دستور تهیه مرغ کبابی باربیکیو همراه با سالاد کلم قرمز

دستور تهیه مرغ کبابی باربیکیو همراه با سالاد کلم قرمز

 

دستور تهیه مرغ کبابی باربیکیو

معمولا مرغ کبابی نسبت به مرغ سرخ کرده طرفداران بیشتری دارد در زیر دستور تهیه مرغ کبابی باربیکیو همراه با سالاد کلم قرمز را برایتان قرار داده ایم. اگر سالاد کلم قرمز در کنار این مرغ قرار گیرد طعم بهتری میتواند بخود بگیرد.

 

مواد لازم برای دستور تهیه مرغ کبابی باربیکیو

تکه های مرغ با پوست ۱۲ عدد: ران و بالای ران مناسب ترین بخش هستند

پاپریکا ۲ قاشق سوپخوری  .  آویشن تازه ۱ مشت  .  نمک ۲ قاشق چایخوری

پودر فلفل سیاه تازه ۱/۲ قاشق چایخوری  .  پودر فلفل قرمز ۱ قاشق چایخوری

شکر قهوه ای ۱۲۰ گرم   .  کچاپ ۱۵۰ میلی لیتر   .  سس تاباسکو ۱/۴ قاشق

سس ورسترشایر ۲ قاشق (به دلخواه)  .  کلم قرمز ۱ عدد  .  سیب ترد ۲ عدد

پیاز متوسط ۱ عدد  .  سس مایونز ۱۵۰ گرم   .  سرکه سیب ۲ قاشق سوپخوری

سیاه دانه ۱ قاشق چایخوری سر پر  .  نمک دریا و فلفل سیاه تازه ساییده شده

 

دستور تهیه مرغ کبابی باربیکیو

برای خوب پختن قطعات مرغ، می توانید آنها را از قبل کمی در فر کمی بپزید و پخت نهایی را روی کباب پز (باربکیو) انجام دهید. در این حالت مرغ ها مزه ی ذغالی می گیرند و به راحتی از استخوان جدا می شوند. همچنین فضای بیشتری نیز روی گریل خواهید داشت. این سس برای فرو بردن سوسیس و بال مرغ در آن نیز بسیار خوب است.طرز تهیه: با یک چاقوی تیز روی مرغ شکاف هایی ایجاد کنید که تا استخوان برسد. این کار باعث می شود طعم دود به درون گوشت نفوذ کند و همین طور کمک می کند تا هنگام پختن حرارت بهتر به گوشت برسد.

پاپریکا، آویشن، نمک، فلفل، پودر فلفل قرمز و ۳ قاشق سوپخوری شکر را در کاسه ی بزرگی ریخته و سپس مرغ را در آن قرار داده و به خوبی به آن آغشته کنید. بگذارید تا حداقل ۱ ساعت بماند تا مزه دار شوند. بهترین حالت این است که تا ۱۲ ساعت در یخچال بماند.فر را از قبل تا دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. سسِ باربکیو را تهیه کنید. باقی مانده ی شکر، کچاپ، تاباسکو و سس ورسترشایر را هم بزنید تا یکنواخت شود. این کار را می توانید چند روز قبل هم انجام دهید و آن را تا ۲ هفته در یخچال نگه دارید.

مرغ ها را در سینی فر بزرگی بچینید. آنها را تا ۳۰ دقیقه حرارت دهید تا زمانی که تقریبا بپزند (با چاقوی تیزی آن را بررسی کنید-ممکن هست هنوز مرغ کمی صورتی رنگ باشد زیرا گوشت این بخش تیره تر است، اما نباید خونی باشد). در صورت نیاز این کار را نیز چند ساعت قبل می توانید انجام دهید -مرغ ها را خنک کرده و بلافاصله آنها در یخچال قرار دهید.

برای تهیه سالاد کلم قرمز ابتدا کلم را قاچ کنید، بخش های سخت وسط آن را جدا کرده و سپس بقیه را خرد کنید. پیاز و سیب را نازک برش بزنید (نیازی به کندن پوست سیب نیست) و آن ها را همراه با کلم به یک کاسه ی بزرگ اضافه کنید.مایونز و سرکه را مخلوط کنید. سس را روی کلم ها بریزید و با نمک و فلفل مزه آن را میزان کنید. سپس کمی سیاه دانه روی آن بپاشید. این سالاد را نیز می توانید از یک روز قبل آماده کنید.

قبل از پخت نهایی، ببینید که ذغال ها کاملا گر گرفته باشند یا گریل (باربکیو) از قبل تا دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد گرم شده باشد. مرغ ها را در گریل قرار داده و به مدت ۱۰ دقیقه بپزید، مرتب آنها را برگردانید، تازمانی که جلز ولز کنند و مغز پخت شوند. مقداری سس روی آن بریزید یا بمالید و سپس مرغ ها را با سالاد اسلاو سرو کنید و بقیه سس را روی آن بریزید.

نکته: می توانید به جای باربیکیو کردن، فر را از قبل تا دمای ۲۲۰ درجه گرم کنید. مرغ ها را ۱۰ دقیقه دیگر در فر بریان کنید تا زمانی که جلز ولز کند و تیره شود، سپس در مرحله ی آخر سس را به آن بیفزایید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *