درمان نقرس با مصرف این سالاد بسیار عالی

درمان نقرس با مصرف این سالاد بسیار عالی

درمان نقرس با این سالاد

معمولا سالادها از تنوع بسیارزیادی برخوردارند که در مطلب زیر به طرز تهیه سالاد مغذی و درمان نقرس ویزه افراد مبتلا به بیماری نقرس می باشد. مطمئنا با مصرف این سالاد فوق العاده پی به مقوی و مغذی بودن آن خواهید برد.

مواد لازم:

سیب زمینی ۵عدد

لبو ۲عدد
کرفس ۲الی ۳ساقه
سفیده تخم مرغ ۲عدد

جوانه ماش نصف بسته یا ۲ فنجان

ذرت ۱فنجان

سیب ۳عدد

طرز تهیه :

سیب زمینی، لبو، تخم مرغ و ذرت را جداگانه بپزید و همه را خرد کنید. تخم مرغ باید سفت شود و فقط از سفیده آن استفاده کنید. ذرت را هم بپزید و سپس از ساقه جدا کنید. هرگز از کنسرو ذرت استفاده نکنید.

کرفس را خیلی ریز ساطوری کرده و سیب را با پوست خرد کنید. تمام مواد را با هم مخلوط کنید و جوانه ماش را نیز به آنها بیفزایید.

کمی‌هم نمک و فلفل به سالاد اضافه کنید. برای تهیه سس می‌توان از مقداری آب پرتقال و آب نارنج استفاده کرد. کمی‌روغن زیتون نیز می‌توانید به آن اضافه کنید. سپس به مدت ۱۰ دقیقه در یخچال قرار دهید. بعد از این مدت سالاد آماده سرو است.

نکات تغذیه ای :

در بیماری نقرس مقدار اسید اوریک خون بالا می‌رود. تغذیه در این بیماری بسیار مهم است و باید غذاهایی مصرف شوند که اسیداوریک را بالا نبرند.

بیماران نقرسی باید از خوردن این غذاها کاملاً پرهیز کنند:

مارچوبه، کله ماهی، گوشت قرمز، آب گوشت، سوسیس ، کالباس، انواع ساردین، کنسروها، بادنجان، قارچ ، دل، جگر، قلوه ، غذاهای سرخ شده، آجیل بو داده و خشکبار، غذاهای سنگین و چرب، سبزیجات برگ سبز مانند اسفناج، حبوبات به خصوص عدس، ماهی ، تخم مرغ، چای و قهوه به علت دارا بودن کافئین.

این بیماران باید سعی کنند غذاهایی را که مصرف می‌کنند به شکل بخارپز یا کبابی و یا در فر پخته شده باشد. همچنین از خوردن سیب غافل نشوند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *