درست کردن کباب کنجه لاری با استفاده از گوشت فیله و ماست

درست کردن کباب کنجه لاری با استفاده از گوشت فیله و ماست

درست کردن کباب کنجه لاری

کباب های ایرانی طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد در زیر نحوه درست کردن کباب کنجه لاری را برای شما قرار داده ایم این کباب متعلق به مردم استان فارس و لار میباشد و نیاز به مواد خاصی ندارد و فقط از گوشت فیله و ماست چرب و سایر ادویه ها در آن استفاده میشود.

گوشت فیله ۱ کیلو  .  ماست پرچرب ۲ لیوان  .  پیاز بزرگ ۱ عدد  .  نمک و فلفل

 

درست کردن کباب کنجه لاری با استفاده از گوشت فیله و ماست

کباب کنجه لاری، غذایی است که خود لارستانی ها به مناسبت های مختلف مانند عروسی ها، جشن های خانوادگی، مهمانی ها و صحرا از آن استفاده فراوان می کنند. کباب کنجه لاری را می توان از چند نوع گوشت از قبیل: گوشت بز،گوسفند، مرغ، گاو و گوساله تهیه کرد.طرز تهیه: ابتدا گوشت را تکه تکه کنید و آنها را درون یک کاسه بریزید. پیاز را هم خرد کنید و روی آن بریزید.

ماست چکیده را نیز همراه با نمک و فلفل سیاه به آن اضافه کنید. با دست آن ها را هم بزنید تا با هم مخلوط شوند. کاسه را به مدت ۲۴ ساعت در یخچال قرار داده تا ماست ها و مواد دیگر به خورد گوشت بروند و گوشت حالت ترد و نرم پیدا کند.سپس گوشت ها را همانمطور که کمی به ماست آغشته اند، به سیخ بکشید و آن ها را روی منقل زغالی قرار دهید و کباب کنید. طی این مدت سیخ ها را مرتب بچرخانید تا گوشت نسوزد و همه ی قسمت آن پخته شود.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *