر داروی پاروکستین برای جنین

تاثیر داروی پاروکستین بر روی جنین

در مطلب زیر این سوال مطرح می شود که آیا داروی ضد افسردگی پاروکستین بر روی جنین تاثیر گذار است و تاثیر منفی بر روی جنین دارد یا خیر.معمولا مصرف داروهای اعصاب باعث ناهنجاری هایی بر روی جنین می شود.

سروکسات (پاروکستین) که یکی از متداول‌ترین داروهای ضدافسردگی است، در صورتی که در سه ماهه اول بارداری مصرف شود، می‌تواند باعث افزایش خطر بروز ناهنجاری‌های مادرزادی در جنین شود. متخصصان هشدار می‌دهند که براساس اطلاعات دارویی سروکسات، این دارو را فقط برای زنان بارداری می‌توان تجویز کرد که به شدت نیاز به مصرف این دارو دارند.

پزشکان توصیه می‌کنند که مزایا و مضرات استفاده از این دارو در زنان باردار، به دقت بررسی و در صورت لزوم تجویز شود. البته اگر به دلیل ابتلا به افسردگی از این دارو استفاده می‌کنید و به تازگی متوجه بارداری خود شده‌اید، هرگز به صورت خودسرانه مصرف آن را متوقف نکنید

و پیش از انجام هر کاری با پزشکتان مشورت کنید. پس از نتایجی که از این مطالعات به دست آمد، پزشکان با دقت و وسواس بیشتری سروکسات را برای درمان افسردگی در زنان باردار تجویز می‌کنند. سازمان تنظیم مقررات محصولات بهداشتی، تجویز این قرص‌ها را حتی برای افراد زیر ۱۸ سال نیز خطرناک اعلام کرده است.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *