درست کردن بوقلمون شکم پر با سیب و سبزیجات معطر

درست کردن بوقلمون شکم پر با سیب و سبزیجات معطر

درست کردن بوقلمون شکم پر با سیب

مطلب زیر درست کردن بوقلمون شکم پر با سیب و آلو برغانی را برای شما قرار داده شما میتوانید شکم این بوقلمون را با انواع مواد مختلفی که در زیر نام آنها ذکر شده است را گذاشته ایم امیدوارم که طعم این غذای مجلسی را دوست داشته باشید.

مواد لازم برای درست کردن بوقلمون شکم پر با سیب

بوقلمون ۳.۵  کیلو  .  سیب زرد ۱.۵ کیلو  .  کره ۲۵۰ گرم

ماکارونی ۲۵۰ گرم  .  آرد ۲ قاشق سوپخوری  .  شکر ۱/۲ لیوان

آلو برغانی (آلو قرمز) ۰.۵ کیلو  .  هویج ۲ عدد  .  سبزی معطر ۱ دسته

سیر ۱ تا ۲ حبه  .  آب لیمو به میزان دلخواه  .  نمک و فلفل به مقدار کافی

 

درست کردن بوقلمون شکم پر با سیب و سبزیجات معطر

بوقلمون را به دقت تمیز کنید و بشوئید. داخل شکم آن کمی نمک و فلفل بپاشید. ماکارونی را در آب و نمک بجوشانید تا کاملا نرم شود. آنگاه ۸ عدد از سیب های یک اندازه و سالم را کنار بگذارید و بقیه را پوست بکنید.

۱/۳ از کره را در ظرفی روی شعله قرار دهید تا ذوب شود. سپس سیب های خرد شده را در کره کمی تفت دهید. ماکارونی را به آن اضافه کنید و هم بزنید. پس از مدتی آن را از روی شعله بردارید. شکر را نیز در ظرف کوچکی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و مرتب بهم بزنید تا طلائی شود. آنگاه نصف استکان آب جوش داخل شکر کارامل شده بریزید و اجازه دهید تا چند جوش بزند و ذرات شکر کارامل و کاملا حل شود.

نصف این شربت را با مخلوط فوق هم بزنید و داخل شکم بوقلمون را با این مواد پر کنید و آن را بدوزید.بقیه روغن را در ظرفی روی شعله قرار دهید. طرفین بوقلمون را در این روغن سرخ کنید و ۲ لیوان آب بریزید. سبزی معطر ، چند حبه سیر ، دو عدد هویج خرد شده و بقیه سیب ها را داخل ظرف بوقلمون بریزید. حرارت را ملایم کنید و اجازه دهید تا بوقلمون بپزد.

در صورتی که با این مقدار آب نپخت، یک لیوان آب دیگر اضافه کنید تا کاملاً بپزد. در اواخر طبخ سیب های درسته و آلو برغان را اضافه کنید که پخته اما له نشوند. دسته سبزی معطر را از ظرف خارج کنید. بعد کمی نمک ، فلفل ، بقیه شربت کارامل و آب لیمو را داخل بوقلمون بریزید و اجازه دهید تا چند جوش بزند.

برای اینکه سس بوقلمون کمی غلیظ تر شود، یک قاشق سوپخوری سر خالی آرد را در ۵۰ گرم کره کمی سرخ کرده و نصف لیوان آب به تدریج داخل آرد سرخ شده بریزید و مرتب هم بزنید. وقتی آرد کاملا صاف شد، این سس را داخل بوقلمون بریزید و اجازه دهید تا چند جوش بزند.

سس را از صافی رد کنید و بوقلمون را در دیس قرار دهید. نخ زیر شکم آن را خارج کنید. سیب های درسته پخته و آلو برغان را دور بوقلمون بچینید و فاصله های سیب ها را با برگ جعفری تزیین کنید. کمی از سس بوقلمون را که صاف کرده اید روی بوقلمون بدهید و آن را سرو کنید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *