دستور پخت اشترودل هات داگ بهمراه تهیه مخمر خانگی

دستور پخت اشترودل هات داگ بهمراه تهیه مخمر خانگی

دستور پخت اشترودل هات داگ

مطلب زیر دستور پخت اشترودل هات داگ را برای شما قرار داده است بهتر است در این اشترودل از مقدار زیادی هات داگ استفاده کنید تا طعم آنرا کمی متفاوت تر کنید امیدوارم که از طعم این اشترودل لذت ببرید.

آرد ۳ و نیم لیوان  .  تخم مرغ ۱ عدد  .  شیر ولرم ۱ لیوان  .  مخمر فوری ۳ قاشق چایخوری

شکر ۱ قاشق چایخوری  .  نمک ۱ قاشق چایخوری  .  روغن مایع ۱/۴ لیوان  .  هات داگ مقدار لازم

 

دستور پخت اشترودل هات داگ

مخمر و شکر را مخلوط کنید سپس شیر گرم را به مخمر اضافه کنید و هم بزنید تا خوب مخلوط شود ، تخم مرغ و نمک را مخلوط کنید و با چنگال بزنید تا کف کند سپس به مخلوط شیر و مخمر اضافه نمایید.

آرد را داخل کاسه ای بریزید و میان آن را گود کنید ، مخلوط تخم مرغی و روغن را در مرکز آرد بریزید و کم کم مخلوط کنید و ورز دهید تا خمیر نرمی بدست بیاید سپس خمیر را داخل کاسه ای که چرب کرده اید قرار دهید و روی آن را بپوشانید و به مدت ۲ ساعت در جای گرمی قرار دهید تا حجم خمیر دو برابر شود.

هات داگ ها را کمی در روغن تفت دهید تا طلایی شوند ، تکه هایی از خمیر بردارید و کمی بیشتر از طول هات داگ و به شکل مستطیل پهن کنید سپس هات داگ را در مرکز خمیر بگذارید ، اطراف خمیر را با فاصله های یکسان برش هایی بزنید.

برش ها را به صورت ضربدری روی هم قرار دهید تا شکلی مانند گیس بافت شود سپس با زرده تخم مرغ روی سطح خمیرها را برس بزنید تا پس از پخت طلایی شود ( در صورت تمایل میتوانید از کنجد و سبزیجات معطر برای روی خمیر استفاده کنید ).

ته سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و خمیرها را داخل سینی بچینید ، ۱۵ دقیقه به خمیر استراحت دهید سپس داخل فری که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت ۲۰ – ۳۰ دقیقه قرار دهید تا سطح نان ها برشته و طلایی شود ( پیشنهاد میشود در زمان پخت ۱ کاسه آب داخل فر قرار دهید تا نان ها تردتر شوند ).

پس از پخت اشترودل را از فر خارج کنید و برش بزنید سپس بهمراه سس گوجه فرنگی سرو کنید ( در صورت تمایل میتوانید در زمان پیچیدن هات داگ در خمیر مقداری سس گوجه فرنگی روی هات داگ ها بریزید ).


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *