درمان سرماخوردگی با مصرف زینک

درمان سرماخوردگی با مصرف زینک

 

درمان سرماخوردگی با مصرف زینک

می خواهید سرماخوردگی نگیرید و اگر مبتلا به سرماخوردگی شدید سریع بهبود یابید در این جا محققان بیان می کنند که در هر سنی هستید برای درمان سرناخوردگی با مصرف زینک به درمان سریع کمک کنید.

معمولا نشانه های سرماخوردگی یک تا سه روز پس از تماس با ویروس رخ می دهد. اولین نشانه قابل توجه، احساس درد یا خراشیدگی در گلوست و در ادامه بتدریج درد گلو کم شده، انسداد و آبریزش بینی بارزتر می شود.

گروه های سنی مختلفی همچون کودکان و سالمندان نسبت به ویروس ها حساس ترند و این قشرهای آسیب پذیر با رعایت اصول بهداشتی می توانند پاییز و زمستان خود را به سلامتی سپری کنند. کودکان به طور خاص به سرما خوردگی مستعد هستند، زیرا نسبت به اغلب ویروس های عامل سرما خوردگی هنوز مقاومت کسب نکرده اند، اما یک دستگاه ایمنی نابالغ تنها علت این آسیب پذیری کودکان نیست، آنها اغلب در شستن دست هایشان دقت کافی را ندارند، لذا به راحتی ویروس ها وارد بدنشان می شوند. هر چه سن کودک بیشتر می شود، موارد ابتلا کاهش می یابد. همچنین کودکانی که در مهدهای کودک نگهداری می شوند، بیشتر دچار سرماخوردگی می شوند.

درمان سرماخوردگی با مصرف زینک

چه داروهایی برای سرما خوردگی وجود دارد :مکمل زینک با بهبود عملکرد سیستم ایمنی، بدن را نسبت به سرماخوردگی مقاوم می کند. همچنین با تحریک فعالیت آنتی‌بادی ها و سلول‌های سیستم ایمنی مانند فاگوسیت‌ها و نوتروفیل‌ها در فعال‌سازی سیستم ایمنی تاثیرگذار است. همچنین مصرف ۴۰۰میلی گرم ویتامین سی به همران آب فراوان در ۴ وعده می تواند تاثیر زیادی در بهبود سرماخوردگی داشته باشد. مصرف میزان کمی از ویتامین سی در دوران سرماخوردگی به جلوگیری از طولانی شدن دوره سرماخوردگی کمک می کند.

 

درمان سرماخوردگی با مصرف زینک

به‌طور کلی دریافت ویتامین C از طریق منابع طبیعی آن نظیر میوه‌ها و سبزی ها بی‌خطر است. در اکثر افراد نیز مصرف مکمل‌های حاوی ویتامین C در دوزهای مجاز آن بی‌عارضه است. میزان دوز توصیه‌شده این ویتامین ۹۰ میلی‌گرم در روز برای مردان و ۷۵ میلی‌گرم در روز برای زنان است. به هر حال به یاد داشته باشید دوزهای بیشتر از ۲۰۰۰ میلی‌گرم در روز این ویتامین برای بزرگسالان توصیه نمی‌شود.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.