دستور پخت آش ماست شیرازی همراه با گوشت ریشه شده

دستور پخت آش ماست شیرازی همراه با گوشت ریشه شده

دستور پخت آش ماست شیرازی

در زیر دستور پخت آش ماست شیرازی را برای شما قرار داده ایم آش ماست جز یکی از مشهورترین غذاهای شیرازی میباشد که بعنوان یک پیش غذای کامل و یا یک عصرانه عالی میتوان از آن استفاده کرد.

مواد لازم :
گوشت : ۱۲۵ گرم
لپه : ۱۲۵ گرم
برنج : ۲۰۰ گرم
سبزی (ترخان و شوید ) : ۱ پیمانه
ماست غلیط : ۵۰۰ گرم
پیاز: ۲ عدد
نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه

دستور پخت آش ماست شیرازی

لپه و برنج را از چند ساعت قبل خیس کنید.گوشت را با پیاز خورد شده و نمک و فلفل و زردچوبه آب پز کنید . سپس استخوان های آن را جدا کرده و له کنید.لپه را هم جداگانه بپزید.برنج را با حدود هفت پیمانه آب بگذارید با شعله ملایم  بپزد و حسابی له شود .سبزی را که ریز خورد شده است را به برنج بیفزایید و اجازه دهید سبزی بپزد .

سپس لپه و گوشت میکس شده را اضافه کرده و درب قابلمه را گذاشته و اجازه دهید با شعله کم آش غلیظ شده و جا بیفتد. هر از گاهی آش را هم بزنید تا ته نگیرد و آماده شود.این آش را باید مقداری سفت تر از حد انتظار از روی اجاق بردارید. چون با اضافه شدن ماست دوباره کمی رقیق می شود .

ماست را با نمک و فلفل مخلوط کنید .وقتی شعله را خاموش کردید اجازه دهید تا آش  از داغی بیفته وکمی سرد بشه .سپس ماست را به آن افزوده و مخلوط کرده و در ظرف سرو ریخته و با فلفل سیاه تزیین و نوش جان فرمایید .نکته : اگر ماست را به آش داغ اضافه کنید ممکن است ماست کمی بریده بریده شود .


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.