درست کردن املت انار پاییزی با استفاده از انار ترش

درست کردن املت انار پاییزی با استفاده از انار ترش

درست کردن املت انار پاییزی

مطلب زیر یک املت بسیار خوشمزه دیگر را برای شما قرار داده است در زیر درست کردن املت انار پاییزی را برای شما قرار داده است بهتر است که اناری که در این املت بکار رود انار ترش باشد تا طعم فوق العاده این املت را احساس کنید.

مواد لازم

انار ترش ۳ عدد
پیاز  ۳ عدد
سیر ۵ حبه
تخم مرغ ۳ عدد
روغن، نمک و فلفل به مقدار لازم

 

درست کردن املت انار پاییزی با استفاده از انار ترش

انارها را دانه کنید و در ظرفی بریزید . تخم مرغ ها را در ظرفی بشکنید و ۱ دقیقه باچنگال مخلوط نمائید.

سیر و پیاز را خرد کنید ، در تابه مقدار کافی روغن بریزید و سیرها و پیازهای خرد شده را در ان سرخ کنید و پس از اینکه طلایی شدند انارها ، نمک و فلفل را به انها اضافه کنید.

مایه انار را کمی تفت دهید تا انارها نرم شوند. سپس تخم مرغ ها را درون تابه بریزید و به ارامی بهم بزنید تا خودشان را بگیرند ، برای سرو کردن میتوانید پس از کشیدن در ظرف روی املت را با کمی مایه انار سرخ شده تزئین کنید.

نکته ها : املت انار غذایی محبوب از شمال ایران است و اغلب با انار ترش تهیه میشود ، برای جدا کردن دانه های انار باید انار را از وسط نصف کنید سپس در کف دستتان گرفته و رویش با قاشق ضربه بزنید تا دانه های انار کف دستتان بریزند.

میتوانید از یک قاشق غذاخوری رب انار نیز استفاده کنید و در اینصورت باید رب را قبل از ریختن تخم مرغ ها اضافه کنید و تفت دهید ، مقدار سیر این غذا هرچه بیشتر باشد خوشمزه تر میشود ، بجای پیاز از پیازچه نیز میتوانید استفاده کنید ، این غذاهم با نان و هم با برنج سرو میشود.

برای: ۲ نفر
حاضر است در : ۳۵ دقیقه
وعده: شام, صبحانه, عصرانه, میان وعده, نهار
دسته بندی دستور آشپزی : املت و کرپ
مواد لازم : انار, پیاز, تخم مرغ, روغن, سیر, نمک و فلفل


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *