دستور پخت آلبالو پلو مجلسی

دستور پخت آلبالو پلو مجلسی

دستور پخت آلبالو پلو مجلسی

مطلب زیر یک غذای مجلسی بسیار عالی را برای شما قرار داده است در مطلب زیر دستور پخت آلبالو پلو مجلسی را برای شما قرار داده است امیدوارم که این غذای بسیار خوشمزه را تهیه کنید و از طعم آن لذت ببرید.

آلبالو                                 ۵/۰ کیلو
شکر                                 ۲۵۰ گرم
گوشت چرخکرده                 ۲۵۰ گرم
برنج                                  ۴ پیمانه
پیاز                                   ۱ عدد متوسط
نمک                                 به مقدار لازم
فلفل وزردچوبه و دارچین       به مقدار لازم
روغن                                به مقدار لازم

طرز تهیه:
ابتدا سر و دم آلبالو ها را کنده و هسته آنها را در می آوریم و لا به لای آنها شکر میریزیم و میگذاریم روی حرارت ملایم تا آرام آرام بپزد.

مقدار شکر بستگی به ذائقه شما دارد اگر دوست دارید شیرین تر باشد شکر بیشتر و اگر ترش تر دوست دارید شکر کمتری بریزید. پیاز را در گوشت چرخکرده رنده کرده و مقداری هم نمک و فلفل و زردچوبه به آن اضافه کرده و مخلوط می کنیم و سپس آن را به صورت کوفته قلقلی های ریز در می آوریم و با مقدار کمی روغن تفت می دهیم وقتی کمی سرخ شدند مقداری دارچین روی آن می پاشیم و بعد از یکی دو دقیقه کوفته ها را از روی حرارت برمیداریم.

برنج را هم آبکش می کنیم و سپس کف قابلمه مورد نظر را سیب زمینی یا نان گذاشته مقداری روغن مایع و کمی هم از شربت آلبالویی که آماده کرده ایم می ریزیم. سپس یک لایه برنج یک مقدار از کوفته ها و یک مقدار از آلبالو (بدون آب) میریزیم و همینطور ادامه می دهیم تا کل مواد تمام شود.

سپس دو سه قاشق از شربت را روی برنج ریخته و با حرارت متوسط روی اجاق گاز میگذاریم تا برنج بخار کند بعد از اینکه بخار کرد نصف استکان از شربت را روی برنج ریخته حرارت را کم کرده و میگذاریم تا دم بکشد. برای تزئین می توانید از خلال پسته و بادام استفاده کنید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.