درست کردن کالزونه کالباس و ذرت یک غذای مشهور ایتالیایی

درست کردن کالزونه کالباس و ذرت یک غذای مشهور ایتالیایی

درست کردن کالزونه کالباس و ذرت

غذاهای ایتالیایی بسیار خوشمزه میباشند و طرفداران بسیار زیادی دارد در زیر درست کردن کالزونه کالباس و ذرت را برای شما قرار داده ایم و شما میتوانید با استفاده از پنیر پارمزان طعم آنرا خوشمزه تر کنید.

کالزونه کالباس و ذرت ( ایتالیا )

آرد ۳ لیوان  .  مخمر فوری ۲ قاشق چایخوری  .  نمک ۱ قاشق چایخوری  .  شیر ۳/۴ لیوان  .  آب ۱/۲ لیوان

روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری  .  شکر ۱ قاشق چایخوری  .  کالباس ۲۰۰ گرم  .  زرده تخم مرغ ۱ عدد

پنیر پارمزان رنده شده ۱/۲ لیوان  .  ذرت ۱ لیوان  .   جعفری خرد شده ۲ قاشق غذاخوری  .  سیر ۲ حبه

 

درست کردن کالزونه کالباس و ذرت یک غذای مشهور ایتالیایی

مخمر فوری و ۱/۲ لیوان آب ولرم را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید سپس شیر ، روغن زیتون ، ۲ لیوان آرد ، نمک و شکر را اضافه کنید و پس از اینکه مواد مخلوط شدند ۱ لیوان باقی مانده آرد را اضافه کنید.

با دست مواد را مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید ، خمیر را چند دقیقه ورز دهید ، کاسه ای را چرب کنید و خمیر را داخل کاسه بگذارید ، روی ظرف را بپوشانید و ۱ ساعت در جای گرمی قرار دهید تا حجم خمیر ۲ برابر شود.

فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، روی سطح کار کمی آرد بپاشید و خمیر را با وردنه نازک پهن کنید سپس با لیوان خمیر را به شکل گرد قالب بزنید.

ذرت کنسروی ، کالباس خرد شده ، سیر خرد شده ، پنیر پارمزان و جعفری خرد شده را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید ، روی هر خمیر مقداری از این مایه قرار دهید سپس خمیر را تا بزنید ، لبه های خمیر را با آب مرطوب کنید سپس با فشار لبه چنگال دو طرف خمیر را به هم بچسبانید.

داخل سینی فر کاغذ روغنی بگذارید و خمیرها را داخل سینی بگذارید ، زرده تخم مرغ را با کمی اب رقیق کنید و روی خمیرها بزنید ، سینی را ۳۰ دقیقه داخل فر بگذارید تا روی کالزونه ها طلایی شود سپس سرو کنید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.