دستور پخت سوپ پاستا و نخود با استفاده از ساقه کرفس

دستور پخت سوپ پاستا و نخود با استفاده از ساقه کرفس

دستور پخت سوپ پاستا و نخود

سوپ ها در انواع بسیار متفاوتی تهیه می شوند در زیر دستور پخت سوپ پاستا و نخود را برای شما قرار داده ایم در این سوپ از انواع سبزیجاتی مانند هویج , کرفس, و دیگر سبزیجات مقوی در این سوپ استفاده گردیده است.

مواد لازم

روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری
ساقه کرفس ریز خرد شده ۲ عدد متوسط
هویج ریز خرد شده ۱عدد
پیاز ریز خرد شده ۱ عدد
عصاره سبزیجات ۶ فنجان
نخود پخته ۴۰۰ گرم
ماکارونی فرمی ۲۰۰ گرم
نمک و فلفل سیاه به میزان دلخواه
جعفری خرد شده ۲ قاشق غذاخوری
پنیر پارمزان کمی برای تزیین

 

دستور پخت سوپ پاستا و نخود با استفاده از ساقه کرفس

قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید و روغن را داخل آن بریزید. پس از آنکه روغن کمی داغ شد پیاز، کرفس و هویج خرد شده را داخل قابلمه بریزید. سبزیجات را حدود ۸ الی ۱۰ دقیقه تفت دهید تا نرم شوند.

عصاره سبزیجات و نخود پخته را اضافه کنید و اجازه دهید سوپ به مدت ۱۰ دقیقه بپزد. سپس نصف نخودها را خارج کنید و با گوشت کوب یا بلندر له کنید تا به شکل پوره ای نرم دربیاید. پوره نخود را مجددا داخل قابلمه بریزید.

پاستا را به سوپ اضافه کنید و حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بپزید تا پاستا به اصطلاح آل دنته شود. سوپ پاستا و نخود را به میزان دلخواه با نمک و فلفل سیاه مزه دار کنید. جعفری خرد شده را اضافه کنید و بعد از چند دقیقه قابلمه سوپ را از روی حرارت بردارید. سوپ پاستا و نخود را در ظرف مناسب بکشید و با پنیر پارمزان تزیین و سرو کنید.

نکته: برای راحتی کار می توانید از کنسرو نخود استفاده کنید یا آنکه خودتان از قبل نخود را بپزید. عصاره سبزیجات برای طعم بهتر سوپ است و می توانید آن را از قبل تهیه کنید و در فریزر نگهداری کنید، در غیر اینصورت می توانید از قرص سوپ (عصاره سبزیجات آماده) که در بازار موجود است استفاده کنید.

آل دنته، اصطلاحی است که در زبان ایتالیایی برای پختن پاستا، سبزیجات، برنج یا حبوبات به کار میرود. این اصطلاح به این معناست که غذا نباید بیش از اندازه پخته شود و باید هنگام گذاشتن بین دندان ها کمی سفت باشد.

برای: ۶ نفر
حاضر است در : ۳۵ دقیقه
وعده: پیش غذا, شام, نهار
دسته بندی دستور آشپزی : سوپ و آش, غذاهای گیاهی و گیاه خواری
مواد لازم : پنیر پارمزان, جعفری, روغن زیتون, کرفس, ماکارونی, نخود, هویج


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.