درمان تهوع خانم های باردار

درمان تهوع خانم های باردار

 

اگر جزو خانم هایی هستید که در دوران بارداری با حالت تهوع مواجه می شوند بهتر است در سبک تغذیه ای خود تغییراتی ایجاد کنید و با درمان های خانگی برای پیشگیری از حالت تهوع در حاملگی کمک بگیرید.

تهوع از بدترین علائم حاملگی است که می‌تواند روز را برای هر زنی تلخ کند! آیا راهی برای کاهش میزان تهوع یا حتی رفع آن وجود دارد؟
از هر ۱۰ خانم باردار ۷ نفر از تهوع شکایت دارند و قطعا می‌توان گفت حالت تهوع از شایع‌ترین گلایه‌های خانم‌های باردار است. تهوع نه برای خانم باردار و نه برای فرزندش خطرآفرین نیست و به تدریج با ورود به ۳ ماهه دوم رفع می‌شود. اما به هر حال در ۳ ماهه اول تهوع مداوم مخصوصا صبح‌ها به شدت بر جسم و روان خانم باردار تاثیر منفی می‌گذارد و سبب خستگی او می‌شود. در این شرایط هرگز نباید سرخود دارو مصرف کرد. می‌توان با مشاوره با متخصص زنان یا ماما برای کاهش این حالت دارو گرفت اما راه‌حل‌های زیر نیز می‌تواند تا حدودی به رفع این مساله کمک کند و در ضمن برای سلامت شما و جنینتان مضر نباشد.

۱-  وعده‌های غذایی را به نحوی تنظیم کنید که معده‌تان هرگز کاملا خالی یا خیلی پر نباشد.

۲-  چند عدد بیسکوییت کنار تختخواب بگذارید تا صبح قبل از برخواستن میل کنید.

۳-  بعد از برخواستن از خواب، یک لیوان آب با درجه حرارت محیط به علاوه چند قطره آب لیمو مصرف کنید.

۴-  از صرف غذاهای چرب و سنگین خوددای کنید.

۵-  از مواد با بوی تند دور بمانید.

۶-  مواد غذایی با اندیس گلاسیمی پایین مثل برنج سبوس دار مصرف کنید.

۷-  به اندازه کافی بخوابید. وقتی خسته هستید میزان تهوع شدیدتر می‌شود.

اگر میزان تهوع شما شدید است به نحوی که باعث کاهش وزن می‌شود با متخصص مشورت کنید. در این شرایط گاهی آزمایش خون لازم است. یک تا دو درصد خانم‌های باردار دچار تهوع بسیار شدید هستند و نیاز به بستری شدن دارند. درطب سنتی مصرف زنجبیل را بر کاهش تهوع تجویز می‌کنند. قطره آماده زنجبیل در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد اما می‌توانید از انواع تازه یا خشک آن در غذاها یا چای هم استفاده کنید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *